Mükemmel Kadın Vücudu Saçmalığı Adım Adım Tarihe Karışıyor!

FelFire

Merhabalar...

Sanırım bu sitede hakarete uğramama en çok sebep olan konulardan biri bu. Anlamadığım ne biliyor musunuz? Ben ne kadınım, ne de kiloluyum. Tek yaptığım, "Ne istiyorsanız onu giyin, kime ne?" demek. Gay bile diyen oldu. Ki Gay de değilim. Üstelik de kadınlar tarafından yapılıdı bu...

Düşünsenize, hem kilolu diye kadınların göz zevkini bozduğunu hem de bana gay diyerek hakaret ettiğini düşünen insanlar var dünya üzerinde.

Çok pardon, biliyorum, bu dediğim kalbinizi kırdı. Özür dilerim. Neyse...

Konumuz belli zaten, değil mi? İnsanların kadın vücudu üzerine sürekli fikir belirtme sevdası ve bu yüzden huzur içinde yürüyüş dahi yapamayan kadınlar.

İşte artık bu algı yıkılıyor. Önce meleklerine veda ettik Victoria's Secret'ın. Şimdi bir hamle de La Mariette firmasından geldi. Dünyaca ünlü sanatçı Selena Gomez ile birlikte yepyeni bir plaj giyim koleksiyonunun tanıtımını yaptılar.

Mükemmel Kadın Vücudu Saçmalığı Adım Adım Tarihe Karışıyor!

Asıl güzel olan ise ne biliyor musunuz? Fotoğraflar photoshop yapılmadan yayımlandı. Evet, doğru duydunuz, fotoğraflar saatlerce elden geçirilmedi, sanatçının her bir gram fazla yağı saklanılmaya çalışılmadı.

Olduğu gibi sürdüler fotoğrafları piyasaya. Çünkü artık farkındalar. Bu yapılan kadınlara iyilik değil, herkesin moralini bozdular, insanlar yemek yemeye korkar hale geldi.

Mükemmel Kadın Vücudu Saçmalığı Adım Adım Tarihe Karışıyor!

Sanatçının sözleri ise şu şekilde;

"Markanın sevdiğim yanı, vücutlarını kayıtsız seven kadınları, hak ettikleri zarafeti onlara sunarak kutlaması. Umarım sizler de benim kadar seversiniz!"

Çok zor bir şey değilmiş aslında, değil mi?

Sadece insanların mutlu olmalarına izin vermek bu. Başka bir şey değil. İnsanların gözlerinin kanaması, göz zevkinin bozulması için onca sebep varken, bu insanların kalkıp da bu kötü enerjilerini sadece rahat bir şekilde hayata karışmak için hoşuna giden kıyafetleri tercih eden bir kadına yöneltmeleri acizlik değil midir? Acziyet değil midir bu? İki yüzlülük değil midir?

Mükemmel Kadın Vücudu Saçmalığı Adım Adım Tarihe Karışıyor!

Melek adı verilen kutsal varlığın, insan nüfusunun yarısı olan kadınları şartlaması, hayatlarını kurallara bağlı, sıkıcı bir hale getiren, hayatlarından zevk almalarının önüne geçen bir sembol haline getirilmesi nasıl bir ironidir?

Bugün gördüğüm en güzel şeylerden biri idi bu haber, bu yüzden sizlerle de paylaşmak istedim. Umuyorum ki bu gibi hamleler Selena gibi insanların da desteği ile çoğalarak devam eder.

Çünkü bu cesarete ihtiyacımız var. İnsanlık ne yapacağını, ne giyeceğini, ne düşüneceğini söyleyenlerden bıktı artık. Sadece nefes almak istiyor. Hepsi bu.

Umarım bu düşünceye sahip insanlar olarak çoğunluktayızdır. Ve yine umarım insanların ne giydiği ya da kilosunun ne olduğu ile değil de ne sıklıkla güldüğü, mutlu olup olmadığı ile ilgilenen insanlar olmayı başarırız bir gün.

