Arda Turan Sadece Arda Turan Değil, O Türkiye!

Kısaca Arda Turan...

8 yaşında futbolla tanışmış, 29 yaşında, İstanbul doğumlu, Galatasaray alt yapısında yetişmiş, forvet arkası oyuncusu.

Şimdi konumuza gelelim;

İspanya Türkiye maçı 3-0 mağlubiyet!

Bu mağlubiyetin tüm suçlusu Arda Turan ilan edildi. Gerçekten tüm suç Arda'nın mı? Siz mesela her gün aynı enerjiye sahip misiniz? İş yerinizde ya da her gün aynı performansı sergiliyor musunuz? Bir insandan çok şey beklemek çok yanlış değil mi? Bir sorun kendinize lütfen..

Ayağına her gelişinde yuhalandı!

Ispanya maçının ikinci yarısında ayağına her top geldiğinde Türk seyirciler tarafından yuhalandı. Sahi neden bu kadar kötüyüz? "Yensek yenilsek kalbim hep seninle.." diyen dillerimiz hani?

Evine yumurta atıldı!

Bu kadar kine gerçekten gerek var mı? Söylenen, yazılan onlarca sözden, küfürden söz etmek bile istemiyorum.

Kaç tane Arda Turan'ımız var?

Yurt dışına transfer olduğunda milletçe ne kadar gururlanmıştık, hatırlıyor musunuz? Evet hepiniz; siz Fenerbahçeliler, siz Beşiktaşlılar..! Kaç tane futbolcu yurt dışında böyle bir başarıya ulaştı?

Insanları çok seviyor ama çok kolay nefret ediyoruz

Hiç ortamız yok, ya çok sevip göklere çıkarıyor ya da nefret ede ede yerin dibine sokuyoruz. Bunca nefretten önce oturup düşünmeli bence, Fatih Terim mesela başlı başına motive düşüren bir hoca ki ben anlamadığım halde Fatih hocanın çok yanlış oyuncu değişikliği yaptığını görebiliyorum. Tek suçlu gerçekten o değil / ki kendisini çok sevmem ama objektif olmak gerekli.

Ama şunu lütfen unutmayın;

'Arda Turan' demek sadece 'Arda Turan' demek değil, Arda Turan artık Türkiye demek!

Çünkü bu saatten sonra dünyanın neresine giderseniz gidin 'Arda Turan' denince Türkiye gelecek akıllara. Bu yüzden eleştirirken kimi, nasıl eleştirdiğinize iyi bakın, dilimizin biraz kemiği olsun. Unutmayın sizin elinizde vurduğunuza başkası tekme ile vuracaktır!

Futbol izlemeyi öğrenmemiz gerekiyor!

Sosyal medyada gezinirken, maç sırasında Ispanya'da olan bir Türk'ün kaleme aldıklarına denk geldim, o gece maçı izlemek için gittiği mekanda ne kadar şaşırdığını yazmıştı, şaşırdığı şey ortamdaki sessizlikti! Türkiye'de yapılan şeyin futbol izlemek olmadığını söylüyordu.

Haklı...

Maçın olduğu akşam dışarıdaydım, mekanlardan gelen gürültülerle çokça irkildim. Öyleki sokak köpekleri bile her bağrışta korkup kaçıştılar, şahit oldum.

Bu gereksiz gürültülerimiz ve bu gereksiz fazla eleştirilerimiz Milli maç bile olsa bizim futbol izlemekten ziyade oyuncuları izlememizden, takım tutmaktan ziyade adam tutmamızdan kaynaklı.

Hoşçakalın 🙋


14|8
1658

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Gemisini kurtaran kaptan. "Nasıl kapitalist olunur?" Sorusunun cevabı bir bedenden öte değil.

  Sinem Kobal'la ilgili "sette çok zaman geçiriyor, görüşemiyoruz diziyi bırak ben sana kazandigin parayi veririm dedim" aciklamasini yaptigindan beri sevmedigim o kişiliğinden tiksiniyorum.

  Kendi gibilerle dost. Asla halk insanı değil çünkü saray yalakası.

  Ayrıca herkes meslegini yapmalı. Berbat diksiyonuyla reklam filmlerinde oynayabiliyor sadece ünlü olduğu için ve daha çok para kazanmak için.

