SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Buse_Dmr

Hayatında rutinlerden hoşlanmıyorsan muhtemelen saç şeklin konusunda da sürekli yenilikler denemeyi seviyorsundur. Ve eğer saçların uzunsa bu konuda çok sayıda alternatife sahip olduğun için şanslısın. İster açık bırakarak ister toplayarak birbirinden farklı modeller deneyebilir ve kıyafetine ya da gideceğin yere uygun tarzda saç şekilleri yapabilirsin. Ayrıca uzun saç günlük toplama modelleri sayesinde saç rutinlerinden kurtularak her gün başka bir görünüme sahip olabilirsin. Kısacası eğer saçların uzunsa bunun değerini bil ve birbirinden değişik modellerle kendini daha iyi hisset. İşte senin için uzun saç toplama stilleri...

Uzun saçlar için toplama teknikleri

Uzun saçlarını açık bırakmak istemediğin zamanlarda toplamak için birçok alternatif model deneyebilirsin. Üstelik bunlar için kuaföre gitmene gerek yok. İşte evde kendin de uygulayabileceğin uzun saç toplama şekilleri...

Örgülü atkuyruğu

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Bu model için öncelikle kulağının üst kısmında kalan saçları örmen ve ardından da arkada atkuyruğu yapman gerekir. Oldukça basit ve hoş bir model olan örgülü atkuyruğu kesinlikle çok hoşuna gidecek.

Sarılı atkuyruğu

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Sarılı atkuyruğu için önce saçlarını arkadan atkuyruğu şeklinde topla. Ardından toplanan saçların içinden bir tutam alıp lastiğin üzerini dolayarak tokayı gizle. Bu işlemi yaparken ihtiyacın olacak tek şey birkaç tel toka.

Yandan atkuyruğu

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Elbette atkuyruğu yalnızca saçın arka kısmından yapılmak zorunda değil. Yandan atkuyruğu modeli ile hem farklı hem de romantik bir görünüm elde etmek çok kolay. Bunun için öncelikle tüm saçını yan tarafta topladıktan sonra enseye yakın bir alanda atkuyruğu oluşturmalısın. Hatta dilersen bu işlemden sonra Dyson Airwrap'in coanda etkisi sayesinde saçlarının uçlarında, onları aşırı ısıya maruz bırakmadan, bukleler oluşturabilirsin.

Retro atkuyruğu

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Uzun saç toplama teknikleri içerisinde eskimeyen bir model de retro atkuyruğu modelidir. Biraz daha orta uzunlukta saçlarda harika görünen bu model için öncelikle alnının üst bölümündeki saçları krepe yardımıyla hafif bombe oluşturarak atkuyruğu şeklinde topla. Ardından retro havasını güçlendirmek için saç uçlarına Dyson Airwrap ile dalgalar verebilirsin.

Uzun saç topuz modelleri

Uzun saç topuz modelleri, her zaman kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. İşte birkaç basit teknikle evde kolaylıkla yapabileceğin topuz modelleri...

Günlük topuz modeli

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

En pratik topuz modellerinin başında gelen günlük topuz modeli için yapman gerekenler adım adım şu şekilde:

● Saçını yanlardan, en tepeden başlayarak kulak arkasının alt bölümüne kadar burarak çevir ve ortada topla.

● Ardından aşağıda kalan saçları topladığın yerden içeri at ve alt kısımdan çek.

● Son olarak bu işlemi birkaç kez daha yaparak topuz haline getir ve firketeler yardımıyla sabitle.

Yuvarlak topuz modeli

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

● Oldukça sade bir model olan yuvarlak topuz için öncelikle saçlarını taradıktan sonra arkadan iki parçaya ayır.

● İkiye ayırdığın saçları birbirine ip bağlar gibi bağla.

● Solda kalan kısmı orta noktada dola ve sabitle.

● Aynı işlemi diğer parça ile de yaparak tuttur.

● Bu bölümü de sabitledikten sonra yuvarlak topuz modelin hazır.

Romantik topuz modeli

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Gerçekten de oldukça nostaljik ve romantik bir görünümü olan bu topuz modeli için:

● Öncelikle saçlarını iki parçaya ayır.

● Sağ ve sol tutamları ördükten sonra bu örgü parçalarını birbirine sıkıca bağla.

● Son olarak dışarıda kalan uçlarını gizleyerek tuttur ve topuzunu sabitle.

Uzun saç kesim modelleri

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Saç kesimi demek yalnızca uzun saçların bir anda kısacık hale gelmeleri demek değildir. Saçlarının boyunu kısaltmadan hareket kazanmaları ya da tarz bir görünüm elde etmeleri için de kestirebilirsin. Bu konuda tercih edebileceğin bazı uzun saç kesim modelleri şöyle:

Uzun katlı saç kesimi

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Uzun saçlarının daha canlı görünmesi için uygulayabileceğin en iyi yöntemlerden birisi de katlı saç kesimleridir. Eğer saç tellerin ince telli ve zayıfsa işte bu model tam sana göre. Böylece saçların daha dolgun ve daha hacimli görünecek. Üstelik katlı saç kesimi sayesinde arka alt bölüm çok kısalmayacağı için uzun saç görünümünü de korumuş olacaksın.

Dalgalı, uzun ve yandan perçemli katlı saç kesimleri

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Eğer yüz şeklinin fazla yuvarlak ve dolgun görünmesinden şikayetçiysen perçemli katlı kesimler tam sana göre. Ayrıca bu model sayesinde saçlarının zayıf ve cansız görünmesi gibi sorunlardan da kolaylıkla kurtulabilirsin.

Kaküllü uzun katlı saç kesimi

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!

Düz saçlı ve aynı zamanda uzun alınlı kadınların sıklıkla tercih ettikleri kaküllü uzun katlı saç kesimi ile sen de tarzına sade ve şık bir hava katabilirsin. Eğer kaküllü saçlarının biraz hareketli olmasını istersen düz kesim yerine hafif katları tercih edebilirsin.

Peki, sen uzun saç kesimleri ve modellerinden en çok hangisini tercih ediyorsun? Sen de kullandığın ve tavsiye etmek istediğin modelleri bizimle paylaşmak istemez misin?

Uzun Saç Toplama Modelleri ile Her Gün Başka Görün!
3
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

34
 • Güzelim saçlarımı biraz kısalttm burda en güzel at kuyruğunu seviyorum, bana en cok yakışan o sacların bakımlı ve size uygun olanını yapmak daha mutlu ediyor insanı ben en güzel at kuyruğunu sevdim eline sağlık.
 • gökyüzüiçimde
  Bu kadınların saçı ne kadar az
 • Çocuk_gibiyim
  saçlarım uzun ve benim tek yapabildiğim at kuyruğu ya da arkadan bir çıtçıtlı toka tutturmak. saçlarım ince olduğu için hiç bir şeklin yakışmadığını düşünüyorum bu gorsellerden neredeyse hiçbiri bana gitmez s
 • Gizli Üye
  Emeğine sağlık bu güzel bilgiler için. Müziği açıp keyifle okudum yazınıhttps://www.youtube.com/embed/zRU2mtKZxtU
 • yazın yine iyi olmuş :) :)
 • Uzun saçı olanlar düşünsün
 • Gizli Üye
  Örgülü at kuyruğu harika açıkçası.
YÜKLENİYOR...