Kapat

Mide küçültme ameliyatını tarih eden gastrogen?

Arkadaşlar yeni bir haber gördüm, gastrogen diye bir şey çıkmış. Hollandalı bir doktor üretmiş. Zayıflamak için kullanılıyormuş. Gastrogen Kullanan var mı acaba?

0|1
75

En İyi Erkek Görüşü

• Son birkaç günde gastrogen adlı tabletler konusunda arkadaşlarım ve bazı hastalardan sorular aldığım için uzunca araştırdım.

Uzunca okumayı sevmiyorsanız, aşağıdakileri es geçiniz. Kısa özeti şu ki, bu madde yıllardır piyasada ve bağırsaklarınızı düzenleyen bir çeşit liften başka bir şey değil.

Şimdi daha etraflıca bakalım: En çok reklamını yapan siteler "AKSAM" ve "Haber7" , iki yayın kuruluşunun korsan isimlerle kurulan taklitleri. Bunun yanısıra ilacı pazarlayan şirketin adını araştırdığınızda bu isimde bir ürün bulunmuyor.

Daha da önemlisi, ilacın etken maddesi galaktomannan hakkında yapılan araştırmalar sıradışı bir kilo verici özelliği olmadığını vurguluyor.

İlacın sağlık bakanlığı onayı yok ve uluslar arası en prestijli ilaç kuruluşarından olan FDA, kilo kaybı için ilaca ruhsat vermemiş. Anlaşılan Türkiye'yi ucuz pazar olarak arayan bu çakallar ilacı buradan masum insanlara kakalamanın peşindeler.

Lütfen bu tür söylentilere inanmayın.

Araştırmaların bağlantıları:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24533610
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25701331
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26059384

1|1
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Evet ben de detaylıca bir araştırma yapmıştım da biotics lab’in ürünlerinde de gözükmüyo o yüzden aklım karışmıştı

En İyi Kız Görüşü

• Annem tiroid hastası ilaçta kullanıyo ama hiç kilo veremiyo, 90-95 kilo arasında sayıyo, 5-6 gündür bu gastrogeli kullanıyo, daha kilo verdimi bilmiyoruz tartılmadı ama öğle yemeğinden önce içiyo ilacı sabaha kadar bişey yemiyo ve acıkmadığını söylüyo, yani gerçekten baya uzun süre tok tutuyor. Kilo verir mi zamn gösterecek, inşallah verir iştahı komple kestiği kesin. Sadece biraz gaz yaptığından şikayetçi

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Bende bu üründen almak istiyorum ama bende tiroid hastasıyım bir sorunu olurmu ve anneniz kilo vermeye başladımı?

• ipek merhaba özelden mesaj atmak istedim bu konuda hakkında ama olmadı geri dönüş sağlayabilir misin acaba

• Yok daha neler :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Platformların çoğunda araştırmalarıma göre yurtdışında da glucomannan içeren bir çok ürün mevcut. Ve işe yarıyor. Aslında bunu mideye balon konulan ameliyat gibi düşünebilirsiniz. Ama o ameliyat biraz riskli, ölüm riskiniz var. Glucomannan içeren içecekler ise midenizde şişerek balon görevi görüyor diyebiliriz. Besin değeri yüksek bir jele dönüşüyor ve midenizde yer kaplıyor, bu sayede isteseniz de eskisi kadar yemek yiyemiyorsunuz. Yani kısaca sizi tok tutuyor.
    Bir kaç aydır piyasada olan bu ürün ise 0 kalori ve diğer glucomannan içeren ürünler gibi bir yan etkisi yok. İçeriğinde bitkisel hidrojeller var. Multi-vitamin ve minerallerden oluşuyor. Bu sayede açken sizin güçsüz düşmenizi engelliyor, enerjik kalıyorsunuz. Ürün araştırmasına girdiğinizde karşınıza bu ve bu tarz ürünler çıkacaktır. Gastrogen isimli ürün bunların son teknolojisidir. O yüzden memnun kitlesi diğerlerine oranla daha yüksek olmuştur.

Glucomannan'ın kilo verdirmenin dışında faydalarıda vardır.

-Doğal Probiyotik
    -Kabızlık Rölyefi
    -Kollesterolü Düşürür
    -Diyabete yardımcı olur.

Firmalar bu noktada porsiyon kontrolünün öneminden bahsediyor. Kısaca diyorlar ki, biz size bir ürün satıp bununla kilo verin demiyoruz. Bunu kullanarak tok ve sağlıklı kalın, bu sayede de sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.

