Trabzonspor'un En Son Şampiyonluğundan Bu Yana Neler Değişti?

Gizli Üye

Ben bu Bence'yi yazarken, Trabzonspor şampiyonluğunu ilan edeceği maçı oynuyor. Trabzonspor 1983-84 sezonundan bu yana ilk defa Süper Lig şampiyonluğu yaşıyor.

Trabzonsporun En Son Şampiyonluğundan Bu Yana Neler Değişti?

Malumunuz süre epey uzun ve uzun bir hasretten sonra Trabzonspor şampiyonluk kutlayacak. Gelin hep beraber o günden bugüne ülkemiz için neler yaşamışız onlara bakalım.

Şampiyonluk Kupası Değişti

Trabzonsporun En Son Şampiyonluğundan Bu Yana Neler Değişti?

Süper Lig'de 2018-2019 sezonundan itibaren yeni bir kupa verileceği açıklanmıştı ve öyle de oldu. Bu sezon da dahil olmak üzere artık yeni bir kupa tercih ediliyor. Sol tarafta gördüğünüz eski, sağ tarafta gördüğünüz ise yeni şampiyonluk kupası...

Birçok Hükümet Değişti, Erdoğan 3. Hükümetini Bile Kurdu...

tbmm.gov.tr
tbmm.gov.tr

38 yıl olunca ve 2000'li yıllara kadar olan siyasi istikrarsızlık devam da edince ülkemizde bir sürü hükümetler kurulmuştur. Trabzonspor'un son şampiyonluğunda Özal hükümeti vardı. Turgut Özal'ı saygıyla anıyoruz...

Peki Dolar Ne Durumda?

Trabzonsporun En Son Şampiyonluğundan Bu Yana Neler Değişti?

Malum dolar kuru günümüzde her zaman haber konusu iken benim de aklıma geldi. Bu Bence'yi yazarken en çok şaşırdığım ve kendimi en çok bilgisiz hissettiğim konu bu oldu, çünkü dolar ile Türk Lirası arasında ciddi bir uçurum var gibi görünüyor ama göründüğü gibi mi yoksa başka bir şey mi? Bunu bilemiyorum. Göstereceğim görsel NTV arşivinden alınmıştır.

Teknolojik Gelişmeler Artık Takip Edilemez Oldu

NTV arşiv
NTV arşiv

80'li yıllarda yeni yeni ev telefonları yaygınlaşırken, şimdiki telefonlar ise asıl işlevleri olan arama, konuşma işlevlerini bir tarafa bırakıp, dünyanın öbür ucundaki bir bilgiye bile ulaşabilme imkânı sağlıyor. Eskiden bir Trabzonspor taraftarı şampiyonluk haberini anca radyodan cızırtılı bir şekilde alabiliyorken, şimdi şampiyonluk anını dünyanın öbür ucundan canlı canlı yaşayabiliyor.

Ajda Pekkan O Zamanlar Bile Pek Genç Değilmiş ama Genç Kalabilme Planları Yapıyordu Herhalde :)

Şimdilerde genç görünümüne şaşırdığımız Ajda Pekkan, o zamanlarda bile pek genç sayılmazdı. 1946 doğumlu olan Ajda hanım, 1984 yılında 38 yaşındaymış.

Ben sizin için Ajda Pekkan'ın 1980 yılında katıldığı Eurovision performansını buldum. Bakın bakalım Ajda hanım nasılmış? 😊

En Önemlisini Söyleyip, Bu Bence'yi Hüzünlü Kapatıyorum; Eski Şarkıların Tadı Bir Başkaymış

Bir başkaymış diyorum çünkü o zamanlarda yaşamadım. Sonradan dinlediğim şarkılar ve şu an popüler olan şarkılara bakınca aradaki kalite uçurumunu görememek için biraz kör ve sağır olmak lazım.

...

Değişen her şeyi açıklayamazdım elbette ama sadece aklıma gelenleri sayayım dedim. Sizin de aklınıza bir şeyler geliyorsa paylaşmanızı beklerim.

Hoşça kalın...🎈

#TedBence

Trabzonspor'un En Son Şampiyonluğundan Bu Yana Neler Değişti?
2 Görüş