#KIZGİBİ

Orkid

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?

AngelKiss

Regl haftan gelip çattı. Hafif bir gerginlikle regl gününü bekliyorsun. Fakat bir sorun var. Olman gereken tarihlerde regl olmadın. Sakin ol ve derin bir nefes al. Senin için hazırladığım yöntemlerle halanı tekrar çağıracağız!

Normal hallerde adet dönemi 2-7 gün arasında değişir. İki adet dönemi arasında da 21-35 gün geçmesi gerekir. Eğer adet döngün bu sürelere uymuyorsa adet düzensizliği yaşıyor olabilirsin. Yeni yeni adet olmaya başladıysan veya menopoz dönemine yakın bir yaştaysan adet düzensizliği normal. Fakat bu yaşlara yakın değilsen adet olamama problemine yardımcı olmaya çalışacağım.

Adet düzensizliği nedenleri nelerdir?

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?

Adet düzensizliği yaşıyorsan bunun sebebi hormonal bir problem olabilir. Bu durumda adet düzenleyici ilaçlar devreye giriyor. Fakat bunun için mutlaka bir doktora danışmalısın. İlaç kullanımın doktor kontrolünde olmalı.

Depresyon, tiroit hastalıkları, sigara, doğum kontrol hapları, hızlı kilo alıp vermek, dengesiz beslenmek gibi sebepler adet düzensizliğine neden olabilir. Fakat en yaygın sebep ise stres.

Peki, adet dönemini nasıl düzene sokacaksın? Hadi şimdi en hızlı adet söktürücü yöntemlere geçelim.

Adet söktürücü yöntemler


Adet düzensizliği sorununu yaşadığında hemen bir koşu gidip eczaneden ilaç satın alma. İlaç kullanmak kısa sürede sorunu çözebilir fakat uzun vadede yeni sorunlar oluşturabilir. Bu nedenle ilk başta adet söktürücü doğal yöntemler kullanmak senin için daha iyi olabilir. Ancak doğal yöntemlerle sonuç alamazsan doktor kontrolünde ilaç kullanmanı tavsiye edebilirim. Şimdi sana bir ilaç listesi yapmak yerine yıllardır tecrübe ettiğim doğal yöntemleri anlatıyor olacağım.

Doğanın mucizesi: Bitki çayları

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?

Adet düzensizliği yaşıyorsan doğada senin için birkaç mucizevi adet söktürücü çay var. Fakat bu soruna en etkili olanı ise kuşkusuz maydanoz çayı. Peki nasıl hazırlanır?

 • Kaynamış ve 5 dakika kadar bekletilmiş suya birkaç tutam kuru maydanoz yaprağı at. Bir süre beklet. Beklerken içebileceğin ılıklığa da ulaşmış olacak. Maydanozları süz ve afiyetle iç.
 • Kuru maydanoz yaprağın yoksa 1 litre suya yarım demet maydanoz koy. Kaynamaya başladıktan 5 dakika sonra ocaktan al. Soğuduktan sonra içebilirsin.
  Düzenli içtiğinde maydanozun etkilerini göreceksin.

Egzersiz rutini oluştur ve mutlu yaşa


Düzenli egzersiz yapmak her anlamda sana çok iyi gelir. Salgıladığı mutluluk hormonu ve vücuda bitmek bilmeyen faydaları ile egzersiz, vazgeçilmez bir nimet. Tabii ki adet düzensizliği denilince de akla ilk gelenlerden birisi düzenli egzersiz yapmak oluyor. Dengeli bir beslenmeyle de egzersizini desteklediğinde vücudunda birçok şey yoluna girecek. Peki hangi hareketleri yapmalısın?

Karın bölgesini çalıştıran ve rahim ile mesane arasında kalan pelvik kasları çalıştıran hareketleri yapmak en doğru hamle olacaktır. Bu adet söktürücü hareketler ile döngün normale dönecek. Bu hareketler nelerdir? Senin için küçük bir antrenman listesi oluşturdum.

