#KIZGİBİ

Orkid

Regl Dönemi Kurban Bayramına Denk Gelecekler İçin 4 Öneri

çiçek tutan kız
çiçek tutan kız

Merhaba kızlar! Regl döneminiz Kurban Bayramına mı denk geliyor? O zaman sizi bu yazıyla baş başa bırakayım. Çünkü Regl dönemi Kurban Bayramına denk gelecekler için kurtarıcı çözüm önerileri yazdım. Umarım bayramınız rahat ve musmutlu geçer :)

Wonder Woman
Wonder Woman

1- Her ihtimale karşı hazırlıklı olun

hijyenik ürünler
hijyenik ürünler

Bayram tatili veya ziyaretlerinizde regl olup olmadığınızı anlayamayabilirsiniz. Bu çok normal. Yine de her ihtimale karşı hazırlıklı olmak bizi rahatlatır. En azından çantada, hatta gerekirse cüzdanda bir hijyenik ürün (ped, tampon veya her ne kullanıyorsanız) bulundurun ki olası durumda hemen tuvalete gidip önleminizi alın. Hatta yoğun geçen regl dönemleriniz varsa, yedek iç çamaşırı da bulundurmakta fayda var.

2- Beslenmenize dikkat edin

beslenmek
beslenmek

Öyle "bayram geldi, homini gırtlak yiyelim, bugün benim günüm" diye her şeye saldırmayın, lütfen. Tamam, Kurban Bayramında proteine doyacağınız ama ölçüyü de kaçırmamak gerekiyor. Bir de bayramda regl olduysak, beslenmeye ekstra dikkat etmek lazım. Daha hafif, bol salata ve sebze ağırlıklı bir tabak yaparsak iyi olur. Tuzlu ve şekerli her yiyecek, regl döneminin de etkisi olan ödemi misli misli artıracaktır. Bayram boyunca "her yerim şiş şiş" demek istemeyiz, değil mi?

3- Kıyafet seçiminde özgür olun

rahat ve açık renkli elbiseler
rahat ve açık renkli elbiseler

Eğer regl döneminiz bayrama denk gelecekse ve bu sebeple koyu renkleri tercih edecekseniz yapmayın, kendinize bu sıcakta kıymayın. Kurban Bayramı ziyaretleri gündüz daha aktif yapıldığı için güneşin olduğu her an koyu renkli kıyafetlerle yanacaksınız ve bu da daha çok sıvı kaybetmenize neden olur. Açık renkli, efil efil kıyafetler giyerek hem daha rahat hem de keyifli olacağınızdan şüphem yok.

4- Hijyene özen gösterin

tuvalette kadın
tuvalette kadın

İster bayram ziyaretine gidin isterseniz tatile, ama ne olursa olsun mutlaka hijyenik pedinizi 3 saatte bir değiştirin. Sürekli kontrol edin ve 3 saatten önce dolsa dahi değiştirin. Çünkü bol hareketli geçen ve devamlı mekan değişikliği yapılan bayramlarda, hem pedin durumunu anlayamıyoruz hem de sıcağın da etkisiyle cildimiz tahriş olabilir.

Regl Dönemi Kurban Bayramına Denk Gelecekler İçin 4 Öneri
2
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor (2)

  • renkliısıklar00

    Lanet olsun bugün hasta oldum ya nasıl bir şanstır 🤷🏻‍♀️

  • gokcemdere99

    En iyisi bayram boyunca uyumak

Yükleniyor...