SAÇ BAKIM

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!

Lastiktokalı

Saçlarım güzelliğimin en önemli parçalarından birisi mi diyorsun? Öyleyse sen de bir zamanlar benim gibi saçlarının sönük görünmesinden, kırılmasından ve bir türlü istediğin gibi sağlıklı bir şekilde uzamıyor oluşundan şikayetçisin demektir. Uzun, parlak ve sağlıklı saçlar hepimizin ortak hayali. Ama bazen gerçekten de bu hayal yalnızca reklamlarda bir saç savurmasıyla taksileri durdurmayı başarabilen kadınlara ait zannediyor insan. Ve bu hayalin asla gerçek olmayacağını düşünüyor. Ama neyse ki yanılıyormuşum. Saçların dostu, kırıkların düşmanı Hint yağı ile tanıştıktan sonra artık benim için de uzun, parlak ve sağlıklı saçlar gerçek oldu. Sen de yöntemlerimi denemek istemez misin?

Hint yağının doğadan gelen mucizesi

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!

Bitkisel saç bakım yağları arasındaki sıralamada Top 10'da 1 numarayı kim hak ediyor dersen cevap benim için kesinlikle Hint yağı. Çünkü Hint yağının içinde barındırdığı zengin E vitamini, Omega 6 ve Omega 9 yağ asitleri, saçlarının en çok ihtiyaç duyduğu vitamin ve asitler arasında yer alıyor. Bu vitamin ve asitler sayesinde resmen hayata yeniden dönen saçların beslenip canlanarak daha sağlıklı ve daha hızlı bir şekilde uzama şansını yakalıyor. Saçları kökten uçlara kadar besleyen Hint yağını düzenli bir şekilde kullanan kişilerin ortak yorumu ise daha canlı görünen ve daha hızlı uzayan saçlar.

Saçlar neden uzamaz?

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!

Saçlarını uzatmak istiyorsun ve bir türlü uzamamalarından yakınıp cansız görüntülerinden dolayı pes edip yine kestiriyorsun. Evet, bu döngüyü gayet iyi bilirim. Ama bu döngüyü kırmanın ve bu karabasandan kurtulmanın bir yolu var. O da saçını dinleyip ona ihtiyacı olanı vermekten geçiyor. Saçların uzamıyor çünkü saçlar en çok uçlardan yıpranıyorlar. Saç kırığı dediğimiz bu durum oluştuğunda da kırıkları yok edemediğin sürece saçının uzaması artık bir mucize haline dönüşüyor.

Hint yağı ile yapacağın rutin bir bakım sayesinde saçlarını besleyerek onları kırık oluşumuna karşı güçlendirebilirsin. Ve böylece kırılmaktan kurtulan saçların daha rahat bir şekilde uzarken aynı zamanda da bakımlı ve parlak görünürler. Unutma ki, yalnızca ihtiyacı olan besinleri alabilen saçlar sağlıklı bir şekilde uzayabilirler. Bu nedenle Hint yağı onlara ihtiyacı olan besinleri ve nemi kazandırarak dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmalarını sağlar.

Saçlarını sürekli toplamak kaderin değil!

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!

Saçlarını istediğin gibi uzatmayı başardığın noktada da yine onlarla ilgilenmen gerekir. Çünkü mat, cansız ve sönük saçlar için son sahne makas olmasa bile sık sık toka ile toplamak oluyor maalesef. Oysa ki ne kadar da uğraşmıştın onları bu kadar uzatmak için. Şimdi ne oldu? Sürekli toka ile sıkı sıkı toplanan saçlarla karşı karşıyasın.

Şimdi yavaşça tokayı çıkarıp saçlarına ihtiyacı olan nemi, canlılığı ve parlaklığı kazandırmak için Hint yağı ile bitkisel keratin ve vitaminleri verme zamanı. Öyleyse sıra Hint yağı nasıl kullanılır ve Hint yağı saça nasıl sürülür gibi işin daha pratik ve daha eylemsel kısmına geçmeye gelsin.

Hint yağını saçlarına nasıl uygulayabilirsin?

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!

Gelelim Hint yağı saça nasıl uygulanır ve Hint yağı saça nasıl kullanılır şeklindeki sorulara. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğin Hint yağını dilersen tek başına dilersen başka besleyici bitkisel yağlarla birlikte kullanabilirsin.

● 2 yemek kaşığı kadar Hint yağını gece yatmadan önce parmaklarınla saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsin. Bu şekilde saç diplerine masaj yapmak aynı zamanda kan akışını da hızlandırarak saçlarının hızlı uzamasına olumlu bir katkı sağlar.

● Hint yağı saçta nasıl kullanılır diye merak edenler için alternatif bir yöntem daha mevcut. Hint yağını bir miktar badem yağı ile karıştırarak aynı şekilde saç diplerine masaj yaparak da uygulaman mümkün. Badem yağı besleyici ve yapılandırıcı etkisi sayesinde saç derisine nüfuz ederek saç dökülmelerine karşı saçlarını korumaya alır.

Saçlarımı sağlıklı bir şekilde uzatamamaktan artık gerçekten bıktığım günlerde Hint yağı ile haftada iki kez bu uygulamayı yaparken hayatıma giren bir diğer yenilik ise Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Şampuanı oldu. Hatta saçlarım için tam bir doping yapmak amacıyla yine Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Serum Bakım Kremi ve Ekspres Bakım Spreyini birlikte kullanarak saçlarımdaki kırık oluşumunun ortadan kalktığına anbean şahit oldum diyebilirim. Özellikle tarama aşamasında Elidor Ekspres Bakım Spreyi sayesinde saçlarımı yıpratmadan ve kırmadan kolayca şekil verebiliyorum.

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!

Sen de kırıklardan kurtulmak ve hayallerde olduğunu zannettiğimiz parlak ve sağlıklı saçlara ulaşmak için bildiğin yöntemleri bizimle paylaşmak istemez misin?

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saçların Eline Değil Beline Gelsin!
9
2
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

92
 • 1982yearDead

  Gece yatmadan önce illa birşey sürerim

  Yorumla
 • Gizli Üye

  Güzel bilgiler 🙃

  Yorumla
 • Monlightgirl

  Faydalı bilgiler denemek lazım.

  Yorumla
 • sezinnozz

  saclarim cok kotu bir hâlde uzamiyor ve kirik dolu surekli kesmek zorunda kalıyorum. bu yüzden hep kisa saclarim. hint yagi ve badem yagini alicam kesinlikle

  Yorumla
 • BuseDesuu

  güzel bir bence olmuş

  Yorumla
 • Gizli Üye

  Direkt uygulamayı denemiştim ama saçımı çok yağlandırıyor. Şampuanıma eklemek daha iyi gelmişti 🌺

  Yorumla
 • MİLESYA

  Hint yağını denedim gerçekten faydalı.

  Yorumla
 • KaraAyna

  Hint yagi masaj konusundada kullanilir

  Yorumla
 • AngelInHeaven90

  Hint yağı besleyici bir yağ (◠‿◕)

  Yorumla
 • 201465

  Güzel olmuş emeğine sağlık.

  Yorumla
 • bugencyazar

  süper ellerine sağğğlık :)

  Yorumla
YÜKLENİYOR...