SuperMassive eSports (SUP) - Türkiye'nin MSI temsilcisi (Gururu)

SUP bugün (05.05.2016) bize as bayrakları as dedirten bir olay yaşattı aslında. MSI (Mid-Season Invitational)'d Kuzey Amerika LCS (LoL Championship Series - LoL Şampiyonluk Serisi)'den güçlü takımlarından ve köklü bir takım olan CLG (Counter Logic Gaming)i bugün yendiler.

O yüzden astık biz bayrakları bugün :D

Peki nedir bu MSI - LCS falan diye soruyorsunuz şimdi eğer bu spor dalı ile ilgili değilseniz.SuperMassive eSports (SUP) - Türkiye'nin MSI temsilcisi (Gururu)

Spor dalı dedim çünkü artık LoL-Dota-CS:GO vb. oyunlar elektronik sporlar adı altında geçiyor ve çoğu ülkelerde büyük miktarda taraftar kitlesinin yanı sıra devlet desteği de görmektedir. Örneğin; Amerika geçen senelerde e-spor oyuncuları için sporcu vizesi çıkaracağını duyurmuştu ve Güney Kore'de şu an Korean e-Sports Associations (Kore Elektronik Sporlar Birliği diye çeviri edilebilir ama emin olamadım) gibi kurumlar bulunmaktadır. Bu yüzden aslında bunlar bu sektörün ciddiyetinin farkındalığına varmamız gerekir.

2014 Yılı Dünya Şampiyonasının final gününün açılış seremonisi

Bu denli bir kalabalık ve getirdiği sanatçıları da düşündüğümüz de Riot Games'in bu işi ne kadar ciddiye aldığını aslında anlayabilirsin.

Eee bunları oyundan ziyade e-spor olarak gördüğümüz için bir spor turnuvasının olmaması beklenemez. Tabi ki LoL'ünde bir spor turnuvası var. SUP 2016 Wildfire İnvitational'ı kazandıktan sonra şu an MSI 'da yarışmaktadır. Genelde Türk takımları Wildfire Invitational'ları kazandıktan sonra genelde MSI'da rakiplerinin aşırı güçlü olmasından kaynaklı sıfır çekmişlerdir. O yüzden bugün SUP ın kazanması bizim için güzel bir gelişme.

Eğer SuperMassive takımı MSI'ı 4. sırada bitirebilirler ise yazın düzenlenecek olan dünyanın en büyük takımlarının kapıştığı Dünya Şampiyonasında yer alabilecek.

Bu bizim için güzel bir olay çünkü spor sadece futbol ve basketboldan ibaret değil. Bu yüzden bizi LOL arenasında temsil ettiği için, SUP dan gurur duyabiliriz.

Bu konuda bende aslında yeniyim. O yüzden sizlerden gelecek bilgilere de açığım. Yanlışım oldu ise de affola.

Detaylı Bilgiler;

IWCI: AVRUPA

IWCI ŞAMPİYONU SUPERMASSİVE!

MSI 2016, WORLDS’E NASIL ETKİ EDECEK?

MSI 2016

Ve CLG'e karşı kazandığımız oyunun linki;

#Grimmjow256


3|0
32

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Bilgilendirici olmuş ellerinize sağlık :)

    0|0
    0|0
  • eline sağlık :) :)

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...