Kadınlar İçin Vücut Tipine Göre Giysi Önerileri!

MrsCanselll-_ s

Herkese merhabalar! Biliyoruz ki bir çok vücut şekli bulunmakta. Bugün sizlere kadınlarda en yaygın görülen vücut tipleri için giyim önerileri vermek istiyorum. Hazırsanız geçelim ❣

🍎🍐⏳📔
🍎🍐⏳📔

1- Elma vücut tipi!

💃💃💃
💃💃💃

Elma tipli kadınların karın bölgesi oldukça geniş olduğu için büyük desenli, kısa ve üstüne yapışan üst giysileri ve düşük bel dar paça pantolonları tercih etmek onları olduğundan daha geniş göstermesine sebep olacaktır.

Peki ne giymeliler?

Bunlar yerine daha çok desensiz ve bel bölgesinden şekil alan simetrik parçaları, basen bölgesine inen kıyafetleri, ve üst vücutla orantılı hafif bol paça pantolonları kullanabilirler.

2- Armut vücut tipi!

💃💃💃
💃💃💃

Armut tipli kadınların bacak ve basen bölgeleri geniş olduğundan, alt bölgede vücudu saran etekler, dar pantolonlar ve karışık desenli kıyafetleri giymek onun alt vücuttaki genişliğini daha çok ortaya çıkarır.

Peki ne giymeliler ?

Üst bölge için dar kesim dekolteli ve desenli parçaları kullanmasında bir sakınca yoktur. Alt bölgede ki genişliği kamufle etmek için tek renk ve tek desen parçalar kullanılabilir. Bacak boyunu uzun göstermek için ise bilekte biten pantolon veya taytlar seçilmesi daha uygun olacaktır.

3- Dikdörtgen vücut tipi!

💃💃💃
💃💃💃

Dikdörtgen tip vücuda sahip olan kadınların vücut hatları kendini çok belli etmez ve düz bir görüntüye sahip olurlar.

Peki ne giymeliler?

Uzun kıyafetler bu vücut tipi için en uygun parçalardandır. Uzun ceket ve hırka gibi modeller boyunda ekstra uzun görünmesini sağlar. Pantolon seçiminde bele oturan parçalardan seçmek oldukça hoş bir görüntü sağlayacaktır. Göğüs hatları belirgin ise üst bölgeyi saran parçalar kullanabilirler. Askılı ürünlerin çoğunluk hepsini kullanarak da güzel kombinler yapmak mümkün.

4- Kum saati vücut tipi!

💃💃💃
💃💃💃

Son olarak herkesin sahip olmak istediği kum saati tipli kadınların aslında üzerine uymayacak kıyafet çeşidi pek bulunmamakta. Bu yüzden ne giyebilirler bunlara bakalım.

Bu vücut tipinin bel bölgesi ince olduğundan dolayı dikkat çekmek açısından bel çevresini saran fitilli kumaşa sahip dar kesim kıyafetler belin daha ilgi çekici gözükmesini sağlar. Üst bölge için çoğunluk vücuda oturan kıyafetler seçmek vücudun üst bölgesini daha güzel gösterecektir. Alt bölge için pantolon seçeneği de oldukça fazladır. Hemen hemen her çeşit ve model pantolonlar bu vücut tipine uymakta. Düşük bel, yüksek dar bel ve lastikli bele sahip parçalar da bunlara dahil.

Bir Bence'mizin daha sonuna geldik :)

Umarım Beğenirsiniz, Okuduğunuz için Teşekkür ederim ❣

Kadınlar İçin Vücut Tipine Göre Giysi Önerileri!
21 Cevap