Vaktimiz Olmasa Bile Bizi Her An Temiz ve Bakımlı Hissettirecek Tüyolar

CurvyAndSexy

Günlük hayatın koşturmacasının üzerine bir de bakımlı biriyseniz, zaman kavramının ne kadar önemli olduğunu iyi bilirsiniz. İşler güçler, bakım, makyaj, iyi giyinmek; her daim temiz olmak, güzel kokmak... İnsan hangisine yetişeceğini şaşırıyor. Bu sebeple kısa yollara başvuruyoruz. Kendimce temiz ve güzel hissetmenin bazı yollarından bahsediyorum.

Vaktimiz Olmasa Bile Bizi Her An Temiz ve Bakımlı Hissettirecek Tüyolar

Tertemiz saçlar için kuru şampuan

Kuru şampuan
Kuru şampuan

Saçlarımızı her an yıkayamıyoruz. Zaten bu zararlı. O yüzden saç diplerine biraz kuru şampuan sıkıp biraz masaj yapıp taramak hem günü kurtarıyor, hem de saça hacim veriyor.

Tertemiz bir ağız için ağız çalkalama suyu

Ağız çalkalama suyu
Ağız çalkalama suyu

Aslında yanımızda sürekli seyahat boy diş fırçası ve macunu taşıyıp dışarıda bile olsa dişlerimizi fırçalamalıyız. Ancak umumi lavabolar pek iyi hissettirmiyor. Bu yüzden çantada küçük boy bir ağız çalkalama suyu taşıyıp yemeklerden sonra ağzı çalkalamak ferahlık hissini geri kazanmayı sağlıyor.

Bozulmuş ojeler için hızlı düzeltme

Bozulmuş oje
Bozulmuş oje

Uçlardan bozulan oje kadar sinir bozucu bir şey yok. Ojenin fırçasının yer tarafını iyice şişeye sıyırıp çok az oje bırakılan fırçayla minik dokunuşlar yaparak ojeyi bir süre daha mükemmel şekliyle kullanabiliyorsunuz. Bunu çok sık yaşıyorsanız ince bir nail art fırçası edinmenizi öneririm, çok işe yarıyor.

Sadece koltuk altlarını yıkamak

Koltuk altı temizliği
Koltuk altı temizliği

Kolay terleyenler bunu zaten bilir. Sürekli duş almak mümkün değil, ancak terlemeyi beklemeye de gerek yok. Örneğin gece yıkanmışsanız bile sabah koltuk altını bir daha yıkamak ferahlık süresini uzatıyor. Sabunlayıp suyla silmek ve iyice kurulamak yeterli. Deodorant da sürünce gün boyu iyi hissedebilirsiniz.

Temiz iç çamaşırı hissi için günlük ped

Temiz iç çamaşırı
Temiz iç çamaşırı

Her gün çamaşır değiştirmek veya duş almak mümkün ama günde 3-4 kez değiştiremiyorsunuz. Sürekli temiz hissetmek için çamaşır çok önemli. Günlük ped kullanarak her an temiz ve ferah hissedebiliyorsunuz.

Makyaj tazelemek için yardımcı ürünler

Makyaj tazeleme
Makyaj tazeleme

Çoğumuz makyaj tazelerken direkt makyajlı yüzümüze pudra, allık, ruj sürüyor ve oluşan görüntüden rahatsız oluyoruz. Makyaj çantasına pamuklu çubuk, nemlendirici temizleme mendili ve vazelin gibi ürünler koyarak yepyeni bir makyaj yapmış gibi görünebilirsiniz. Akan göz makyajı için ıslak pamuklu çubuk, yüzdeki allık, pudra yoğunluğunu almak için mendiller ve rujdan kurumuş dudaklar için vazelin kullanıp makyajınızı bunun üstüne yaparsanız taze bir görünüm elde edersiniz.

Vaktimiz Olmasa Bile Bizi Her An Temiz ve Bakımlı Hissettirecek Tüyolar
5 Görüş