Belki o gün hepimiz mutlu olabiliriz...

Mükemmel Kadın Vücudu Saçmalığı Adım Adım Tarihe Karışıyor!
32
27
Görüşünü yaz
32Kız Görüşü
27Erkek Görüşü
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • birsuskuncicek
  Selena zaten vucut olarak mükemmel gözüküyor biraz göbek yapms göze batmıyor daha önce de mankenlik yaptı katalog cekimlernde dergi kapaklarnda ilk kez degl kadn vucudunun kusurlaryla güzel oldugunu belirtmek istiyorlarsa 40 beden yag tulumu bi kadını kapak kızı yapsnlar da görelm sadece laf
  Görüş hala geçerli mi?
  • FelFire

   Cosmopolitan ve Fabulous'un bir sürü kapak kızı var büyük beden...

   Tess Holliday kapağı örneğin...

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye
  Yukarıda hala "40 beden yağ tulumu" yazan ebleh insanlar var, ne garip! 40 beden olup da yağ tulumu olanı görmedim, 50 beden belki 🤔

  Neyse...

  İnsanların fazla ya da eksik kilosuna, kemerli burnuna, çarpık bacağına kafayı takacağınıza, ben neden bu kadar ön yargılıyım, bende psikolojik bir sorun mu var, adını bile bilmediğim bir insan beni neden bu kadar rahatsız ediyor diye düşünmek gerekir. Yıllardır 38 bedenim ve bu hamileyken bile değişmedi çünkü metabolizmam hızlı ve yandaş bir hastalığım yok. Bu beni 44 beden giyen bir insandan üstün kılmaz, avantaj yaratmaz...

  Haddinizi bilin ve insanların vücut ölcülerini, giyimlerini kulamlarını bi salın...
  Görüş hala geçerli mi?
  • FelFire

   Alıştım ben artık ya o görüşlere, çok takmıyorum. Sen de takma boşver :)

   Söylediklerine de katılıyorum!

  • Gizli Üye

   Ben alışamıyorum, görünce bi şekillere giriyorum 🤣🤣

  • FelFire

   😂😂😂

 • Gizli Üye
  Alınma ama fazla boş. Kilo kötü bir şey ne yazikki. Hem sağlık için hemde dış görünüş için. Kimseye çirkin demiyorum. Bütün insanlar güzeldir ama bazıları çok çok daha güzeldir.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2927
 • Muhtarın_Kızı
  Güzel bi bence olmus.
  Son zamanlarda hem cinslerim mükemmel olmak uğruna aslında kendi mutluluklarindan çalıyorlar.
  Kadinlarin çoğu estetikli, aynı fabrikadan çıkmış gibi.
  Bırakın burnunuz eğri olsun, yüzünüzde çilleriniz olsun.
  Bırakın canınız istediği an istediğiniz pastayi yiyin, istediğiniz gibi olun giyinin. Kilolarınızdan utanmayın.
  Not: Yıllarca kilo almaya çalıştım ne zorluklar çektim biliyor musunuz siz kilolarınızin değerini bilin 😂😂
  • FelFire

   Çikolata yiyemediğim dünya yerin dibine batsın yahu 😊

 • Alaçatı_mavisi
  Ya bir başkasının kilosundan banane ya da bir başkasına ne. Bence insanlar kendi ozguvensizliginin acisini baskasindan cikariyor. Burda da var bakiyorum kızı adamı gömmüs profiline giriyorum sanki kendisi mükemmel.
  • FelFire

   Aynı fikirdeyim. Bir insan neden kilolu birini görünce gözünün kanadığını söyleyecek kadar edepsizleşir ki? Harbiden anlamıyorum...

