Türkiyede Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu)

MERHABA Arkadaşlar ben Türkiyede bu sporu profesyonel ligde yapan bir sporcuyum ve Türkiyede bu sporun gelişmesini çok istiyorum konumuza gelecek olursak sizi şöylebi bilgilendiriyim.

-Milli Takımımız

Öncelikle ben AntalyaSporda oynuyorum biz bu spora gönül verenler olarak ne para nede başka bişey alıyoruz sadece bir sakatlık sigortamız var oda zaten olması gereken birşey.

Öncelikle bu sporla ilgilenenler için bütün büyük şehirlerin bir amerikan futbol takımı var antalyada 2 üniversite takımı 1 profesyonel lig takımı mevcut.

Şehirlerinizdeki Takımlarla iletişime geçebilirsiniz.

Spora Gelicek Olursak

1. Bu spor diğer sporlara oranla sakatlanma riskinizin daha yüksek olduğu bir spor dalıdır bu yüzden aşırı cesaret ve dayanıklılık ister.

2. Bu oyunda takım birbirini her daim fişekler gaz verir sonuçta muazzam hızlarla koşmalı ya da koşan arkadaşınızı korumak için oraya buraya kafa atmalısınız.

3. Bu oyunda takımda sadece kardeşler bulunur oyun içindeki butun takım arkadaşlarınızın bir görevi vardır kapılar açılır adamlar düşürülür ve bazende sizi düşürürler ama takım birbirine güvenir çünkü senin rahat oynaman için diğer tarafda bir arkadaşının canı yanıyodur.

4. Takımda 3 bölüm vardır hücüm takımı defans takımı ve özel takım

-Hücum takımı top sizdeyken sahaya çıkan koşucuların tutucuların bulunduğu takımdır Görevi karşı takımın bölgesine topu taşımakdır.

-Defans takımı top karşıdayken karşı takımı durdurması gereken yürekli arkadaşlarımızın bulunduğu takımdır.Görevleri:Yık Kır Parçala

-Özel takımda kicker adında bir arkadaş mevcuttur yani topa ayakla vuracak arkadaşımız topu kaleden geçirmeye çalışır ya da oyunu başlatmak için topu istenilen noktaya uçuran arkadaşımızdır.

5. Oyunda kaskınızın demirlerinin arasından şahin gibi görmeniz gerekir bütün oyunu göremezseniz bir anda baş dönmesiyle kendinizi yerde bulursunuz.

6. Bu sporda stres atabilirsiniz mesela sevgilinizden ayrılınca karşıdaki hedefinize sağlam bir şekilde vurup yamulttunuzmu muhteşem bir rahatlama hissedersiniz.

7. Koç nederse o olur koçunuz sizin komutanınız gibidir siz sadece onun askerisiniz size orayı git derse oraya gidersiniz yani senin yapman gereken tekşey var görevini yerine getirmek.

8. Türkiyede bu sporun ligleri ve federasyonu bulunmaktadır bu sporu yapacak cesaretli ve yürekli arkadaşlarımız varsa iletişime geçip bu sporu bizler gibi bir adım ileriye taşısın.

Okuduğunuz için Teşekkür ederim.Sorularınız için mesaj atabilirsiniz.

Türkiyedeki Bazı Takımlar:

1- AntalyaSpor

Türkiyede Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu)

2- İtu Hornets

3- Ege Dolphins


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Türkiye'de az bilinen ama güzel bir spor, teşekkürler :)

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • eline saglik

    0|0
    0|0
Yükleniyor...