  1|0
  0|0
  • Hepsine katılıyorum ama başka bir ülkenin karsisinda yuhalanmasini yine de fazla gereksiz buluyorum.
   Ardayı sevmiyor olmam (ız) onun bir şekilde bizi temsil ettiği gerçeğini degistirmiyor.
   Takımda Kızılacak biri varsa Arda dan önce Fatih Hocadir.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 57

 • Şimdi evine yumurta atılması gibi şeyleri desteklemiyorum.

  Ama bu adam sahada zerre kadar varlık göstermeyip, olumlu bir tane bile iş yapmayıp, yapmaya çaba bile göstermeyip bir de üstüne millete artislik yapan bir dallama.

  Kusura bakma da, ispanyollar dalga geçmek için 'Ardaaaa'' diye tezahürat ederken Ersin Düzen denen yalakanın bunu 'İspanyollar destekliyor, türkler ıslıklıyooo' diye şikayet etmesi ve daha nice kaypaklık bu adamdan soğutuyor milleti.

  Lafa geldi mi, aha bu saçma bencedeki gibi beylik laflarını düzmeyi, 'Bu formayı giymek şöyle emek, böyle çaba' diye reklamlara çıkmayı, millete artislik yapmayı biliyor.

  Ama formsuz, top oynayamıyor, 17 yaşındaki bir çocuğun gösterdiği çabanın yarısını dahi kendisinde göremiyoruz ama ısrarla bu herife sahip çıkmamız falan bekleniyor.

  Sen yuhalandığında milli maçta oyunu bırakıyorsan, pas atmaya bile tenezzül etmeyip millete el kol yapıyorsan zaten milli takımda yerin yok. Barcelona'da öyle bişey yapabilir mi?

  Arda Turan Türkiye demek de saçmalığın daniskasıdır. Biz Senegal miyiz, Zimbabwe miyiz de adımızı Avrupa'da oynayan bir oyuncu duyuruyor?

  1|1
  0|0
  • İspanya maçında yuhlandığını ve protesto edildiğini görünce hem oyunu bırakan, hem de kendi takımını oyundan düşüren bir adam bu. Orda bala mala bir gol atsak belki gruptan dahi çıkardık ama kısa boylu beyzademiz eleştiriyi, ıslığı dahi kaldıramıyor.

  • Hepsini Göster
  • Gayet de milli maçtı. Millet oraya yaz tatili parasını harcayarak falan milli takımı desteklemeye geliyor. Yaratılan hype über, ancak sergilenen futbol iğrenç ötesi turnuvada bizden kötü oynayan takım yok ki hatırlatırım İrlanda flan bile katıldı turnuvaya.

   Arda kaptanlık, Avrupa'daki gurur, büyük futbolcu goygoyu yapmayı iki dakka kesiyor mu?

   Ki hiçbişey oynamadı, topu ileri taşıdığı pozisyon sayısı en fazla üçtür turnuvada, Oğuzhan'la tek top oynamak dışında hiçbir katkısı olmadı.

   Kime tepki gösterecekler? Beşiktaş'ın dangalak beki İsmail hayatının maçını oynayacak kadar istekliyken Barcelona'da Messi ile paslaşan Arda'nın böyle artislik yapmaya hakkı yok.

   Arda takım kaptanı, takımın yıldızı vesaire. Eskilerin 'Eşeğin büyüğü dövülür' diye bir lafı var, bir eleştiri gelecekse, ilk Arda'ya gelecek ki takımda Hakan Çalhanoğlu ile beraber en faydasız topçuydu.

   Olcay Şahan kadar oynamadı, herif en azından koşup gol pozisyonuna falan girdi, pres yaptı

  • Hepsine zaten katılıyorum ben haksızsın demiyorum ki?
   Sadece dünyaca Türk futbolcu olarak biLinen bir adamın dünya karsisinda yuhalanmasina, yumurtalara işte futbolundan çok egosunun tartışma konusu olmasına kızıyorum.
   Ayrıca tekrar söylüyorum Ardanin bu kadar egosu da bizim eserimiz.
   Bizim hiç ortamız yok.

 • Kesinlikle eleştirmeyi doğru bulmuyorum fakat Arda Turan gerçekten reklamdaki gösterdiği performansı sahada yansıtamadı. Eleştirildiğinde ise tek tek hesap soracağım dedi. Lionel Messi ise penaltı kaçırdıktan sonra ağlayıp milli takımı bıraktı. Önemli olan bazı şeyleri kabullenebilmek. Arda Turan bu ülkede yıllarca top koşturmuş, nihayetinde Barcelona gibi bir kulübe transfer olmuş birisi. Bu yüzden beklentimizin fazla olması normal. Ki bütün suç Arda Turanın değil, suçun büyüğü imPARAtor diye takımın başına getirilen Fatih Terime aittir.

