SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Saç kesimlerinde trendi yakalamak, ne kadınlar ne de erkekler için kolay. Tam aradığın düzenli, küt saçları bulmuşken birdenbire asimetrik saçlar moda olabilir! Sen saçlarını güçlükle uzatır, sonunda Rapunzel'e benzersin; bu sefer de "trendsetter" olarak tabir edilen herkes kısa saçlı oğlan çocuklarına benzer. Permadan çıkarsın, yarattığı dümdüz saç efektiyle Brezilya fönü kadınlar arasında yayılır da yayılır. Bu işler, biraz da Murphy kanunlarının etkisiyle hep böyle. Üstelik ister inan ister inanma, bu gelişmelere bazen tek bir ünlünün yarattığı değişim ve heyecan dalgası bile yetiyor. Örneğin Victoria Beckham'ın geçmiş saç stillerine baktığında tüm moda öncülerinin de onun ruh halini ve fiziksel değişimini birebir takip ettiğini hayretle anlıyorsun. İçinde bulunduğumuz günlerde; önü uzun arkası kısa saç modelleri kadın kategorisinde arayı açtı bile. Dur durak bilmeyen bu yükselişe Fransız kalmak mı, yoksa ön sıralardan hemen yer kapmak mı? İyice düşün, kararını ona göre ver.

Önü uzun arkası kısa saç modelleri hangi yüze gider?

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Hokka burunlara, yuvarlak suratlara, köfte dudaklara ve çıkık elmacık kemiklerine zaten diyecek söz yok. Onlara her tarz saç modeli doğal olarak yakışıyor. Bazılarının "kafadan" şanslı olduğu herkesçe malum. Saçlarını sıfıra vursalar da bazı güzellikler hiç eksilmeyecek, bu böyle. Öte taraftan özellikle yandan bakıldığında epey kafaları karıştıran bu kat kat saç kesimi, daha kusurlu sayılan yüz hatlarını da kapatmaya fevkalade biçimde yarıyor. Yüzünde hoşlanmadığın bir asimetri varsa, çok sivri olduğunu düşünerek sürekli burnunu ya da çeneni saklamaya çalışıyorsan işte sana fırsat. İlgiyi saçlarına çekmek her zaman iyi fikir ancak saçları bakımlı tutmak koşuluyla tabii. Bu saç modelinin tek kusuru, kişinin saçının gerisinde yarattığı bombe olabilir. Bu durumda kilolu olanlar biraz daha kilolu görünmeye mahkum kalıyor, aman dikkat!

Modern saç kesimleri bakım ister

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Önce bir uyarı: Saçlar kısaldıkça işlerin kolaylaşacağını düşünüyor olabilirsin ancak bu dev bir yanılgı. Arkası kısa önü uzun saç, model olarak gerçekten kolaylık. Elinde artık hazır bir imaj var, daha ne olsun? Banyo ve saç kurutma sürelerin kısalacak, bu da doğru. Öte yandan modern saç, geleneksel modellere göre kesinlikle daha fazla bakım istiyor. Artık evden çıkmadan önce saçlarının kuafördeki şeklin aynısını aldığından emin olman şart. "Yıka ve çık" diyebilmek biraz zor. Yarattığın asimetri tesadüf sanılmamalı ya da daha kötüsü makas hatası gibi görünmemeli.

İster ensede...

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Asimetrik saç stiline biraz daha cesaret katarak kuaföründen saçlarını enseye kadar kısaltmasını isteyebilirsin. Böylece şekil vermek bir nebze kolaylaşır.

● Belki de tam bu noktada Dyson kalitesiyle piyasaya sunulan Dyson Airwrap gibi ömürlük bir saç şekillendirici üzerine yatırım yapmanın tam sırası!

● Aşırı ısı kullanmadan saçlarını hareketlendir, ardından da saç spreyi gibi bir sabitleştiriciden yardım al. Hepsi bu!

İster omuzlarda...

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Saçları omuzlarda tutmak, şekillendirme açısından daha zor ama kesinlikle daha güvenli.

● Saçlarındaki kesim farkı özellikle düz fönde kendini belli edeceğinden saçlarını sık sık düzleştirmekten geri kalma.

● Eğer ısı ile saç şekillendirmeden yana değilsen deniz tuzu spreyleri doğal görünüm için yardımına koşabilir. Tıpkı denizden çıkmış gibi!

İster at kuyruğu...

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Öndeki uzun saç tutamlarını değerlendirmenin çok sayıdaki yolundan biri de at kuyruğu yapmak. Böylece saçının tamamıyla saatlerce uğraşmana gerek yok.

● Öndeki saç tutamlarını serbest bırakarak saçını esnek bir biçimde arkadan tuttur.

● Sadece saçının önlerinde düzleştirme işlemi yap ve sprey ile sabitle.

İster örgü ile...

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Bu saç modeli epey zahmetli olsa da örgü aşıklarını durdurmak pek de kolay değil. Saçlarının önden fazlalığı olacağı için geriye doğru örgüler tercih edebilirsin.

● Saçlarını ortadan ikiye ayır ve arkaya doğru balık sırtı biçiminde ör.

● Örgüleri saçının bombesinin altında kalacak şekilde siyah tel toka ile tuttur.

● Önüne düşen perçemleri serbest bırakman daha dağınık bir hava verir.

Denemeden bilemezsin

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!

Yeni saç stiline dair kararın her ne olursa olsun, gerçek sonuçları ancak denediğinde görebileceksin. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, henüz bu kadar gerçekçi bir simülasyon geliştirilmedi. Dolayısıyla da ön araştırmanı yaptıktan sonra, yeniliklere yelken açmak için oyalanmadan harekete geç. Geleneksel teselli cümlesi der ki: "Üzülme, ne de olsa saçların kökü sende!"

Eğer senin de saçların önü uzun arkası kısa bir modele sahipse doğru yerdesin. Aynı kararı vermek üzere olanları değerli tecrübelerinden mahrum bırakma. Kolay mı, zor mu? Yine yeniden mi, bir daha asla mı? Güzellik tüyolarını ve varsa pişmanlıklarını duymayı bekliyorum.

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Tüm Merak Ettiklerin Burada!
10
6
Görüşünü yaz

Dyson Ne Diyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

105
 • Kısa saç modeli olarak en sevdiğim şekil. Uzun seneler boyunca kullanmıştım 🌺
 • Kisa sâc bir eksikliktir
 • Kelekbelerdiyarii
  Evet bazılarına yakisiyor
 • Ben seviyorum böyle de kestirdim ve yüzüme çok güzel gitti
 • Elinize sağlık, güzel bilgiler.
 • Gizli Üye
  Hanimefendilere yakisacak sac modelleri degil bunlar
 • Teşekkürler...
 • mufretmuennesgaibe
  Bunu neden merak ederler ki sanane krşm demek geldi içimden
 • İnce ve uzun boyunlu kadınlarda güzel duruyor, ben kestirince enişteme benziyorum 🤦‍♀️
 • tangalıazrail
  cok kullandım bu modelleri gayet memnunum
 • baybars15
  güzel bir paylaşım olmuş, elinize sağlık:)
 • ozgur00000
  Hanımefendilere her saç şekli yakışır. 😊
 • yine iyi yazı :)
 • Gizli Üye
  En güzel saç şekli bu bence.
 • aaersâss
  Ben pek seviyorum uzun saç olması gerekiyor bel veya kalçaya kadar
YÜKLENİYOR...