Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?

EşleşemeyennKromozom

Merhabalar KS Cemaati :D

Ağırlık antrenmanında ısınma nasıl olmalıdır, nasıl yapılmalıdır birazcık bahsetmek istiyorum
Antrenmana başlamadan önce en önemli şey ısınmadır yanı vücudun hazır olmasıdır . Isınma sayesinde kaslar gerekli gücü üretir.

Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?

Sakatlıklar

Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?

Oluşabilecek sakatlıkları engellemek için ısınma hareketleri yapmalısınız. Spor sakatlanmalarının birçoğu yanlış ısınmalardan kaynaklanır. Bir sakatlık birdenbire olmaz siz o bölgeye sürekli hasar vererek altyapısını oluşturursunuz inceldiği yerden kopsun lafı tam buna göre olur.

Eyy ısınmak sen nelere kadirsin...

Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?

Isınmak vücudu yormak terlemek değildir. Doğru bir şekilde ısınırsanız kas gelişim hızınız artar, kondisyonunuz artar ve daha fazla yağ yakarsınız tabi en önemlisi sakatlıkları bir nebze engellemiş olursunuz.

Yapılan yanlış

Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?

Ağırlık Antrenmanından önce dakikalarca koşmak bisiklete binmek yani kardiyo yapmak gereksizdir, vücudunuzu boşuna yorup ağırlık antrenmanında iyi bir verim alamazsınız çünkü gücünüzü tüketmiş olursunuz ve konsantre olamazsınız.

Nasıl olmalı?

Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?

Çalıştıracağınız kas grubunu en düşük ağırlıkla çok tekrar yaparak ısınabilirsiniz. Yani koşu bandında yarım saat koşmanıza gerek yok çünkü koşmak yürümek bacaklarınızı ısındırır evet ama bir kol günü ya da sırt günü koşmak çok da bir işinize yaramaz farklı kas gruplarına etki ettiği için. Çok düşük ağırlıkla başlayıp set arttırdıkça ağırlığı biraz daha arttırabilirsiniz. Bu şekilde çalışacağınız kası antrenmana hazırlamış olursunuz.

Veee sonn... :D
umarım okur ve beğenirsiniz
Teşekkürler :D

Isınma Hareketleri Nasıl Olmalı?
4
1
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

03
  • MERTT_9
    Hep spor sormusun skldm ha
  • Rascoln36
    Bacanak eline sağlık sen biliyon bu işi
  • Gizli Üye
    kadınlarda ısınma hareketi ön sevişmeyle başlar :D
YÜKLENİYOR...