  1|0
  0|0
 • Arda Turan için negatif anlamda söylenecek çok şey var. Ancak hiç bir eleştiri milli takım oyuncusuna hakaret etmeyi gerektirmez. Volkan Demirel'i de hain ilan etmişlerdi. Ben de olsam o stadı terkederdim. Arda'nın maçta yuhalanmasına karşı İspanyolların destek çıkması acı bir görüntü idi.

  Sevincimizi abarttığımız gibi üzüntümüzü de abartıyoruz. Gerçi hiç bir şeyin ortasını bulamadık vesselam.

  Emeğine sağlık, toplumsal farkındalık yaratan bu tür bencelere sık sık değinmek gerekiyor, tebrik ederim.

  1|0
  0|0
  • Kesinlikle Arda ya söylenecek çok şey var abi ama onceligimiz futbolu olmalı sahsiyeti değil.
   Kendisini bende pek sevmem hani ama iş o değil.
   Tepki gösterilmesi gereken yer orası değildi, küfür edilmesi gereken annesi değildi..
   Hiç ortamız olmadığı için bende yazdım bunları bilmukabele yani ☺

   Teşekkür ederim 🙏

 • Arda Turan iyi bir oyuncu ama bir Barcelona oyuncusu değil. Kendini geliştirme fırsatı varken gidip reklam oynayarak, onla bunla yatıp kalkarak bunu yapamazsın. Yabancı iyi futbolcular hiç mi onla bunla yatmıyor dersen de onlar sabahın köründe kalkıp tüm gün antrenmanını da aksatmadan yapıyor ama öyle bir şey var.
  THY'nin Arda'nın Barcelona'ya gitmesinde büyük rol oynadığını görememek gerçekten saçma olur. Arda orjininde bir kanat oyuncusudur, sen hayatının büyük bir bölümünü kanat oyuncusu olarak oynamış birini orta sahanın ortasında oynatmak için dünyanın en iyi takımına (bu göreceli bir şeydir tabi) almazsın. Böyle bir riski Barcelona gibi bir takım almaz belli sebepleri olmadan.
  Arda'nın şu anda bile göbeği var, göbeği olup da at gibi koşan yıkılmayan adamlarda gördük biz, ama Arda böyle de değil maalesef.
  Atletico'da gayet başarılıydı, çünkü hırslıydı, çalışıyordu, Simeone gibi bir teknik adam onu yoğurdu resmen. Ama Barcelona'da zaten kendini kanıtlamış oyuncular oynar, Arda oynayabiliyor mu? Hayır. Arda kendini kanıtladı mı? Evet, fakat buna devam edemedi ve Barcelona gibi bir takımın oyuncusu olmadığını gösterdi maalesef.
  Keşke muhteşem bir form gösterseydi de ben ilk gittiği günde dediklerimde haklı çıkmasaydım, yok Rakitic'i kesecekmiş, yok Iniesta'yı kesecekmiş, Türk halkının %70'i buna inandı resmen, olabilir mi böyle bir şey ya? O göbekle anca gelen topu keser Arda.
  Yine gitsin böyle oyuncuları seven sert bir teknik direktörün eline, yine çok iyi oynar, var hamurunda o yetenek ama Barcelona'da o iş çok zor. Bu arada Barca'nın teknik direktörünü falan eleştirmiyorum, haddim değil, çok da severim zaten de böyle oyuncuları o ekol kaldırmaz.
  Neyse çok konuştum, Milli takımda yuhalanmasının başlıca sebebi Fatih Terim'dir, keşke yuhalanmasaydı, fakat bu eleştirilmesi gerektiği gerçeğini değiştirmez, top falan oynamadı. Eleştiriyi kaldıramayan adamın da sevilme şansı maalesef yoktur, öyle instagram'dan falan tehdit etmekle olmuyor bu işler, herkes işini yapsın

  1|0
  0|0
  • Twitter dan tehdit etti 😄
   Hepsine katılıyorum da işte bu yine de bu adamin bizi temsil ettiği gerçeğini degistirmiyor. Yuhalanmasi gereken yer o maç degildi. Ardayı eleştirmek en büyük hakkımız ama biz elestirmeyi de bilmiyoruz. Fazla abartiyoruz.
   Sus sen zengin 😐

