Günlük Ped Neden Kullanılır? Bilenler Bilmeyenlere Anlatsın!

pembepanter

Hijyenik ped, adının hakkını en çok veren kişisel hijyen ürünlerinden biri. Özel günlerde çiçek gibi hissetmenin yolu biraz da doğru ürünü kullanmaktan geçmiyor mu sahi? Hemen hemen her kadının her ay yaşadığı böylesine zor bir dönemde konfor da şart. Bu nedenle regl döneminde ped kullanımına aşina olmayan kadın yok denilebilir. Öte yandan "Günlük ped nedir?" sorusu hala bir nebze kafaları karıştırabiliyor. Seni bilmem ama, ne yazık ki tüm kadınların günlük ped kullanma rutinine sahip olduğu henüz söylenemez. Oysa ne büyük rahatlık! Gün içinde kolayca yenilenmek ve daha ferah hissetmek herkesin hakkı. Eğer hazırsan "Günlük ped nasıl kullanılır?" sorusunu hemen masaya yatırıyorum.

İstediğin yerde, istediğin zaman

Günlük Ped Neden Kullanılır? Bilenler Bilmeyenlere Anlatsın!

Diğer ped çeşitlerinin aksine, günlük ped kullanmayı belirli bir yerle ya da zamanla sınırlamak mümkün değil. Dilersen günde birkaç kere, dilersen sadece spordan önce ya da uzun bir seyahatten hemen sonra... Ne zaman pedini değiştirmek istediğin tamamen sana kalmış. Mühim olan iç çamaşırını değiştirmek istediğin ancak buna fırsat bulamadığın anlarda aynı tazelik hissini yaşayabilmek. Özellikle vajinal akıntı yaşanan dönemlerde, günlük ped adeta hayat kurtaran bir yardımcı. Şeffaf akıntılar, kadınları sandığından da çok ziyaret ediyor ve herkes de aynı dertten mustarip durumda! Günlük ped kullanımının da çok kolay olması, bu yenilikçi ürünü sadece lavabo ziyaretiyle birkaç saniye içinde hayatına dahil etmene olanak tanıyor.

Günlük ped nasıl takılır?

Günlük Ped Neden Kullanılır? Bilenler Bilmeyenlere Anlatsın!

Yeri gelmişken günlük pedin nasıl takıldığından da kısaca bahsetmekte fayda var. Bilenler, bilmeyenlere anlatmalı, değil mi? Ped değiştirmeye alışık biri için günlük ped kullanmanın herhangi bir zorluğu yok. Orkid kalitesiyle tüm marketlerde kolayca ulaşabileceğin bu kişisel bakım ürününü çantana attıktan sonra ihtiyaç halinde aşağıdaki yolları izleyebilirsin:

🌼 Ellerini yıkadıktan sonra pedin ambalajını aç.
🌼 Pedin yapışkan yüzeyini kaplayan kağıt bandı üründen tamamen ayır.
🌼 İç çamaşırının tam ortasına pedi yerleştir ve hafifçe bastır. Evet, hepsi bu kadar!


"Günlük ped yerine ne kullanılabilir?" sorusunun cevabı daha sık iç çamaşırı değiştirmek olabilir. Ancak bu, hem her zaman mümkün değil hem de ped değiştirmek kadar pratik değil. Özellikle evinden ve çamaşır makinenden uzaktaysan defalarca çamaşır yıkayıp kurutmak yerine kullan at biçiminde bu pedleri bir bir harcamak çok daha iyi fikir. Pedleri sık sık değiştirmek, hijyen açısından da uzmanlar tarafından öneriliyor.

Gündüz ya da gece...

Günlük Ped Neden Kullanılır? Bilenler Bilmeyenlere Anlatsın!

Gündüz saatleri bir şekilde halloluyor ama gece rahat etmek için daha emici özellikte ürünler kullanmak şart. Bu sayede gün içindeki dinamizm, gece boyunca yerini televizyon başında biraz miskinliğe ve sonrasında da tatlı bir uykuya bırakabilir. Vajinal akıntının yoğun olduğu dönemlerde bile bu bir hayal değil! "Gece pedi nedir?" sorusu işte tam olarak bu sayede cevap buluyor. "Gece pedi ne işe yarar?" diye merak eden kadınlar için sorunun cevabı; "ekstra bir koruma" olarak verilebilir. Bu sayede sızıntısız ve ferah hissetmek, gece boyu döne döne yatarken güzel rüyalar görmek tamamen serbest! Uyandığında günlük pedinle hayatına aynı şekilde devam edebilirsin.

Günlük ped kullanmak zararlı mı?

Günlük Ped Neden Kullanılır? Bilenler Bilmeyenlere Anlatsın!

Günlük ped kullanımı karşısında zaman zaman ön yargılar ortaya çıksa da, bunların bilimsel bir kanıtı yok! Uzmanlara göre, hijyenik günlük ped kullanmak akıntıları hapsettiği için sağlığın için fayda bile sağlayabilir. Diğer pedlerden farklı olarak günlük ped, tamamen sık kullanıma uygun nitelikte geliştirilmiş durumda. Regl döneminde kullanılan pedlere göre günlük pedin incecik olması dev bir avantaj. Elbette pedi aralıklı olarak değiştirmek, genital hijyen bakımından öneriliyor.

Sende durumlar ne?


Günlük ped rahatlığını erkenden keşfeden ve çantasında ped olmadan sokağa adım atmayanlardan mısın? Yoksa seninle yenilikçi yaklaşımlar arasında uçurumlar mı var? Aklındaki soruları hemen şimdi buraya dök ve çayını içerken gelen cevapları okumanın tadını çıkar.

Günlük Ped Neden Kullanılır? Bilenler Bilmeyenlere Anlatsın!
44 Görüş