Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Lastiktokalı

Uyum kıyafetlerimizden başlayarak, ayakkabımıza, çantamıza, aksesuarlarımıza, saçlarımıza ve makyajımıza kadar devam eder. Bütün stilimizin bir uyum içinde olmasını isteriz. Stilimizi belirlemede kıyafet seçimlerimiz büyük oranda önemli olsa da, aslında en önemli şey saçlarımız ve ona uygun yaptığımız makyaj. Çünkü yüz hatlarımızı ortaya çıkaran tüm detaylar saç ve makyajımızda gizli. Peki, hangi saça hangi makyaj yakışır, merak ediyor musun? Hadi gel, birlikte en çok sorulan ve merak edilen makyaj saç modellerine bakalım!

Uzun saç için makyaj önerileri

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Uzun saçlara sahipsen saçlarının bakımı ve sağlıklı görünmesi oldukça önemli. Eğer saçların uzun ve düz yapıdaysa bazı zamanlarda saçların sana sönük geliyor olabilir. Bu yüzden de hacim ve harekete ihtiyaç duyabilirsin. Bunun için makyajında kontür kullanarak yüzünü boyutlandırabilir ve görünümünü hareketlendirebilirsin.

Eğer saçların uzun ve dalgalıysa, gözlere ve dudaklara canlı renkler kullanarak özgür ruhlu bir makyajı tercih edebilirsin. Uzun ve kıvırcık saçlı isen muhtemelen bütün dikkat saçlarının üzerinde toplanacaktır. O yüzden daha doğal tonlarda, doğal makyaj yapmak çok daha güzel olur. Gözlerinde kullanacağın doğal tonlara hareket katmak istersen rujun için parlak ve canlı bir renk seçebilirsin.

Dalgalı saçlar için makyaj önerileri

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Dalgalı saçlara sahipsen çok şanslısın! Çünkü dalgalı saça her makyaj yakışıyor. İster canlı renklerde, ister doğal tonlarda cilt tonuna yakışan bir makyaj tercih edebilirsin. Tabii burada saçının rengi de oldukça önemli.

Saçların sarı, kızıl veya farklı renk tonlarında ise o zaman doğal ve nude tonları tercih edebilirsin. Doğal tonda makyaj tercih ettiğinde, canlı renklerde ruj kullanarak yüzüne hareket katabilirsin. Allık ve aydınlatıcı kullanmayı da unutma derim. Bu arada dalgalı saçlarına muhteşem bukleler kazandırmak istersen kesinlikle Dyson Airwrap kullanmanı öneririm. Bu sayede aşırı ısı kullanmadan saçlarını en havalı biçimde şekillendirebilirsin.

Kaküllü kısa saç için makyaj önerileri

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Modası hiç ama hiç eskimeyen ve retro bir hava katan kaküllü saç modelleri için göz makyajı oldukça önemli. Çünkü alın bölgesinde yer alan kaküller özellikle gözleri vurgular. Kaküllü saç modeline sahipsen özellikle gözlerini öne çıkaran bir makyaj yapmalısın.

Renkli gözlere sahipsen siyah tonlarında, koyu renkli gözlere sahipsen toprak tonlarında buğulu bir göz makyajı yapabilirsin. Elbette yine saç rengine göre seçeceğin bir ruj, stilini mükemmel gösterebilir. Ben kaküllü modellere ten rengi ne olursa olsun kırmızı, bordo veya mürdüm tonlarında rujları yakıştırıyorum. Buğulu göz makyajına mat bitişli rujlar noktayı koyuyor. Ruj rengi olarak neyi seçersen seç, parlak değil mat olmasına özen göster.

Dağınık topuz makyajı nasıl olmalı?

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Dağınık topuzu gerek iş hayatında, gerek düğün veya davetlerde tercih edebiliyoruz. Hayat kurtaran bir saç modeli olduğu kesin! Dağınık topuzlu saçlara, elmacık kemiklerini ön plana çıkaran makyaj stilleri çok yakışıyor. Yani önemli olan ten makyajın. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için bol bol allık ve aydınlatıcı kullanabilirsin. Dudak makyajında ise nude tonlarda mat bir ruj kullanmak güzelliğine güzellik katacaktır.