 • RubbieRolePlayy
  Büyük beden mankenler, çirkin mankenler, kalın bacak, kalın bel sevdalıları derken evet geleneksel güzel vücut ölçüleri tarihe karışıyor. İyi ki yok oluyor. İnsanları kısıtlayan ve sınırlayan her şey yok olur umarım.
 • hohocham
  Bedeninizi sevin çünkü bu dünyaya 1 defa geliyoruz ve başkalarının kalıplarına göre yaşamak için gelmedik. Ayrıca millete 2-3 kilo daha versen mükemmel olursun falan da demeyin. Bırakın o kilolarla da mutlu olabilsin. Farklılıklarımızla daha güzeliz.
 • Be_smart
  Buna Batı dünyası mumkun değil. izin vermez, biraz böyle herkesi oldugu gibi sevelim havalari eser, sonra eski hali e geri döner.. Instagram'a baksanıza, herkes oldugundan farklı, mükemmel kadın vücudu kavrami hala yuzde 100 e yakın geçerli, talep goren bu.. bati bunu sever, Selena Gomez in hafif tombullugu bile belli bir orantiya sahip, fakat gercek o mu?
  • FelFire

   Bir yerden başlamaları güzel ama ya, hiç değilse insanlar uyanır biraz bu süreçte. Vallahi çok bunaldım ben...

  • Be_smart

   bizim pek bunalacak durumumuz yok aslında çünkü ülkemizin kadınları çok da uzak değil ideal vücüt tanımına, fakat ABD filna öyle mi? Hatta Avrupa ülkelerinin bazıları da, obezlik aldı başını gidiyor hem de onlarca yıldır obezler.. o yüzden batı bence devam eder buna

  • FelFire

   Yok zaten bunaldığım şey yemeğe çıkarsın biriyle, "ya diyetteyim" der bir halt yemez. Eve gelirsin, ablan annen dakika başı "kilo vermiş miyim?" der, asabım bozuldu abi 🙄 iş yerinde bile arada kızlar toplanıyor kalemde, biri diyor göbek, biri diyor basen, alıyorum kahvemi yangın merdivenine kaçıyorum sigaraya 😂

  • Hepsini Göster
 • _Gizlibahçe_
  Yine çok güzel bir bence.. Yorum yapmadan geçemedim.
  Benceleri yüzünden engellediğim fenomenler varken ilk kez bencelerini begendiğim için bir fenomeni takibe aldım. 😀
  • FelFire

   🙏🙏🙏 Çok teşekkür ederim, umarım hayal kırıklığı yaşatmamayı başarabilirim :)

 • MysteriousssGirl
  Güzelleşebilelim diye hem fiziksel ağrılara hem ruhsal sıkıntılara dayanmaya çalışıyoruz. Tüm bunlara ne gerek var. Elbette bakımlı olunmalı. Ancak bunun sınırları bilinmeli.
  • FelFire

   Elbette, bakımlı olmak güzel bir şey ama dediğin gibi belli sınırlara uymalı insanlar, kendini yıpratmamalı :)

 • benkendall
  Ahhh içim eridi şu Selena'yı gördüm ya...

  Bella Hadid bile takip etmediği halde beğenmiş kadına hayran duymamak elde değil, sen bir tanesin aşk kadın❤
 • gecelerikorkuyorum
  kadın vücudu kendini akıllı sananların en çok tercih ettiği tartışma konusu. yıllardır kiloluyum ve sağlıksız değilim. mutluyum. kilo vermek istemiyorum. gözü kanayan gözünü çıkarsın
  • FelFire

   Ya zaten bu zulmü gerçekten kadın kadına yapıyor. Tapıyor Şahan'a, Ata Demirer'e ama nedense kilolu olan bir kadın olunca göz zevki bozuluyor, gözü kanıyor. Bu nasıl seviyesiz bir çifte standarttır?

   Vasıfsız insanın kendine bir vasıf yükleme çabası. Fazlası değil.

   Mutlu ol zaten, her zaman da böyle kal. Son cümleni de büyüt, çerçevelet, evinin duvarına as!