Mekik

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?
 • 15 tekrardan oluşan iki set mekik hareketi ile başla.

Squat

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?
 • 15 tekrardan oluşan iki set squat yap ve diğer harekete geç!

Ters mekik

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?
 • 15 tekrardan oluşan iki set ters mekik çek ve son bir hareket ile antrenmanı tamamla!

Makas

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?
 • 45 saniye boyunca makas hareketini yap.

Yoga

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?

Adet dönemi ve egzersiz yan yana geldiğinde yogadan bahsetmemek olmazdı. Hem ruhu hem vücudu iyileştiren bu mucizevi egzersizi mutlaka sen de denemelisin. Adet düzensizliği nedenlerinden en yaygını stres demiştik. Yoga, ruhu ve zihnini olumsuzluklardan arındırdığı için adet olamama ile birlikte gelen sinir ve stres uçup gidecek. Hem de vücudun artık çok daha sağlıklı hale gelecek. O zaman haydi birlikte söyleyelim: Ommm!

Adet dönemini nihayet düzene soktuğunda ise rahat hissetmek ve mutlu bir adet dönemi geçirmek için Orkid Platinum kullanabilirsin. Kullandığın ped rahat ve yumuşak bir dokuya sahip olmadığında sinirlerin biraz tepene çıkıyor olabilir. Orkid senin için bu sorunu çözmüş. Sen de Orkid Platinum ile rahat bir adet dönemi geçir!

Senin için hazırladığım adet söktürücü yöntemler bu şekildeydi. Benim tecrübelerim burada sonra eriyor. Peki senin yöntemlerin neler? Adet düzensizliği yaşadığında ne gibi çözümler kullanıyorsun? Haydi, tecrübe paylaşma sırası sende!

Adet Düzenleyici İlaçlar mı Yoksa Doğal Yöntemler mi?
12
5
Görüşünü yaz

Orkid Ne Diyor

 • Orkid
  Rahat hissetmene çok sevindik.💙Önceliğimiz her zaman sensin.😍

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

115
 • Incompetent
  Pcos var yasemin kullanıyorum zaten ben 🙄
 • Kokomom03
  yeşil biber yiyin kızar aşırı iyi adet söküyor
 • Gizli Üye
  Adet donemınde belim bukulüyor mı de mekik cekecgm saatınde solcu acilde alirim heralde
 • Ankaunicorn
  Doğal yöntemler muhakkak etkili ve daha iyidir.
 • HürreemSultaaN
  Doğal yöntemler 🌺
 • Eylül_Akbulut
  Güzel bilgiler. İlaç kullanmadım hiç. Egzersiz yaparım sadece
 • SELİNz1
  Bilgiler için sağolun
 • elayımbaşabelayım
  bence doğal yöntem.
 • vişnelivişneli
  RESİM güzelmiş
 • Fatimagencdal
  İğne falan vyrdurmayin kısırlığa yol açıyor
 • mervems91
  Doktorum bir kereliğine mahsus vermişti adet düzenleyiciyi kesinlikle ağrı kesici bile vermiyordu genelde sıcak duş, anason çayı, sıcak su torbası veya ısı bandı kullanıyorum.
  • mervems91

   +Bir kaç kere soğan kabuğu ve mısır püskülü kaynatıp içtim korkunç kokusu ve tadı var ama işe yarıyor abartmamak şartıyla. Faydası olduğu kadar zararı da çok.

 • Aliistanbul3455
  Kadınların işi kolay gelsin
 • Abusum
  Doğal yöntemler çok da tutarlı olmuyor ayrıca kolay da olmuyor ilaç daha garantör durumda
 • Gizli Üye
  Kadınlar regl olduğu zaman her yeri mi ağrırır, ayrıca bu regl sürecinde cinsel ilişki isteğiniz arttı mı?
 • Redscorpion25
  Bir bayandan tavsiye alınmalı.
 • sevgikatili
  Ben bilmem eşim bilir.
YÜKLENİYOR...