Nişan için saç makyaj kombini

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Son yıllarda nişan ve düğünlerde gelinlerin tercihi genel olarak daha salaş ve doğal görünümlü saç modelleri oluyor. Uzun ve dalgalı görünümde salaş bir saç modeli, ışıltılı şık bir saç aksesuarıyla tercih ediliyor. Salaş ve doğal görünümlü saç modelleri için yapılacak makyajlar da aynı şekilde doğal görünümlü olabilir. Günümüzün makyaj trendine uygun olarak nude tonlarda, gözleri ön plana çıkaran makyajlar tercih edilebilir. Tabii nişan için seçilen elbisenin rengi ve modeli de oldukça önemli. Elbise dekoltelerine göre de saç modelleri farklılık gösterebilir. Topuz sevenler için ensede topuzlar veya dağınık topuzlar oldukça ideal. Ensede topuz modeli için koyu renkli rujları tercih edebilirsin.

Düğün için saç makyaj kombini

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?

Günümüzde çoğu düğün; kır düğünü veya havuz başı düğünü olarak yapılmaya başlandı. Dolayısıyla gelinler de daha çok saçlarını açık bırakabilecekleri doğal dalgalı ya da örgülü salaş modelleri tercih ediyor. Aynı şekilde burgulu, yana doğru toplanmış veya örgülü topuz olan saç modelleri en çok tercih edilen seçenekler arasında. Eğer uzun saçlara sahipsen atkuyruğu modellerinin de oldukça şık durduğunu söylemek isterim. Açık havada yapılan düğünler için koyu tonlarda makyaj yerine daha doğal nude tonlar ve canlı renkli rujları kullanmanı öneririm. Üstelik tüm saç modellerine uygun!

Evet, çok merak edilen saç makyaj kombinlerini senin için yazdım. Bu arada ben saç şekillendirici olarak Dyson Airwrap kullanıyorum. Coanda etkisi ile aşırı ısı kullanmadan hem saçlarımı şekillendiriyorum hem de saçlarım ısıdan daha az etkileniyor, yıpranmıyor, kırılmıyor. Hazır yaz ayları da yaklaşmışken senin saç ve makyaj tercihin hangisi? Sen saçlarını nasıl şekillendiriyorsun? Hadi bizimle paylaş!

Makyaja Göre Saç mı Saça Göre Makyaj mı?
18
6
Görüşünü yaz
18Kız Görüşü
6Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

186
 • BanuÖzz

  saça göre makyaj kesinlikle daha mantıklı gibi

  Yorumla
 • Gizli Üye

  Saca gore

  Yorumla
 • Serapzara

  saça göre makyaj bence saç daha öçnemli

  Yorumla
 • Elcinvogue

  Saça göre makyaj

  Yorumla
 • Bilgilikız58

  Eline sağlık

  Yorumla
 • kediliçek

  Harika olmuş teşekkürler 🌺

  Yorumla
 • ÖmürlükDünyaa

  Nasıl sanat için sanat ise, saça göre makyajdır👍🏻

  Yorumla
 • skazmsmss

  eline sağlıkkkk

  Yorumla
 • Eline sağlık

  Yorumla
 • Sevimlibird

  Makyaja göre saç bence

  Yorumla
 • Uniionsra

  Saça göre makyaj bence.🌸

  Yorumla
 • Çilek_22

  Kıyafete göre saç..
  Saça göre makyaj yapılmalı bence

  Yorumla
 • Senembalcı42

  Makyaja göre sac cünkü yüze her makyaj yakısmaz doğru makyajı bulursan doğru sacada yaklaşmış olursun

  ben böyle düşünüyorum

  Yorumla
 • Bihteeerrr

  Ben kilişe şeyler sevmem saça göre makyajmış, makyaja göre saçmış vesayreler yığını.. O an kendimi nasıl hissediyorsam saçımı ve makyajımı öyle yapıp çıkarım.

  Yorumla
 • önemsizzamankaybıı

  Saçıma göre yaparım önce sac

  Yorumla
 • Gizli Üye

  Makyaja göre saç

  Yorumla
 • sarinek

  Aslında ikiside değil gittiğim yere göre yapıyorum ama illa birini seçeceksem saça göre makyaj derdim

  Yorumla
 • Irenemillers

  Makyajıma göre saç yaparım genelde ben

  Yorumla
 • ttarrakkafası

  Zekasi normal hic bir kadin bu kadar yagli yagli malyaj yapmaz. Bakim baska sey boya badana baska bunu ayirin artik lutfen !

  Yorumla
 • emrecanist

  Saca gore kiyafet kiyafete gore makyaj

  Yorumla
 • Daha Fazla (4)
YÜKLENİYOR...