  • Hepsini Göster
  • Ben daha çok güzel eleştiriyorum 😐

  • Zenginler eleştiremez ben orta halliyim daha tatlı eleştiririm :D

 • Galatasaraylıyım
  Arda turan sadece Arda turan dır.
  kendisi yenildiğimiz için yuhalanmadı, yürüdüğü için yuhalandı. reklamlarda gösterdiği performanstan çok uzak olduğu için yuhalandı. hem kötü oynayıp hem hala kahraman havası olduğu için yuhalandı.
  oysa Ozan tufan ı günah keçisi seçenler Arda ya ses etmemişti.. herkesten daha fazla imtiyaz gösterirdi.
  kendisi gs de caner i yumruklamış ve canerin ayrılmasına sebep olmuştu ki aynı mevkii için canerin yerine 20m euro harcama yaptı gs.
  lincoln onu star yaptı ama o lincoln ve elanoyu da göndertti. tabi ki ertesi sene onu besleyecek adam olmadığı için top oynayamadı ve en kötü gs sezonunu geçirdi.
  barçaya transferi tamamen pazarlama stratejisidir. thy-lassa-beko-lig tv sponsorluğunda alınmıştır.
  demem o ki yuhlanan yetenekleri değil karakteridir.
  biz bülent korkmazları, deli ibrahimleri, selçuk şahinleri yuhlamadık bunca zaman.

  1|0
  0|0
  • Tamam da abi her ne için transfer olmuş olursa olsun, iyi ya da kötü futbolcu olsun hatta boktan bir herif olsun, bu onun bir şekilde Türkiye yi temsil ettiği gerçeğini degistiriyor mu? Bence Hayır.
   Sebep her ne olursa olsun başka bir ülke karsidinda oyuncunu yuhalamak çok absürd bir davranıştı.
   Ardayı bende sevmem, ama bu adamı bu kadar egolu yapan da bu millet değil mi? Ben bunları yazdım, Arda goygoyculugu yapmadım ki.
   Ve eğer gerçekten bir suçlu aranıyorsa Ardadan önce ona bu cesareti veren Türk milleti suçlu, Fatih Terim suçlu..

  • Hepsini Göster
  • Ay boşver hakket memleketi biz mi kurtaracaz 😃
   Arada benim içinde küfür et madem 🙈🙈🙈

 • Bence hakaretler ailesine edilen küfürler dısında normal arda milli takım kaptanı ve lider özellikte birisi futbolcularda insan onlarıda anlarım iyi olursun kötü olursun ama kötü mücadele edemezsin kardeşim sen trilyon paralar alıyorsun belkide bizim hayatımız boyunca göremeyecek paraları 1 senede kazanıyorsun kötü olabilirsin ama insanlar mücadele etmediği için reaksiyon göstermediği için bu kadar çok eleştirildi emin olun mücadele olsaydı mühim değil 5 ye ispanyadan sadece ülkenin %10 ve ya 5 i tepki gösterirdi.

  2|0
  0|0
 • Ne olursa olsun Barcelona seviyesine gelmiş bir futbolcu. Herkesin saygı duyması gerekir. Elinize sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Sadece kendi takım oyuncusuna değil, karşı takım oyuncusuna bile hakaret edip, küfürler etmek ahlaksızlıktan ibaret. Bunu da Türk taraftarlar çok yapıyor. Yurt dışında bilimle uğraşan birçok Türk var. Yine icatlarda bulunmuş... Ama biz ülkece bu konudan bir haberiz. En iyi olduğumuz, gazete manşetlerinde bile başka spor alanlarına yer vermeyen bir spor dalı üzerinden böyle muameleler yapmak ahlaksızlık... Hele ki yurt dışında bizi temsil eden bir futbolcuya karşı...

