Travmadan kurtulma yolları nelerdir?

olmkorktuj
Yaklaşık 6 yıl önce yani 13 yaşında kötü arkadaşlarım yüzünden saçma şeyler yaptık fakat ben bu olayları bir türlü atlatamadım. Sürekli takıntı olarak kafama kazındı. Sürekli düşünüyorum çıkmıyor deliricem artık. Bu kadar takmaktan bana okb tanısı konulmuştu 3 yıl önce. Onun tedavisini oldum ama çok iyi bir yer değildi. şu an şöyle bir sıkıntım var;mesala ders yapıyorum biri sürekli beynimde whastappı sil, wahtsappı sil. Ya da resim yapıyorum birdaha resim yapma, birdaha resim yapma. Yenemiyorum bunları tam yendim diyorum 3 gün sonra birdaha :(sildirene kadar uğraşıyor. İstediğim hiçbir şeyi yapamıyorum sizin gibi. Spor yapıcam izin vermiyor, ders çalışıcam kafamı bulandırıyor, resim yapıcam saçma saçma geçmişle ilgili bağlantılar kurup vazgeçtiriyor. Bıktım artık yok mu ilacı bunun? Gidip gizlice alıyım eczacıdan. Ailemede anlatamıyorum. Yok mu şöyle geçmişimi temizleyebilecek bir hap. Potansiyeli olan bir öğrenciyim, hayatımın mahvolmasını istemiyorum. Açıkçası bu bende travma yaptı. En ufak haksızlıkta bile korkuyorum yani asla hırsızlık olmasını istemiyorum. Bu da benim kusursuz olmamı istiyor o yüzden bana sürekli beynim bu mesajları gönderiyor işte. Sizce nasıl kurtulabilirim bu hastalıktan. Bildiğiniz reçetesiz ilaç var mı?
Travmadan kurtulma yolları nelerdir?
12
5
Görüşünü yaz