Yani herkeste aynı etkiyi gösterir mi ya da etki gösterir mi bilmiyoruz. Instagram sayfalarında gerçek kullanıcılar var. (bayağı da bir sayfa var, yazdığınızda hangisine gireceğini şaşırıyorsunuz, keşke bir sayfa olsa da herşeye oradan baksak..) Gerçekten kilo vermiş ya da yeni alıp ürününü gösteren-kullanan insanları paylaşıyorlar. Doğruluk payı bu noktada yüksek tabi. Zamanla göreceğiz gerçekliğini. Glucomannan için araştırmalarıma göre, ürünü geliştirenlerin söyledikleri her şey doğru. Deneyenler yazarsa daha fazla bilgi sahibi oluruz.

Teşekkürler.

0|0
    0|0
    • yazdıklarınza bakılrsa saglıklı ve ise yararyacak gibi gorunuyo ama yine de ben bu konularda takıntılıyım bu huyumu da hıc sevmıyorum

• @deryatuncay Bahsettiğim gibi Derya hanım ben araştırdım sadece kullanmadım. Kullananlar varsa geri dönüşlerini yazabilir.

• Ürün kullanmak işi bence doktorun. O ürünler aslında ilaç ama sağlık bakanlığı uygun görmediği için tarım bakanlığı üzerinden takla ile memlekete sokuyorlar. Sektörü bilen okulunu okumuş bir abi olarak doktora gidilmeden o iş olmaz derim

0|0
    0|0
  • Bir işe yaramıyor kız ayool

0|0
    0|0
  • Ama zor ameliyat

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bende glucomanı araştırdım tok tuttuğu yazıyo baya yerde ama yinede herkresde aynı etkiyi eder mi bir tereddüt etttim yani, denesem mi acaba bu ürünü ünlüler falan da paylaşıyo sayfaları çok kurumsal duruyo sanki ciddiye alıyolar işşlerini dandik bir ürün gibi durmuyo, fiyatı da ucuz değil ama bilemedim ya işe yaramazsa param çöp olsun da istemiyorum. başka kullanan ya da çevresinde kulllanan var mı? 7-8 kilo vermek istiyorum.

0|0
    0|0
    • Sayfaları konusunda bende katılıyorum gerçekten kurumsal duruyo. Sipariş verirken de çok ilgilendiler, geleli 2 gün oldu kilo vermek için erken ama tok kalıyorum gerçekten beklicez görcez artık.

• @btl_ylcn_rssi kullandınız mı işe yarıyor mu gerçekten almayı düşünüyorum yardım lutfen

• Yeni bir şey öğrendim diyecektim ki balon 🎈 muş 😂

0|0
    0|0
  • Bence kullanmasın. İllaki zarar veriyor o tür ürünler. Diyetisyene spora gitsin hiç böyle ürünlere gerek kalmıyor.

0|0
    0|0
  • bir arkadaşım zayıflattığını söyledi çok fazla bir kilom yok ama bir 10 kilo vermek istiyorum sipariş verdim yarın öbür gün gelir herhalde kaç kilo verdiğimi yazıcammm , inşallah veririm :))

1|0
    0|0
    • Bende bu üründen almak istiyorum ama kilo vermeye başladınız mı acaba öğrenmek istiyorum da?

• @Tugbatatarr 2 Haftada 6 kilo verdim , ben burdan aldım /gastrogen. org/ :)

• Geldi mi ne zaman geldi kullandınız mı nasıl etkisi var mı işe yarıyor mu almak istiyorum ama böyle şeylere çok para döktüm hiç işe yaramadı yarasa da geri geldi verdiklerim yoğurdu üfleyerek yiyorum artık almadan araştırmak istedim yorumunuz benim için önemli

• kullanmaya başladım 2. günümdeyim daha kilo verdim diyememde gerçekten tok tutuo akşam yemeklerini yarıya indirdim

2|0
    0|0
    • Bende bu üründen almak istiyorum ama kilo vermeye başladınız mı acaba öğrenmek istiyorum da?

• Merhaba 9 günde neredeyse 4 kg vermişsiniz
      bu dönemde hiç halsizlik oldumu gerçekten vereceğim paradan çok sağlığımdan olmak istemiyorum. bundan dolayı kullanandan alacağım yorumlar önemli ben geçen yıl bir arkadaşımı zayıflama çayından kaybettim o yüzden tam güvenemiyorum. nasıl kullandınız benımde toplamda 10 kg vermem gerek :) şimdiden teşekkürler

• @pinksugarr Merhaba 9 günde neredeyse 4 kg vermişsiniz
      bu dönemde hiç halsizlik oldumu gerçekten vereceğim paradan çok sağlığımdan olmak istemiyorum. bundan dolayı kullanandan alacağım yorumlar önemli ben geçen yıl bir arkadaşımı zayıflama çayından kaybettim o yüzden tam güvenemiyorum. nasıl kullandınız benımde toplamda 10 kg vermem gerek şimdiden teşekkürler

• Ham maddesi neymiş

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...