  1|0
  0|0
 • Halkın tepkisi bu kadar prime bu ''ruhsuz'' oyun yenilgiler değil. Düşün kupalar takımı Almanyadan bile fazla prim alıyorlar. Asgari ücretli birisi her gün aynı performansta akşama kadar 1300 tl para için canı cıkasıya çalışıyor o forma üzerinden prim yapanlar o forma üzerinden reklam yıldızı olanlar koşmaktan aciz. Eğer sende milyonları alıyorsan o ay-yıldız üzerinden hakkını vereceksin. Önce vatan millet edebiyatı yapıp sonra iki koşmaktan aciz olursan ve primleri hiç tereddütsüz cebe atarsan sana tepki gösterirler. Ayrıca Türk halkı biliyor ki o artık ne bir Tuncay Şanlı ne bir Nihat kahveci. Sen hiç izledin mi Tuncay ı? 2-0 gerideyken nasıl canla basla kosardı maçı cevirmek için? Hiç kolu cıkık ya da kırık her neyse canla başla oynayan Bülent i? ya da Alpay Özalanı biliyor musun bu forma için nasıl oynardı? Bu insanlar onlardan galibiyet beklemedi sadece mücadele bekledi.. Ülkeyi temsil nasıl olur biliyor musun? 300-500 bin nüfuslu balıkçı ülkenin milli takımına bak.

  1|1
  0|0
 • Ardaya Türkiye demek biraz ağır bi' misyon olur. Ülkece arkadaşi göklere biz çıkardık şimdi karalamak saçma tabiki yinede. Galatasaraydayken 66 numarali Ardayı her daim seviyorum. Benim ve birçok taraftarin idolüydü. Sonradan 10 numarayi kaldiramadi ego yaptı. Büyük futbolcuysan eleştiriye açıkta olmalisin Arda. Sırf eleştiriliyor diye eleştireni bile tehdit etti. Kendi kendini bitirdi diyebiliriz. Türkiyede iyi futbolcu olmak cok zordur taraftarin gozunde düşmek ise bir o kadar kolaydir. O sebeple Ardanın maç esnasinda ıslıklanmasını yanlış bulsamda kendine gelmesi gerek.

  1|0
  0|0
  • Hemfikirim bir çok yerde ama en azından rakip karsisinda yapilmamaliydi diye düşünüyorum.

  • Bencede milli takım forması giyen futbolcular ıslıklanmamalı. Dünya karsisinda rezil oluyoruz sadece.

 • Kız sen moda benceleri yazıyordun futbola ne ara sardın :D takdir ediyorum seni güzel bence paylaşıyorsun arada bencelerini okuyayım diye takip ediyorum. Türkiyede futbolu oynamasını da izlemesini bilmiyoruz. Almanya 3 milyon Türkten dünya çapında Mesut özil ilkay gündoğan emre can nuri şahin hamit halil altıntop kardeşler ömer toprak hakan çalhanoğlu gökhan töre eskilerden yıldıray baştürk hep almanyada yetişmiş Türk futbolcular biz ki 80 milyondan 1 ardayı çıkarmışız adam akıllı oynayan. Biz de sistem yok her konuda :)

  1|0
  0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sistem her konuda çok zayıf bizde ☺ sadece rant ile dönüyor her şey.
   Teşekkür ederim.

 • Gerçekten futbol izlediğini hiç sanmıyorum. 35 milyon € luk futbolcular 1 maç oynayıp 10 maç yatmazlar. ( Bu yıl ve milli takım için geçerli bu yorumum. )

  Arda yetenekleri kısıtlı bir futbolcu ama Atletico Madrid kariyeri gerçekten iyiydi en azından sadece pas yapmıyordu ve adam da geçebiliyordu. ( 6 ay futboldan uzak kalıp, 6 ay da yedek kaldığı için düşüş yaşadı. )

  Bu form düşüklüğünün kendisi de farkındaydı ama nedense formayı arkadaşlarına bırakmak istemedi. Futbol da en önemli mevki orta sahadadır. Hatta arda yüzünden takımda ileri çıkamayan futbolcularımız oldu. Fatih Terim oyunun atak kurgusunu Ardaya yönelik yapmış verim alamayınca da kanatlardan yine aynı şekilde bir süre sahalardan uzak kalan Caneri, sağ kanattan da bu aralar kafası karışık olan Gökhan Gönülü denedi. Elimizde Mehmet Topal gibi ön libero oyuncusu varken Selçuk İnan oynatıldı. Bu yıl takım olamadık, en büyük sorumlular da uzun zamandır forma giymeyen isimler.

