Kadınlar İçin İç Giyim Rehberi

AylakMomo

Kıyafet kullanımına gösterdiğiniz özeni iç giyim için göstermeyenlerdenseniz, teninize direkt temas eden ürünlerin kalite gereksiniminden haberdar olmayabilirsiniz. Oysa, iç çamaşırında doğru seçim ve kullanım, günlük konforun belirleyicisidir. Siz de kaliteli ürünler seçerek ve doğru kullanım önerilerini öğrenerek, iç güzelliği keşfedebilirsiniz!


Kadın Külot Seçimi ve Kullanımı için Püf Noktalar

Kadın külot seçimi
Kadın külot seçimi

Doğru kadın külot seçimi hem konfor hem de sağlık için gereksinimdir. Örneğin, kadınların en sık yaşadığı jinekolojik sorunlardan olan vajinal enfeksiyonlar, çok dar kadın külot giyilmesi ile ilişkilendirilir. Bunun yanında nefes almayan ve uzun süre nemlilik hissetmeye neden olan
kumaşlar da vajinal hijyenin baş düşmanıdır. Üstelik, günlük yaşamda rahatsızlık hissi ve koyuya neden olur. Peki doğru külot seçimi ve kullanımı için dikkat edilecekler nelerdir?

 • Öncelikle naylon kumaşlardan uzak durmalı ve pamuklu, modal, elastan içerikli kumaşlar tercih etmelisiniz. Böylelikle cildinizin nefes almasını, kuru hissetmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sürtünme sorununun da daha az yaşandığını fark etmeniz mümkün.
 • Rengarenk iç çamaşırlarını sevdiğinize eminiz, peki ürünlerde kullanılan boyaya dikkat
  eder misiniz? Oysa etmelisiniz. Özellikle kadın sliplerin ağ kısmının boyasız olması
  gerekir. Direkt cilde temas eden bu bölümlerde renk varsa bile boyaların; organik, cilde
  dost olmasına özen göstermelisiniz.
 • Slip külotların kasıklarınızı sıkmaması, sizi rahatsız etmemesi önemlidir. Elbette, zaman
  içinde kilo değişimi veya yanlış yıkama sıcaklığı nedeniyle külotlar size uygun olmayabilir. Bu durumdaki kadın külotları kullanmamalısınız.
 • İç çamaşırlarınızın doğru kumaşlardan yapılması onların her kullanımda ilk günkü hijyeni taşıdığını maalesef garanti etmez. Hatta bu neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, iç çamaşırlarınızı sık sık değiştirmelisiniz. Ürünlerin, tavsiye edilen en yüksek sıcaklıkta
  temizledikten sonra ütülenmesi önemlidir. Böylelikle mikropların öldüğünden emin
  olabilirsiniz.
 • Temizlik sırasında kullanacağınız yumuşatıcı ve deterjanların mümkün olduğunca doğal içerikli ve antialerjen olması mühim. Hatta mümkünse iç çamaşırlarını yumuşatıcı kullanmadan yıkamayı denemelisiniz.
 • Slip külotları yıkadıktan sonra hızla kuruması için asmayı unutmayın. Nemli alanların
  bakteri üremesi için oldukça uygun olduğu bilinir, bir de mantar enfeksiyonu taşıyorsanız kumaşların tamamen doğru bir şekilde kuruduğundan emin olmalısınız.
 • Külotları kullanırken iz göstermemesine özen göstermelisiniz. Giyeceğiniz kumaşların
  rengine, darlığına göre uygun iç çamaşırlarına yönelmeli, çok dar ve açık renk kumaşlar
  tercih ettiğinizde dikişsiz veya tanga tipi modelleri seçmelisiniz.

Göğüslerinizin Sağlığı için Sütyen Kullanımına Dikkat

Sütyen seçimi
Sütyen seçimi

Göğüslerin daha dolgun, büyük, küçük, dik görünmesi veya spor sırasında sabitlenmesi için çeşit çeşit sütyen modeli bulunmaktadır. Onlarca sütyen arasından ürün seçerken ve kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri sizin için derledik:

 • Herkesin vücut ölçüsünün, cilt yapısının ve göğüs şeklinin birbirinden farklı olduğunu
  bilmeli ve bedeninizi tanımalısınız. Sırt ölçünüz ne, kap için göğüs çevresi boyutunuz nasıl muhakkak ölçmelisiniz. Ayrıca sütyenden beklentinizi belirleyerek seçime geçmeniz lazım. Sütyen seçimini aldığınız ölçülere uygun olarak yapmalı ve olası kilo değişimlerinde sütyen bedeninizi değiştirmeyi de unutmamalısınız.
 • Göğüsleri dik tutmak için kullanılan balenler, sütyeni sabitlemek için yerleştirilen lastikler, bağlamaya yarayan kopçalar, omuzlara tutunan askılar sizi rahatsız etmemelidir. Eğer konforlu hissetmiyorsanız bunun bir zorunluluk olduğunu düşünmemeli ve başka sütyen modellerini incelemelisiniz. Örneğin, balensiz sütyenlere, kalın askılı veya askısız seçeneklere, kopçasız sütyen modellerine bakmalı ve yeniliklere açık olmalısınız.
 • Sütyenlerin tene değen iç kısımlarının doğal kumaş içeriğine sahip olmasına,
  terletmemesine, nefes almasına dikkat etmelisiniz.
 • Göğüslerinizi sıkıştıran sütyen modellerinin popüler kültürün özendirdiği gibi ideal
  olmadığını not düşmeliyiz. Sütyenlerin göğüslere tam oturması ve göğüslerin taşmaması gerekir. Bu bakışla ürünleri denemeli ve size uygun olup olmadığını test etmelisiniz.
 • Elbette temizlik en önemli nokta. Sık sık sütyen değiştirmeli, mümkünse sütyenleri elde
  yıkamalı veya sütyen koruyucu aparatlar kullanarak düşük ısıda çamaşır makinesinde
  temizlemelisiniz. Ayrıca, ürünler tamamen kuruduktan sonra yeniden kullanmak gerekir.
 • Balenleri ve kopçaları paslanan sütyenleri kullanmaya kesinlikle devam etmemelisiniz.
 • Doğum sonrasında, emzirme rahatlığı sunan özel sütyenler önerimiz. Kesimi rahat, açılıp kapanabilen, göğüs pedi desteği sunan bu sütyen modelleri ile konforlu hissedebilirsiniz.