  • aynen öyleeee

 • Kamelyalikadin09
  Sen doğru olanı yapıyorsun kimsenin sözlerine aldırma onlar hep korkularının arkasına sığınanlar ama biz pes etmeyeceğiz algılar yıkılacak emeğine sağlık
  • FelFire

   Yıkılmak zorunda artık 🙏

   Çok teşekkür ederim 😊🙏

 • Birsarıpapatya
  Katılıyorum. Güzelliğin katı kalıplara sokulması, insanlarda belli bir güzellik algısı yaratılması çok acı
  • FelFire

   Düşünsene, 3 günlük yaz tatili için 3 ay çikolata yemiyor insanlar... Ya bu çok mantıksız değil mi gerçekten? 🤦‍♂️

  • Gençken yiyemeyeceksek ne zaman yiyeceğiz.:)

  • FelFire

   Yaş 40'ı devirince de şekerden, kolestrolden yiyemiyorlar. Gitti güzelim ömür çikolatasız, şekersiz :D

 • YourName333
  Bazı kalıplara dahil olma arzusu bitmedi, bitmeyecek.
  Tek fark, zamanla karşı çıkanlara verilen tepkilerin insanlıktan çıkması.
  Olayın tüm özeti bu.

  Ölümüne diyetler, servetlerin estetiğe yatırılması, katlanarak devam edecek, neyse ki sizler gibi bizler gibi düşünenler, azınlıkta olsa dahi var.

  Hemfikirim, elinize sağlık.
 • Thisisthenewshitt
  Kadın vücudu her zaman her konuda çok satan ve ilgi çeken bir zaaf olduğu için mükemmellik algısı Barbie bebeklerden cocuklukta akıllara işlenmeye başladı. Bu algının cidden yıkılması gerekiyor. Çünkü özgüven ve çeşitli problemler büyük bir sorun.
  • FelFire

   Onca vasfına rağmen ufacık bir kilo sorunu yüzünden silikleşen insanlar olması gerçekten kötü...

  • Kesinlikle.

 • Cennetbenim
  yazdıklarınd haklısın ama nolurs olsun fazla kiloya takınyım var yediklerime çok dikkat ederim çünkü göbegi bir kadına yakışyıramıyorum gelsin eksilikler
 • Adastra86
  Obezite övülmedigi sürece vücut olumlama olayına katılıyorum.
  • FelFire

   Obezite elbette kötü, nihayetinde ciddi bir sağlık sorunu. Sadece 6-7 kilo fazlam var deyip depresyona girmesin insanlar, bu yeterli :)

  • Adastra86

   Aynen

 • babyface06
  Ben beğenmedikten sonra güzelliğin bi tık geriye düşer, yakışıklı metin abin yane. Saol paylaşım için.
 • TürkKızıyız
  Diyenler cidden kültürsüz ve saygısız. Bu insanlar eski kafalıdır, kendilerine göre beğenmedikleri düşüncelere bir kulp uydururlar boş ver sen onları.
 • Sinan383838
  Bedenin bir ölçüsü bir sınırı yoktur kimi zayıf sever kimi balık etli kimi uzun kimi kısa net bir fizik ölçütü yoktur olamaz da
 • Gizliioo
  Fizik zayıflık degil selena şu an bile çok guel kadın ha estetik flan filan vardır o beni ilgilendirmiyor şu an ki hali güzel yani ve her kadın da güzeldir
 • fermanca
  Kimi kadında zayıflık yakışırken kimisine balık etlilik yakışıyor
 • yellowline
  Eline sağlık. Yukarıda söylediklerine tamamen katılıyorum.
  • FelFire

   Teşekkür ediyorum, böyle düşünenlerin olduğunu görmek beni inanılmaz mutlu ediyor! 😊

 • SwordOfDemocles
  Güzel bir paylaşım olmuş.
 • Fasting
  Kalemine emegine saglik...
 • NoraShepley
  Çok güzel yazmışsın tebriks
  • FelFire

   Teşekkür ederim 😊🙏

 • Melkt
  Herkes dilediği gibi yaşasın.
 • C6666
  Göbüşünü yerim Selena
 • Hissiz72
  Emeğine sağlık altına imzamı atıyorum
  • FelFire

   Teşekkür ediyorum, umarım artar imza sayımız da, göz zevki bozulanların gözüne sokarız 😊