  1|0
  0|0
  • Futbol izlemiyorum zaten. Fenerbahçe maçları dışında hiç maç izlemem.
   Ben Arda mükemmel bir oyuncu diye bir bence yazmadım ya da futbol eleştirmenligi yapmadım.
   Sadece Ardaya yapılan haraletlerin fazla olduğunu düşünüyorum ve bunu yazdım.
   Nerede duramamız gerektigini bilmiyoruz.
   Ardanin oyundan çok kişiliği tartışılıyor. Annesine küfür ediliyor.
   Tüm dünya da Türkiyeli futbolcu olarak bilinen bir adamın başka bir ülke karşısında yuhlanmasinin bence geçerli hiç bir açıklaması yok. Bu çok fazla.

  • Hepsini Göster
  • E Sabri yide kadroya alsa Galatasaray sevdalililigini bırakmayıp adaletli bir hoca olmadığını iyice ifşa etmiş olacaktı o kadar da mal değil 😂

  • İsmail bile Caner'den daha iyi oynadı. Sabri sol beki uçururdu :)

 • Hiçte Türkiye falan demek değil. Bir yerleri çok kalktı. Tüm olanları haketti. Umarım milli takımı bırakır.

  1|2
  0|0
  • Bir yeri cok kalkmış olabilir bu onun Türkiye yi temsil ettigi gercegini degistirmiyor. Cok fazla eleştirildiğini düşünüyorum ben kendisini sevmediğim halde

  • Hepsini Göster
  • Ee oda yukarıdan torpilli işte.. 😏

  • Aynen öyle :) çok başarısız bir hıca ama Galatasaray ve Milli takım bu adamdan vazgeçemiyor ☺️

 • Bencende doğru noktaların var ama yanlış olan noktalarında çok iyi adam her maç rezalet oynasın hırvatistan maçındada kötüydü o kadar para alsın biz adamını alkışlıyalım bencencendeki tek doğru tarafda adama işde küfür edilmesi ve evi yumurtalanmıs bu yanlış kabul ama adamın savunulacak tarafı yokk !!

  2|0
  0|0
  • Adamı savunmuyorum zaten bencemde Ardayı savunan bir şey yok, elestirelerin ağırlığını yazdım.
   Ne kadar kötü olursa olsun, ülkemi temsil eden bir adam olduğunu kimse inkar edemez, hal böyleyken başla bir ülke karşısında bu adamı yuhlamak önce kendimize hakaret ☺

  • Ama büyük suç fatih terimin ama ardanında suçu büyük ellerine sağlık 😊

  • Kesinlikle en büyük günah keçisi zaten Fatih hoca ☺
   Teşekkür ederim ☺

 • Arda dan nefret etmeye başladım bir kaç fotosunda ibadet ederken tarikatlarla resimleri var demek oluyor ki boş adamlardan biri o an bitti benim için Türkiye olarak görmüyorum boş bir adamı sevmem

  1|0
  0|0
  • Futbolcuların nerdeyse hepsi tarkikatlara üye kanka.
   Bende Ardayı sevmem ama bu onun Benin ülkemi temsil ettiği gerçeğini değiştirip bana ona hakaret etme hakkı vermiyor ☺

  • Doğrudur hakaret etmedim sevmediğimi belirttim :)

 • Tüm suç Arda'ya atılıyor ki ortada suç bile yok. Biz fazla önem verdiğimiz için oyuncularımızın kötü oynamasını suç olarak görüyoruz. Fatih Terim'in hatası Arda'ya mahal ediliyor. Arda zaten kaç aydır oynama fırsatı bulamıyor ne bekliyorduk ki adamdan.
  Tek kızdığım yeteri kadar çaba göstermemesi, biraz istekli olabilir çabalayabilirdi.

  2|0
  1|1
 • Kesinlikle iyi oyuncu ama cok simardi ve kondisyonu yetersiz... profesyonel birinin taraftarla takismaya hakki yok... ayni milli takim hocasi volkan demireli. Ayni nedenden kadroya almazken... ardaya sahip cikmasi tuhaf... bu milli takimda galatasarayliligini atamadiginin gostergesi... fatih terim gitmeden ardanin duzelmesi imkansiz... cunku simarik... eline saglik

  1|0
  0|0
 • Vasat bir futbolcu artık Barça'nın gözünde. Yol verilmesi yakın.

  1|1
  0|0
  • E senin elinle vurduğuna başkası tekme ile vurur 💁
   Vasat olduğunu düşünmüyorum ben herkes her zaman aynı performans sergileyemez.
   Fazla yükleniliyor bence.
   Barçayı bilmem beni Türk halkının ayıbı ilgilendiriyor.

