İşitme Cihazı Alacaklara Tavsiyeler

İşitme Cihazı Alacaklara Tavsiyeler

Merhaba arkadaşlar. 2018 yılından beri cihaz kullanan biri olarak size bu konuda yardımcı olmak istedim. Kullandığım marka widex kulak içi. Benim işitme kaybım kalın seslerde olduğu için erkekleri ya da kalın sesli olan insanları anlamakta zorluk çekiyordum.

Cihaz satın aldığı yer tarafından mağdur biri olarak cihaz konusunda dikkat etmeniz gereken şeyleri söylemek istiyorum:

● Öncelikle işitme üzerine iyi olan bir hastaneye gidin. Öneri(İstanbul/ Bakırköy Sadi Konuk hastanesi)

● Cihaz almadan önce doktora rapor yazdırmayı unutmayın. Cihazınız pilli ise pil raporu da yazdırın. Her hastane yazmıyor ben de hala bulamadım yazan hastane ama mutlaka araştırıp raporunuzu alın çünkü pillerde az para değil..

● En önemli olan nokta cihaz satın alacağınız yer. Arkadaşlar ben mağdur oldum siz olmayın. Gerçekten işinde iyi olan ve el değiştirmemiş şubeleri seçmeye özen gösterin. Bu konuda yine Bakırköy iyi diye gözlemledim. Bana parasına sebep son model cihaz sattılar ve benim bu kadar iyi cihaza ihtiyacım yokmuş. Üstelik %30 dan başlayan indirim hakkınız bulunuyor bunu göz önünde bulundurun. Çınlamanız varsa çınlama terapisini sorun. Arkadaşlar içinize sinene kadar araştırın cihaz satın alacağınız yeri. Çünkü hem sağlığınız hem de cebiniz söz konusu..

● Cihazı satan ve ayar yapan kişiyi iyi gözlemleyin. Herkes ayarı güzel yapamıyor ve cihaz hakkında yeterince bilgi sahibi olamayabiliyor.

● Bildiğim kadarıyla widex ve phonak çok başarılı iki marka. Tek markaya bağlı kalmayın. Mümkünse deneyin çeşitlerini. Herkes her cihazda aynı ses kalitesini alamaz...

● Genelde kulak arkası öneriliyor. Ben görüntü sebebiyle kulak içi almıştım. Ona da dikkat etmeye çalışın. Cihazlarınızı temizlemeyi ihmal etmeyin..

Hepinize geçmiş olsun.. Hoşça kalın...

İşitme Cihazı Alacaklara Tavsiyeler
Cevapla