SAÇ BAKIM

Elidor
25 gü

Sağlıklı Saçlara Giden Kestirme Yollar!

Ramazan davulcusu eşliğinde başlıyorum faydalı bence'me 😊evet, susamlı, yumurtalı pideler, kscanlar😊duydum ki unutmuşsun saç bakımların yolunu, duydum ki unutmuşsun gözlerinin rengini hoops dedik konuyu dağıtmadan başladık.

Sağlıklı saçlar...

☆☆☆
☆☆☆

Sağlıklı saçlar; sağlıklı "beslenmekten geçer." Saçlarımız, kaşlarımız, kirpiklerimiz, tırnaklarımız ve biz beylerin sakalları D ve B12 vitaminlerinden beslenir. Tabi diğer vitaminlerinde önemi fazal ama önemli olan D ve B12'dir. Ne yediğinizin her zaman dış görünüşünüzü de etkilediğini unutmayın. Sebzeler ve hem etten hem de bakliyatlardan elde edeceğiniz protein saçlarınızın içten dışa sağlıklı olmasının altın kuralıdır.

Saçları yıkama sıklığına dikkat

☆☆☆
☆☆☆

Saçların her gün yıkanması ve şampuan saç köklerinin ve derisinin kurumasına yol açar. Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması adına saçlar kendi yağı ile beslenmesi gerekir. Her gün yıkanan saçlarda bu yağlanma ve nem dengesini sağlama süreci sürekli dışarıdan müdahale görerek aşırı suya maruz kaldığı için kurumaya başlıyor. Hafta da 2 ya da 3 kere yıkarsanız daha iyi olacaktır.

Fön ve şekillendiriciler

☆☆☆
☆☆☆

Saçlarımızın düşmanı yüksek ısıdır, yüksek ısıdan kaçınmalıyız ve korumalıyız yüksek ısıda saçlarımızla temas ettiği için kopma, kırılma ve yanmalara neden olabilir. Yüksek ısıda çalışarak şekilllendirmeye yarayan her türlü cihazı dikkatli kullanmaya özen gösterin. Isıdan koruyucu spreyler, kullanmaya özen gösteriniz.

Su sıcaklığı saçlara zarar verir mi?

☆☆☆
☆☆☆

Çoğu insan kepeklerden, kabuklanmalardan kurtulmak için bu yola başvurduğunu görüyorum zaman zaman saç bakım kategorisinde ancak; bu çok yanlış ve kepeklenmeyi, kabuklanmayı daha da artırır. Çok sıcak su ile saçlar, kesinlikle yıkanmamalı soğuğa yakın ılık su ile yıkanmalıdır. Saçlar, ve hızlı değil! Yavaş bir şekil de masaj yaparak yıkayın ki kopmalara kırıklara sebebiyet vermeyiniz.

Hava koşullarına karşı....

☆☆☆
☆☆☆

Tam mevsimi şu zamanlar! Saçlarımıza bakım yapmak için çünkü; kış ayından çıkıyoruz saçlar, berenin altında yıprandılar, soğuğa maruz kaldılar. Gibi gibi bir de karantinada iken fırsatı değerlendirmek lazım bu durumda saçlarımızı koruyabilmemiz için nemlendirici kremler , besleyici serumlar kullanabiliriz. Argan yağı, hindistan cevizi yağı ve susam yağı favorilerimin arasında olup tavsiye ederim. Aynı zaman da "elidor, avokado özlü yağ" saçlara harika nem kazandırıp besliyor.

Şampuan seçimi...

☆☆☆
☆☆☆

Şampuan seçimi yaparken saç tipinize ve saç karekterinize göre seçim yapmalısınız! Yağlı saçlara sahip biri içerisinde yağ barındıran bir şampuan kullanmamalı, dikkat etmeli. Benim, bu, yönde tavsiyem kuruya dönük saçlara sahip kişiler, hangi şampuanı kullanırlarsa kullansınlar. İçine göz kararı çam terebentin yağı eklemeleri tavsiyemdir. Aynı zaman da kuru saçlara sahip kişiler, elidor, hindistan cevizli şampuanı da kullanabilirler. Yağlı saclara sahip kişilere tavsiyem ise; tuzsuz sls içermeyen şampuan kullanmalarıdır. Ya da "elidor, kırmızı yosun özlü" şampuan tam onlar. İçin biçilmiş kaftan âdeta bu, şampuanı gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

☆☆☆
☆☆☆

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sizlere okuduğunuz için teşekkurlerimi fırlatıyorum. Sevgiler🤗

By kuaför

#Asihaircut ✂️

Sağlıklı Saçlara Giden Kestirme Yollar!
5
2
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Sıcak su ve ısı konusuna katılıyorum yanlış biliyorlar ve bu bence ilede öğrenmiş olduk tekrar emeğine sağlık.🌸🌹👼
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Bu ne güzel bir bence eline sağlık
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

41
 • Güzel bilgiler eşliğinde bir bence olmuş emeğine sağlık
 • Ellerinize sağlık. Bence yağlı saçlar şampuanlarına bir 10 damla kadar çam terebentin damlatmalılar. Yağlanmayı geciktirir. Kuru saçları olan kişiler çam terebentin kullanmamalı. Saçlar daha da kurur.
  • Teşekkurler evet, 16 senelik kuaförlük hayatım da yağları her zaman öneririm.

 • Çok teşekkür ederiz ✂️🌷
 • BLACKQUEENGRANDE
  Harika bir bence olmuş, eline emeğine sağlık 🌺🙂
 • Fenerizim
  Kimyasal az kullanmak gerek, çünkü hergün saçımı yıkarım diyen biri, hergün kimyasal bir ürüne maruz kalıyor. Ünide hocam demişti saçınız biraz pis olsun
YÜKLENİYOR...