Soğuk Havaların Cankurtaranı Kadın Atletler

Kadın atletler
Kadın atletler

Özellikle soğuk havalarda üşümeyi engelleyen ve giysilerin direkt vücuda değmesine mani olan kadın atlet modelleri, koruyucu özelliğiyle her kadının dolabında yer almayı hak eder. Kadın atlet alırken pamuklu veya yün gibi doğal içerikleri tercih etmelisiniz. Bu kumaşların nefes almasına, nem emici olmasına özen göstermeli ve mevsime uygun seçimler yapmalısınız.

Bunun yanında atlet ürünlerinde yenilikleri takip etmenizde de fayda var. Örneğin kendinden göğüs pedi bulunduran, destekli atletler veya sütyen giymeyi gerektirmeyen uzun braletler şimdi çok moda. Yenilikçi bu ürünleri denemelisiniz.

Ayrıca, kullanım sırasında da dikkat etmeniz gerekenler mevcut. Atletleri sık sık değiştirmeli,
bedeninize uygun olduğundan özellikle kolaylıkla soğuk alabilen bel bölgesini örttüğünden emin olmalısınız. Buna ek olarak, askılarının rahatsız etmemesine, sırt çevresinin sıkmamasına özen göstererek günlük hareketlerinizi kısıtlamayacak seçimler yapmalısınız. Elbette, kıyafetlerinizle atletlerin renk uyumuna dikkat etmeniz şıklık için bir gereksinimdir. Bu nedenle, atlet yaka kesiminin mümkün olduğunca kıyafet içinden görünmemesini gözetmelisiniz.

Her Zaman Fit Görünüm Sunan Korseleri Doğru Kullanıyor musunuz?


Her daim fit görünmek ve elbiselerden belli olan fazlalıkları kamufle etmek isteyenler, korseyle forma girer. Vücudu sıkıca saran ve bu sayede fazlalıkları gizleyen, selülit görünümünü örten, beden kıvrımlarının ideal görünüme ulaşmasını sağlayan korseleri, doğru kullanmanın da yolları var.

 • Öncelikle korseyi günde 8 saatten fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Hem
  kaslarınızın kuvvetini kaybetmemesi hem de oldukça sıkı olan bu dokumaların cilde zarar vermemesi için korseleri çok uzun süre giymemelisiniz. Ayrıca, uyku sırasında ürünleri kesinlikle çıkarmanız gerekir.
 • Korseleri yıkarken ürün etiketindeki talimatlara tam uymalı ve aşındırıcı deterjanlar,
  yüksek ısı kullanmamalısınız.
 • Yıkanmış korseyi giymeden önce elinizle nazikçe esnetmeniz tavsiyeler arasındadır.
  Kumaşları sıkılaşmaya meyilli olan korseler, yıkandıktan sonra daha zor giyilebilir. Bunun için bir külotlu çorap yardımıyla giymeyi tercih edebilirsiniz.
 • Kopçalı modelleri tek başınıza kapatmak zor olduğundan, dilerseniz yardım alabilirsiniz.
 • Bedeninize uygun kadın korseler seçmelisiniz. Daha fit olacağınız yanılgısıyla çok küçük bedenler aldığınızda içine giremeyebilir, zorlayarak korsenin etkisini ve kullanım ömrünü kısaltabilirsiniz.
 • Kumaşların nefes alan ve nem transferi sağlayan özellikler taşıdığını kontrol etmeli, kumaş içeriğine muhakkak bakmalısınız.
 • Korsenin dikişlerinin kıyafet üzerinden belli olmaması mühimdir. Buna ek olarak korsenin bittiği yerden fazla kiloların taşmaması estetik için hayati önem taşır. Özellikle saten gibi detayları görünür kılan elbiseler için vücudu tamamıyla saran, dikiş izi sorunu
  oluşturmayan modelleri tercih etmelisiniz.

Vücudunuza kusursuz uyum ve konfor sunacak kadın iç giyim ürünleri için Blackspade
koleksiyonunu tercih edebilirsiniz. Birinci kalite kumaşlar ve sağlam dikişlerle tasarlanan
koleksiyonda; çeşit çeşit kadın slip, atlet, sütyen ve korseler bulunur. Üstelik sezon modası
tasarımların yanında, en çok tercih edilen temel modeller de Blackspade etiketiyle kullanıcıları bekler. Siz de uzun ömürlü, dayanıklı ve kaliteli özellikleriyle size gün boyu konforla eşlik edecek iç giyim ürünleri için Blackspade tasarımlarını hemen inceleyebilirsiniz

Kadınlar İçin İç Giyim Rehberi
40 Cevap