  • Hissiz72

   Senin soruların hep aynı cevaba sonuç oluşturuyor... kalite diyorum kalite tesadüf değildir diyorum 😁😁😁😁

 • Ayhan67
  Eline sağlık dostum
 • AtLaS_006
  2 bebe sonrasinda cort alayı :)
  Güzellik göreceli onemli olan saygı, sevgi
 • BADLOWE1234
  Emeğine sağlık
 • sadecebuhesap
  Eline sağlık
 • Alfa80
  Her kişi için farklıdır bence
  • FelFire

   Tam da bu yuzden birini mukemmel ilan edip digerlerini hor gormeyi birakmalari gerek

  • Alfa80

   Evet bencede. Bence bir kadın vücudu kusursuz dur hem yapı hem yaradılış olarak ve ben gerçekten hartanım. Eee çok şey yazmak isterim ama burda olmuyor insanlar hemen yaftalıyor linç oluyo falan. Teşekkürler bu yazı için

 • Kristally
  Her insan güzeldir artık anlamalıyız!!
 • EmirAdakul
  Eline sağlık
 • nirhamm
  Mükemmel olan hiç bir şey yok şu hayatta
 • silentman1111
  selena gomez çok hoş duruyor
 • Sustumiçimeattım
  Aynn emeğinize sağlık
 • ÖpeyimDeGeçsin
  Selana o göbek ne gıııı hehdhdhchhffhfh
 • AaayYeterAma
  En iyi kadin vucudu bende hahahah
 • Dinazortreni
  En guzel kadin benim olandir
 • ProteinKalpBen
  Bu beni mutlu etti. Darısı bizim ülkenin başına
 • beautéVisuelle
  emegine sağlık
 • doanylmz
  Kimse kusursuz değildir, olamaz da
 • masttuzzmanı
  türk kızları genelde mükemmel zaten
 • elegance3101
  Hersey yapay olmus dogallik yok hic
 • Myvice
  Güzel kadin
 • Meeterevli
  Zevkler ve renkler ha bi de kilolar tartışılmaz
 • parodiks
  Yararlı bir bence olmuş, teşekkürler.
 • Gizli Üye
  Çok doğru bir bence olmuş, lakin şunu de söylemeden geçmiyim. Bende fazla kilolarıyla başı dertte birisiyim, her ne kadar her halimle güzelim vs gibi olumlamalar yapsam da bu halimden asla memnun değildim. Sağlıklı yiyip spor yaparak 16 kilo verdim ve daha da vermeye devam edeceğim. şu an olduğum kiloda bile çok daha mutluyum. Herkes fazla yağı olmadığı zaman tabiki daha güzeldir.
  Lakin bu durum fazla kilosu olan insanlar çirkin deme ve onlara hakaret etme hakkını doğurmaz.
  Kıssadan hisse benim gibi kilo problemi olan insanlar için diyorum kendinizi kandırmayı bırakın, kilo verdikçe özgüveniniz bile artıyor.
 • Gizli Üye
  Memeleri abarti duruyor
 • Gizli Üye
  Çok doğru ve iyi düşünülmüş bir proje olmuş
  • FelFire

   Tamamen aynı fikirdeyim :)

 • Gizli Üye
  tsklerr
 • Gizli Üye
  Mükemel kadın fiziği tabikide olmalı
 • Gizli Üye
  Olması gereken bu. Emeğine sağlık.
  • FelFire

   Teşekkür ederim :)

 • Gizli Üye
  bu kıza bile kilolu algısı yaratan dünyaya s*çayım
  • FelFire

   Şu resim, yüzü gizlenerek bu sitede, nasılım kısmında paylaşılsa idi, on kızdan sekizi ne derdi biliyor musun?

   "Ya canım 3-5 kilo fazlan var, verirsen mükemmel olacaksın."

   İşte bu yüzden, o kurduğun cümlenin altına imzamı seve seve atarım...

 • Gizli Üye
  Eyvallah bilader
YÜKLENİYOR...