  • Hepsini Göster
  • Alınacağım bir şey yok ki Ardayi da hiç sevmem üstelik, gerçekten fazla eleştiriliyor. Tek suc onun değil ☺

  • Olan oldu gelen geldi artık. Sezon başlayana kadar daha da eleştiren olmaz onları.

 • Tüm kabahat Fatih Terim'in. Türkiye'nin en iyi kadrosuna en kötü futbolu oynattı.

  2|1
  0|0
 • Hakaret evet haklısın ama barcelonada ki futbol hayatı için milli takımda mücadele vermeyen bir futbolcu olmasa da olur Biz önce ki başarılarımızı mücadeleye borçluyuz sakatlanma korkusuyla top sürmeye korkan insanlara değil. Bizim gurur duyduğumuz arda bu değil.

  1|0
  0|0
  • Hakliyiz ama göstermemiz gereken tepki bu değil ☺

  • Ya Allahaskina biraz tepki verebilelim bizde değil mi? Soruyu soran arkadas öyle bir anlatıyor ki, Arda sanki Hayır için başka takımda, bedavaya bizim için oynuyor, lutfediyor. . Kimse hakareti hosgormuyor, bütün yorumlari6okudum. Yalnız bu adama eleştiri ve hatta sorumlulugu al diyebilmek bizim hakkımız. . Arda Türkiye ise bende TÜRK vatandaşıyım, beni temsil etmeyen adam yarın gidip yabancı takımda milyonlari rahatça alabilsin diye ovemiyecegim. .. hesap vermeyi bilsin Arda

 • Erkekler Devam
  37

Kızlar Ne Diyor 15

 • Ona ve ailesine yağdırılan küfürler hariç katılmıyorum. Hepimizin enerjesi her gün aynı olmaz belki fakat o bir futbolcu ve antrenman yapıyorlar hazırlanıyorlar maçlar için ayrıca mesleği gereği enerjisi yüksek olması lazım ha diye maça çıkmıyor dediğim gibi hazırlanıp çıkıyorlar. Ama arda'dan çok fatih terim hakediyor bu eleştirileri. Adam arkadaşı kanka kendine yakın bulduğu adamları seçiyor çünkü çağırdığı oyunculardan daha güzel oynayan bir sürü futbolcu var TÜRKİYE'de bir bakar mısın kadroya çok komik. Fatih terim anca gazla futbol oynatıyor, taktik teknik yok bu adamda. Üstelik ALLAH gayıl olmadı çünkü bir maç kazanınca böbürlendi turu atlıyacağını sandı ve o tarih profesörünü yerden yere vurup tüm dünya önünde rezil etti sanki eleştiren bir o adamdı onu rencide etmek istedi (ki adam da doğruları söyledi tatlı dille) ama işte RABB'im büyük turu atlamadık senin havan da çabuk söndü terim !!!

  1|0
  0|0
  • Bende zaten asıl suçlu nun Fatih Terim olduğunu yazdım.
   Bencemde de yapılan hakaretler elestirdim.
   Ardayı bende hiç sevmem ama bu onun benim ülkemi bir şekilde temsil ettiği gerçeğini degistirmiyor.
   Hal böyleyken başka bir ülke karşısında Ardanin yuhlanmasini çok absürd buluyorum.
   Yoksa tabii ki Arda eleştiriyi hak ediyor, ama bizim ülkede hiç bir şeyin sınırı yok, elestirmenin de bir adabı vardır.

  • Orası öyle, yuhalanması da doğru değildi fakat ondan beklenti büyük çünkü büyük kulüpte top koşturuyor haliyle hayal kırıklığı yarattı oyunu ama dediğim gibi fatih terim yerden göğe kadar her bir eleştiriyi sonuna kadar hakediyor !

 • Arda Turan abartilacak kadar buyuk oyuncu degil bence. Barcelona da yedek kalacagima Galatasaray gibi takimsa oynarim daha iyi. Yani abartiliyor bence.

  1|0
  0|0
  • Ben Arda goygoyculugu yapmadım ki öz eleştiri yapmamız gerektigini yazan bir bence yazdım 😁

  • Hepsini Göster
  • Aynen öyle, teşekkür ederim ☺☺

  • Rica ederim canim :)

 • ahahahahahahahaa.
  karnim agridi gulerken eline saglik😁😁😁😁

  1|1
  0|0
 • arda arda deyip durmayın ya dünya yıldızı kim arda kim adam kilo almış adım atmaya üşeniyor barca da dünya yıldızı çok ardaya kalmadı onlar hepsi kendini geliştiriyor bizimki gibi üç kuruş para gördümü yan gelip yatmıyor adam reklam yıldızı olmuş başarısızlıgıda cabası kalmışsınız yıldız diyosunuz ondan olsa olsa bu saatten sonra küstüm yastıgı olur...

