Adet dönemi kadını kalp krizinden koruyor! Bizi koruyan bu dönem neden “hastalık” olarak anılıyor?

northernlightss
Bir doktordan böyle bir şey öğrendim geçen gün. Altında bir kalp hastalığı yoksa, adet dönemi kadını kalp krizinden koruyormuş. Hatta doktor riskin 0 olduğunu söyledi ama onun bilgisini net olarak bulamadığım için ben 0 demeyeyim :)
Adet dönemi kadını kalp krizinden koruyor! Bizi koruyan bu dönem neden “hastalık” olarak anılıyor?
Peki buna rağmen neden bazı kadınlar da dahil buna “hastalık” diyor?
Adet dönemi kadını kalp krizinden koruyor! Bizi koruyan bu dönem neden “hastalık” olarak anılıyor?