1 ay

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Bir başka futbol hikayesi bence serisine hoşgeldiniz, Hakan Çalhanoğlu'ndan sonra futbol dünyasında bulunan bir başka isimden bahsedeceğim. Hepimiz mutlaka kaytardığımız anlar olmuştur. Bu iş olur, okul olur, bazı sorumluluklar olur vs. fakat bu ismin yaptığı kaytarma hiçte senin benim yaptığımız gibi bir şey değil. Olayı kaytarmadan dolandırıcılığa kadar getiren bu isim, futbolcu olsa da hiçbir zaman futbol oynamamış, üstelik bir çok kulübü de türlü türlü yalanlarla kandırmayı başarmış, bunu tam 24 yıl sürdürmeyi başarmıştı. Kısacası kendisi kariyeri olmayan bir "futbolcu"... Carlos Kaiser...

Carlos Kaiser
Carlos Kaiser

Carlos Kaiser kimdir?

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Carlos Kaiser 1963’te Brezilya'nın Rio şehrinde doğmuştur. Birçok brezilyalı futbolcu gibi kendiside sokaklarda futbol oynuyordu. 10 yaşındayken bir scout tarafından keşfeden Kaiser Botafogo kulübünün alt yapısında futbola başladı. Ailesi için bu büyük.bir fırsattı çünkü Kaiser'in ileride profesyonel bir futbolcu olması durumunda maddi açıdan hayatları kurtulacaktı. Kaiser de maddi sıkıntılardan kurtulmak istiyordu ama futbol oynamaya hiç gönlü yoktu, oynamak istemiyordu.

Kaiser "Sadece oynamak istemiyordum, eğer benim futbolcu olmamı istiyorlarsa bu onların sorunu. İsa bile herkesi memnun edememiş, ben nasıl edeyim?"

6 yıl sonra Meksika liginin Puebla takımına transfer oluyor ama Carlos oraya alışamıyor, geldiğinde aslında oynamaya başlar, hazırlık maçlarında oynadı, goller bile attı ama başta demiştim ya hani futbola gönlü yok işte, kafasında futbol oynama niyeti bile yok. Bunun için bir çözüm yolu arar.

Çözüm: Sakatlanmak!

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Antremanlarda bir gün kendi yere bırakır, sakatlandığını ve bir süre oynayamayacağını söyler. Bir maçta da hoca onu oyuna alacaktır, kenarda ısınırken yine "sakatlanır". Bunun dışında meksika'ya alışamayan Carlos meksika da hiç oynamadan önceki kulübü Botafogo'ya döner. Burada da "kariyerini" oynamadan sürdürmek isteyen Carlos yeni bir şey uygulamaya başlar. Soyunma odasına oyuncak bir telefonla giren Carlos kendisini transfer etmek isteyen kulüp başkanlarıyla konuşuyormuş gibi yapar.

Kaiser "“Kulüp başkanlarıyla konuşur gibi yapıp transfer teklifi aldığım izlenimi yaratmaya çalışırdım. Herkesi sinirlendirmek ve kovulmak istiyordum ancak bunu bir türlü başaramadım.”

Takım arkadaşlarına göre: Carlos Kaiser

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Bir diğer brezilya ekipleri Fluminense'ye, oradan da Vasco da Gama'ya transfer olur ama yine aynı bahanelerle hiçbirinde maça çıkmamıştır. Takım arkadaşları onun hakkında şöyle konuştular;

 • "Sürekli sakatlandığını hatırlıyorum."
 • "insanları nasıl ikna edeceğini çok iyi biliyor. Sizinle konuşurken cüzdanınızı bile çalabilir!"
 • “Tek istediği futbolcuların yaşadığı muhteşem hayatı yaşamaktı ve bunları yaparken de futbolcu olarak anılıp hiçbir sorumluluk almak istemiyordu.”

Carlos kaleyi içerden fethettiyor

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Tek bir maç oynamadan büyük bir futbolcu olmayı ve cafcaflı hayattan kopmamak için kendi taktiğini geliştiriyor. Carlos Bangu'ya transfer olmuştur. Disiplinsiz hareketlerinden dolayı yönetimden ceza almış, maça giremeyecekti ki son maçta takım 2-0 yenik durumda, bitime yaklaşık 10 dakika kala kulübün başkanı Carlos'un oyuna girmesi için hoca ile konuşur, Carlos şok, Carlos 10 dakika bile olsa sahada oynamamak için inat etmiştir ve yine bir kaçış yolu bulmuştu.

