Meme kanserinin belirtileri nelerdir?

Ben Prof. Dr. Aydın İnan, bildiğiniz gibi ekim ayı meme kanseri farkındalık ayı. Meme kanseri farkındalık ayı dahilinde konuya dair merak edilen sorularınızı ay boyunca videolarımla yanıtlamaya çalışacağım.
Yanıtladığım ilk soru: Meme kanserinin belirtileri nelerdir?

Meme kanserinde en sık görülen belirti ele gelen kitle olsa da tek belirti bu değildir. Meme cildinde ve meme başında olan değişiklikler kanser belirtisi olabilir.
Meme başında olan akıntılar, meme başında olan renk değişiklikleri, ciltte pullanmalar, kızarıklıklar, meme başından olan kanlı akıntılar, ciltte çöküklük, renk değişikliği, meme büyüklüğünde ve şeklinde bozukluklar meme kanseri belirtisi olabilir. Koltuk altında meydana gelen büyüklükler ve sertlikler de meme kanseri belirtisi olabilir.
#memekanseri

Aydın İlhan tarafından cevaplanan diğer sorular ;

- Meme kanserinden kurtulma şansı nedir?
- Estetik Ameliyatlar Meme Kanseri Riskini Artırır Mı?
- Meme kanseri genetik bir hastalık mıdır? Ailesinde kanser geçmişi olan herkes kanser olur mu?
- Fibrokistler Kansere Dönüşür mü?
- Doğum Kontrol Hapı Kullanımının Meme Kanserine Etkisi Nedir?

Meme kanserinin belirtileri nelerdir?