Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

orangegreysky

Canım annemin saçlarına çocukluktan beri hayranım. O saçlarının kıvır kıvır omuzlarına dökülüşüne ayrı bayılıyorum, kısa kestirince ortaya çıkan modern ve cool görünüşüne ayrı vuruluyorum! Annemin saçlarına bu kadar övgüler yağdırmamdan da anlaşılacağı üzere benim saçlarım yalnızca hafif dalgalı.

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

Gerçi ben kendi saçlarımı da seviyorum, çünkü bazen sadece vigoyla kurutarak hafif dalgaları belirginleştirebiliyorum. Ama çoğu zaman saçlarıma maşa yapmayı tercih ediyorum. Çünkü hem dalgalı saçı seviyorum hem de değişik maşalı saç modellerini denemek çok hoşuma gidiyor. Bu aralar en çok dağınık maşalı saç modelleri üzerinde denemeler yapıyorum. Malum son dönemde yapılmamış gibi duran saçlar moda. Eğer sen de saçlarını dalgalı kullanmayı tercih ediyor ve maşa ile ne tür şekiller verebileceğini merak ediyorsan benimle gel!

Sade ve şık: Örgülü maşalı saç modelleri

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

Kendimi bildim bileli örgülü saçı çok severim. Çocukken annem iki yandan balıksırtı örerdi saçlarımı, okula öyle giderdim. Ay, anılara daldım. Konumuza dönelim. Bakalım örgülü maşalı saç nasıl yapılıyor?

● Örgü aslında hayat kurtaran bir model. Saçında ısrarla şekil almayan tutamlar varsa bu kısımları örgüyle kamufle edebilirsin.

● Saçını istediğin kalınlıkta maşayla dalgalandırdıktan sonra iki yandan örerek saçlarından doğal bir taç yapabilirsin. Bence özellikle kır düğünü gibi açık hava davetlerinde çok güzel görünüyor bu model.

● Saçlarına hafif bir topuz dokunuşu yapmak için de örgüyü kullanabilirsin. Bunun için önce saçlarını güzelce maşala. Sonra arkadan yarım topla. Topladığın tutamı ikiye böl ve iki ayrı örgü yap. Daha sonra örgüleri kendi etrafında döndürerek şık bir topuz oluştur. İşte harika bir geceye hazırsın!

Varlığını ortaya koy: Kabarık maşalı saç modelleri

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

Şöyle çekici bir saç modeli ile geceye damga vurmak ister misin? Cevabın evetse kabarık ve krepeli maşalı saç modelleri nasıl yapılır, gel beraber bakalım!

● Bazen ne yaparsan yap, saç sönük kalıyor ve bir türlü şeklini belli etmiyor. Bence böyle zamanların en kesin ve güzel çözümü krepe yapmak.

● Eğer kabarık ve dalgalı bir model istiyorsan önce saçlarını çok düzgün bir şekilde maşala. Bu noktada ince maşa kullanman daha iyi olacaktır. Böylece daha sık dalgalar elde edebilirsin.

● Her tutamı özenle maşaladıktan sonra buklelerini ellerinle tek tek aç ve güzelce kabart. Zaten bu aşamada saçlarının ciddi bir hacim kazandığını göreceksin.

● Son olarak krepe tarağını al ve diplerini kabartmak istediğin bölgeden ince bir tutamı yukarı doğru kaldır. Sonra krepe tarağı ile elindeki tutamı saç diplerine doğru taramaya başla. Bu işlemi kabartmak istediğin bölgede birkaç tutama yapman yeterli olacaktır.

● Krepe tarağıyla işin bittikten sonra saçlarını hafifçe bastırarak düzelt ve sprey sık. Bitti bile!

Sık bukleler sevenlere: İnce maşalı saç modelleri

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

Bildiğin gibi maşaların farklı kalınlıkları oluyor. Böylece ister geniş dalgalar istersen de daha sık bukleler elde edebiliyorsun.

● Eğer saçların kısaysa ve bonus tarzında kullanmayı seviyorsan ince maşa tam sana göre demektir.

● Bunun için öncelikle evde bulabildiğin en ince maşayı al ve fişe tak.

● Sonra saçlarını küçük küçük tutamlara ayır.

● Isınan maşaya saçlarını diplerden başlayarak güzelce sar. Eğer buklelerin daha kalıcı ve kıvırcık olmasını istersen maşaladığın tutamları küçük penslerle tuttur.

● İşin bittiğinde elini saç diplerine sok ve buklelerini uçlarına doğru havalandırarak açtır. Baş döndüreceksin!

Geniş ve doğal dalgalar: Kalın maşalı saç modelleri

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

Geldik benim en sevdiğim tarza. Eğer sen de hareketli ve doğal dalgalar seviyorsan kalın maşa kullanabilirsin.

● Kalın başlıklı maşalarla saç yapmak oldukça pratik. Çünkü bu tip maşalara daha geniş tutamlar sarabiliyorsun. Böylece işin daha çabuk bitiyor.

● Saçlarını 7-8 tutama böl ve ısıttığın maşaya saçlarını sarmaya başla. Yalnız dikkat et, maşa aşırı sıcak olmasın. Yoksa saçların çok yıpranır.

● Daha kalıcı ve düzgün dalgalar elde etmek için her bir tutamın üzerinden bir kere daha maşayla geç. Tamamdır!

● Eğer istersen muhteşem dalgaların dans ettiğini saçlarını arkadan yarım toplayarak istersen de yandan toplu maşalı saç modelleri yaparak kullanabilirsin. Tarzına göre!

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!

İşte böyle! Seç, beğen, saçlarını dalgalandır! Dediğim gibi ben daha çok geniş dalgalı modeller yapıyorum. Canım değişiklik isteyince ince maşayla enerjik buklelere geçiş yapıyorum. Bazen de saçlarımı kabartmak için fön fırçasını kullanıyorum. Böyle söyleyince sanki evimde türlü türlü saç şekillendirici varmış gibi oldu. Ama öyle değil! Bir sürü başlığı olan tek bir saç şekillendirme aletim var. O da Dyson Airwrap. Gördüğüm anda aşık olup hemen aldığım bu alete resmen bayılıyorum. Çünkü ben hiç saçlarımı sarmaya uğraşmadan o saçı kendine çekiyor! Hem de çok az ısı kullanarak. Sağ ol, var ol Coanda etkisi!

Sen saçlarına maşa yapıyor musun? Hangi modelleri tercih ediyorsun?

Maşalı Saç Modelleri ile Dalga Dalga Saçlar!
4 Görüş