Kaiser “Isınırken arkadaki tribünde bulunan birkaç taraftarın bana bağırdığını fark etim. O an aklıma bir fikir geldi. Hemen tribüne çıktım ve taraftarla kavga etmeye başladım. Hakem de bana kırmızı kart gösterdi.”

Kulübün başkanı soyunma odasına gidiyor, başkan gergin, başkan kızgın, Carlos'a patlayacak fakat Carlos'un savunması çoktan hazırdı. Başkan'a rahmetli babasını 13 yaşında kaybettiğini, kendisinin futbolcu olmasını çok istediğini söyler. Başkanı da babası gibi gördüğünü söyleyen Carlos tribünden kendisine ve başkana hakaretler yağdığı için buna dayanamadığını, kendisini kaybettiğini söyler. Başkan şok, başkan da duygulanmış ve Carlos'a sarılmıştır. Ertesi gün yeni sözleşme teklif edilmiştir ama Carlos teklifi avrupa macerası için kabul etmemiştir.

Yeni Hedef: Diğer Ülkelerin Kulüplerini Dolandırmak

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Carlos artık avrupa'ya ilk adımını atacaktır, Her futbolcu avrupada oynamak ister, Carlos "biraz da avrupa da oynamayım" der. Fransa 2. lig ekibi Gazelec takımına transfer olan Carlos yıldız oyuncu transferi gibi karşılanır, imza töreni düzenlenir.

Carlos'un diğer numaraları

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Yeni transfer topu alıp biraz şov yapar ya hani topu sektirirler falan bu onuda yapmıyor. Aldığı topu direkt taraftara atıyor. Burada 8 yıl futbol oynamadan takımda kalmıştır. Yine telefon görüşmesi numarasıyla takımda yıllarca kaldı. Futbolcu gibi davranıyor, futbolcu gibi konuşuyor ama futbolcu gibi oynamıyor çünkü değil fakat adam Flamengo da bile "oynamış" Her gittiği takımın ilk idmanlarında "sakatlanıyor" o süreçte hikayeler anlatmaya başlıyor ve herkes ona hayran kalıyor. Parayla seyirci tutup kendini tezahürat yaptırıyor. Takımlarından birisi "büyücü" çağırıyor, yeter artık oynasın diye. Bir başka bahanesi ise şöyle ki maçtan bir gün önce mutlaka sülalesinden birisi "ölüyor."

Carlos Kaiser şu an da ne yapıyor?

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!

Carlos Kaiser şu an kendi ülkesinde kadınlara fitness eğitmenliği yapıyor. 24 yıllık kariyerinde ayağına top değmeden 6 takıma transfer olan ve toplam kariyeri boyunca 61 maça çıkıp sadece 6 gol atan Carlos Kaiser'in hikayesi bu şekildeydi.

Carlos Kaiser hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu tarz paylaşımları beğeniyorsanız bıraktığım bir kaç linkten daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Şimdilik bu kadar.

Şırnak'tan Barcelona'ya Uzanan Bir Başarı Hikayesi: UYAFA Akademisi!

Bitcoin ile Transfer Yapan İlk Takım: Harunustaspor!

Hastalığına Rağmen Futbola Devam Eden Futbolcular

Futbol Tarihinin En Dolandırıcı Futbolcusu: Carlos Kaiser!
0
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

04
 • mucotinho3
  Bu adamı duymuştum hayat hikayesini ama bu kadar da şerefsiz olduğunu bilmiyordum vallaha 😂 bunun guiness rekorlar kitabına girmesi lazım.
  • SkrErd37

   Kanka daha bir çok spor bencesi var, sen seversin. davet edeyim mi sen mi gelirsin? 😂

  • mucotinho3

   Fark etmez kanka sıkıntı olmaz kafana göre takıl 😂

 • doanylmz
  Daha önce okudum bunu. Adam yapmış tebrik ettim bunca zaman bunu başarmak adamı üçkağatçıdan çok akıllı karşı tarafı da aptal yapar
 • akigolar1990
  Vay be tarık çamdal 'dan daha beterleri de varmış 😄
 • mehmetemineren
  bizim falcao gibi 2 maç oynuyor 12 maç yatıyor

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...