Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

umrumdışı_ s

Merhabalar, bence'me hoş geldiniz!

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

Bugün corona hakkında araştırma yaparken bir kaynakta bu konu ile ilgili bir yazı vardı. Doğru bilinen yanlışlar diye... Hoşuma gittiği için bilgileri biraz da sizinle paylaşmak istedim. İyi okumalar!

1- ''Corona, Gripten Daha Tehlikesizdir.''

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

Dünya çapında bunu söyleyen lider ve insanlar halen var ne yazık ki. Bu bir nevi virüsü hafife almaktır. Gribin bile tehlikeli boyutları varken corona'yı bu kadar hafife almak mantığınıza sığıyor mu? Hatta bununla ilgili bir yazı var bakınız;

Pandeminin başlangıcından bu yana Trump, Covid-19’un mevsimsel gripten daha tehlikeli olmadığını söyleyerek hastalığın ciddiyeti hakkında yanlış beyanlarda bulundu. Ancak, ABD Başkanı gazeteci Bob Woodward'a, Şubat ayı başlarında ve Mart sonlarında kaydedilen röportajlarında Covid-19'un gripten daha ölümcül olduğunu bildiğini ve halk tarafındaki endişeyi azaltmak için yalan söylediğini itiraf etti.

Biliyorsunuz ki corona mutasyona uğramış bir virüs. Kesin ölüm oranı belirsiz ancak bilim insanları gripten daha tehlikeli olduğu konusunda kesin. Bağışıklık sisteminiz zayıf ise gripten de, corona'dan da ölme ihtimaliniz var! Bu ihtimal corona'da fazla.

2- ''Virüsten Korunmak İçin Maskeye Gerek Yok.''

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

Ülkemizde de gündemde olan bir konu, açık havada falan filan. Arkadaşlar virüsten önceki hayatı düşünün. Yine hastanede birçok hastalıkla mücadele eden insanlar da maske takmıyor muydu? ki şu anki konumuz 'ölümcül bir virüs' bulaşıcı olduğundan hemfikiriz, bizi çoğu zaman maskeler koruyor çünkü bakteri tarzı zararlı şeyleri önlüyor. Yani maske, mesafe ve temizlik kuralları öylesine kurallar değildir. Her zaman bu tür bulaşıcı hastalıklarda vardı, şu anda var.

Lancet'te yayınlanan yeni bir analiz, 170'den fazla çalışmaya baktı ve yüz maskelerinin Covid-19 enfeksiyonunu önleyebileceğini buldu.

3- ''Aşıları Para Kazanmak İçin Kullanıyorlar.''

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

Bakınız burada aşıların güvenli olup olmadığını tartışmıyorum. Bu konuda birçok varsayım var ancak şu da unutulmamalıdır ki bu aşıyı çoğu insan oldu ve yan etkileri büyük sonuçlar çıkarmadı şu ana kadar. Eğer bir senaryo varsa da milyonlarca insanı tehlikeye atacak da kadar yürek yememişlerdir herhalde. :D

''plandemic'' adlı videoyu da bilirsiniz. Judy'nin o video içerisinde birçok teorisi yer alıyor. Aşı karşıtı bir insan ve bunların hepsinin para tuzağı olduğunu düşünüyor. Bu video milyonlarca görüntülendi. Dünyayı şok eden bu video hakkında yani ''kazanç'' hakkında bir kanıt falan yok. Fauci salgın boyunca riskler hakkında konuştu. Bu olay sonunda birçok bilimsel kanıt yani ''GERÇEK'' ile çürütüldü.

4- ''Corona Yayılırsa, Vücutlar Bağışıklık Kazanır.''

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

Şöyle bir inanç var özellikle İsveç ve İngiltere'de; virüsü salalım, yayılsın. Vücut nasıl olsa alışır böylelikle koruma sağlanır ve tamamen yok edilir. Tıp bilmeyen biri ile akıl yürütebilir bunda ya. Bilim adamları sürü bağışıklığı için insanların yarısından çoğunun feda edilmesi gerektiğini söylüyor. Böyle bir şey olamaz çünkü virüs ölümcül. Ayrıca bir başka teoride, sürü bağışıklık kazandıkça virüsün mutasyona uğrayarak daha tehlikeli olacağıdır. Yani tamamen saçmalıktır.

İnsanlar, corona virüsün aşısı bulunmadan önce normal hayata geri dönmek istiyorlar ve sürü bağışıklığı bunun tek yolu olarak görülüyor. Bazı kişiler sosyal medyada, dünyanın bazı ülkelerinde sürü bağışıklığına çoktan ulaşılmış olabileceğini öne sürüdü. Ancak, son zamanlarda yapılan popülasyona dayalı antikor çalışmaları, salgından en çok etkilenen bölgelerin bile bu eşikten uzak olduğunu gösterdi.

5- ''Aşı Yaptırmak Tehlikelidir.''

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!

Bir başka aşı mevzusu daha. Çoğu kişi bunu güvenli bulmuyor ve aşı yaptırmak istemiyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi aşı yaptıran milyonlarca insan var. Birçok aşı türü var illa ki çeşitlilik olduğu için farklı yan etkileri çıkacak ve etkililik artacak/azalacaktır. Corona virüsten önce de bir insan bir sürü aşı oluyor gerek bebekken, gerek çocukken, gerek şimdi. Bu aşılar bizi bir çok hastalıktan korkuyor. Elbette tamamen ''hasta etmez'' diye bir konu yok ama en azından koruyor. Corona virüs aşıları için de bu geçerli. Bunların hiçbirine isyan yokken bilim tarafından kanıtlanmış 'gerçeklere' boyun eğmek yerine protesto etmek saçma oluyor.

#umrubence

Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!
4
2
Görüşünü yaz
2Kız Görüşü
4Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

24
 • barbershop
  Tıp Bunu Söylüyor: Corona Virüs ile İlgili Yanlış Bilgiler ve Doğruları!Dün şöyle bir şeyle karşılaştım delirdim resmen insanlar başını kapatacağım derken beyinlerini kapatıyor galiba bir de bunu yazan paylaşan bir sağlıkçı ! 🤯
 • Kravat_takan_adam
  Hepsi birbirinden güzel olmuş, eline sağlık ❤️ Skdjdj
 • superpsikolog
  Tüm düşüncelere, tezlere ve yerli yersiz bilgilere cevap olmuş. Emeklerinize sağlık.
 • Minnoşum5454
  O zaman nedeen bize işkence çektiriyorlar
 • redkit_089
  Güzel bir bence ellerine sağlık
 • ErtuKentkonut
  Büyük oyun
YÜKLENİYOR...