  1|0
  0|0
  • Arda yıldız Arda bir numara Arda kusursuz Arda masum falan yazmadım.
   Öz eleştiri yapın diye yazdım.

  • bende düşüncelerimi paylaştım zaten size bunu bunu yazdınız demedim...

 • Ya adam koşmadı resmen yürüdü maçta. Aynen arda turan türkiye demek gruplardan kıl payı çıktık zaten arda turanın da barcelonanın en kötü 11 listesinde ismini gördüm geçenlerde. Tam olarak bize yaraşır bir hareket. Bizim kadae futbolu seven bir millet olup aynı zamanda bizim kadar iğrenç milli takımı olan bir ülke daha var mıdır acaba?
  Futbol sektörüne hakim aktörler bizi milli duygularımızla kandırıp bir güzel beceriyorlar sonra arda turan türkiye diye duygu sömürüsü yapıyosunuz. Bırakın bunları. Önce aldığı paranın hakkını versin.

  1|0
  0|0
  • Arda nin kötü oyuncu olmasi, karakteri falan onun bir şekilde Türkiye yi temsil ettiği gerçeğini degistirmiyor. Boşa artistlik yapıyorsun güzelim, aklı başında hiç bir Türk başka bir ülke karşısında oyuncusunu yuhalayamaz. Bu Ardanın kötü futbolundan daha büyük fiyasko! Ayrıca benceyi okusaydin Ardanin iyi bir futbolcu olduğunu savunmadigimi aksine halkın tepkilerini eleştirdiğimi gorurdun. İğneyi kendine çuvaldizi başkasına.
   Arda ego sahibi bir futbolcu olduysa da bunu yapan bizleriz.

  • Ağır hakaretleri savunmuyorum tabiki saçmalık ama Ardayı da Fatih terimi de sevmiyorum. Belki yapılan eleştiriler biraz olsun kendilerine bakmalarına sebep olur

 • Evet bizi temsil ediyor hakkını yememek lazım :) ben de severim Arda'yi eline sağlık bi'tanem 😍😘

  1|0
  0|0
 • Herşeyin bir adabı var.
  ama çoğu kişi bunu bilmiyor.

  1|0
  0|0
 • Aynen

  1|0
  0|0
 • Adıyla övünen adının hakkını verecek. Tabiki futbolda da hatalar olur heyecana strese bağlı olarak fakat bu hatalar bir değil iki değil üç değil oluyorsa millet de der yani noluyoruz.

  1|0
  0|0
  • Futbolu değil sahsiyeti eleştiriyor daha çok.
   İnsanlar elestirilebilir ama küfür edilmesi gereken annesi değil.
   Tepki gösterilmesi gereken yer de maç değildi.

 • Kimsenin gelmedi yere geldi. Gurur duyduğumuz bir futbolcu.

  1|0
  0|0
 • futbolla kafayı sıyıra sıyıra ne hale geldnz yazık

  1|0
  0|0
 • Koca Türkiyeyi Arda Turana sığdıramazsın

  1|0
  0|0
  • Hepsini Göster
  • Bende Ardayı sevmiyorum zaten de yinede bu onun bizi bir şekilde iyi ya da kötü temsil ettiği gerçeğini degistirmiyor. Başka bir ülke karşısında o adamı yuhalamak önce kendimize ayıp.

   TamaM anlaştık o zaman ben okumadın sandım çünkü bencemde Ardayı yucelten şeyler yazmadım daha çok öz eleştirili şeyler yazdım. 👻 uykum da gelmiş olabilir ayrıca yanlis anlmaya çok meyilli bir yapım olduğunu da kabul ediyorum 😁

  • Anlaştık 😁😀

 • Turk takimi resmen ruhsuzdu tek suclusu Arda degil tabi ki.

  1|0
  0|0
 • Nedense sevmiyorum bu adamı itici geliyor ama asla hakaret etmem saygı duyarım güzel bir bence olmuş

  1|0
  0|0
 • Hayaller erkeği Arda 😂😂

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;