Boşandım ama maddi̇ sorunlarımı düze çıkaramıyorum. Ne öneri̇rsi̇ni̇z?

Gizli Üye

31 yaşındayım, yeni boşandım. Çalışıyorum avukat danışmanı olarak icrada. Boşanma öncesi eşimle anlaştık, araba zaten benimdi kendi emeklerim ile almıştım, eşimin borçlarını çok ödemiştim, bazı sorunlardan boşanma kararı almıştım haklı olarak. Evimiz kira 1350 ödüyorduk, eşim evden çıktı tüm eşyaları alıp beyaz eşya ve dolaplar, sadece yatak odam ve halılarım kaldı. Kendime beyaz eşya aldım. Binadaki kişiler ve ev sahibi dahi boşandığımız bilmiyor, faturalar ve sözleşme eşimin üstüne, bir süre böyle idare etmek zorundayım çünkü maddi olarak birikim yapıp peşinat biriktirmem gerekiyor ev için ya da çıktığımda kirada zorlanmamak için. Diken üstündeyim ev sahibi yurt dışında, seneye satıcaz derse ne yaparım diye düşünüyorum, bu iş yerinden aldığım maaş geç ödeniyor sürekli, yetmiyor. Asgari ücret alıyorum, parça parça verir oldu maaşları. Ne önerirsiniz arkadaşlar üniversite mezunuyum, birçok işte çalıştım ama mecburen dayandım bu güne kadar. Aracımı satmayı düşünüyorum.

Boşandım ama maddi̇ sorunlarımı düze çıkaramıyorum. Ne öneri̇rsi̇ni̇z?