Yürek Çıkmazı’nın Neşe’si Özlem Ulukan Hakkında 5 Çarpıcı Gerçek!

Ezgiiicik

Selam KScanlar! Bugün sıkı bir takipçisi olduğum Özlem Ulukan hakkındaki az bilinen gerçekleri sizler için derledim. Özellikle yer aldığı yapımlar ve hayat verdiği karakterler açısından sanat dünyasının yeteri kadar değer görmeyen isimlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Tabii her yapımda yer alan klişe oyuncular yüzünden iyi oyuncuların değer görmediğini düşünürsek normal bir durum. Bu yüzden hakkında biraz araştırma yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim. Gelin, Özlem Ulukan kimdir ve hangi yapımlarda rol aldı göz atalım.

1- Tam Adı İlayda Özlem Ulukan

1985 Adana doğumlu oyuncu, irili ufaklı pek çok yapımda rol aldı. Bence en başarılı performansı ise Maria ile Mustafa dizisindeki İclal rolüydü. Aynı zamanda Leyla ile Mecnun, Adını Feriha Koydum ve Yer Gök Aşk gibi büyük yapımlarda da çeşitli roller üstlenmiştir.

İlayda Özlem Ulukan
İlayda Özlem Ulukan

2- İngilizce ve Fransızcayı Akıcı Olarak Konuşabiliyor!

Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu Özlem Ulukan, Fransızca ve İngilizceyi akıcı olarak konuşmaktadır. Ayrıca Haliç Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Zamanında Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Talimhane Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Aldığı eğitimlere kıyasla yeterince değer görmüyor bence. İlk yapımlarından beri sıkı bir takipçisi olarak diyebilirim ki daha büyük roller hak ediyor!

3- İlk Olarak Sardunya Sokak Dizisinde Yer Aldı!

Oynadığı rollere baktığımızda hep ana kadroda yer aldığını görüyoruz. Ancak Selçuk Yöntem’le beraber oynadığı Sardunya Sokak dizisi bence kariyeri için güzel bir basamak oldu. Rol aldığı diğer yapımlar ise şöyle:

 • Senden Başka (Pınar)
 • Yer Gök Aşk (Selma)
 • No: 309 (Şerife)
 • Tövbeler Tövbesi (Zeynep)
 • Adını Feriha Koydum
 • Gecenin Kraliçesi (Doktor Hale)
 • Kızım (Ümran)
 • Maria İle Mustafa (İclal)
 • Masumlar Apartmanı (Selvi)
 • Fandom (Seher)
 • Yürek Çıkmazı (Neşe)
Maria ile Mustafa (İclal)
Maria ile Mustafa (İclal)


4- Leyla ile Mecnun Evreninin Tatlı Sert Spikeridir!

Pek çoğumuz onu Leyla ile Mecnun dizisindeki AT TV’nin tatlı sert spikeri olarak tanıdık. Bence bu başarısının altında yatan en büyük unsur, üstlendiği role kendinden bir şeyler katabiliyor oluşu. Aynı zamanda Disko Kralı programında da Aziz Kedi ve Zeki Enes Akkan’ın yazdığı skeçlerde çeşitli tiplemeleri canlandırmıştır.


5- Kendisi Aynı Zamanda Yürek Çıkmazı’nın Neşe’si!

Özlem Ulukan önce Yer Gök Aşk dizisinde Selma karakteriyle tanındı. Sonrasında No:309 dizisinde Şerife, Maria ile Mustafa dizisinde İclal, Masumlar Apartmanı’nda ise Selvi karakterine can verdi. Şu anda TRT1’de yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinde Neşe karakterini canlandırıyor. Rolünün de hakkını verdiğini söylemeli.

Özlem Ulukan aynı zamanda profesyonel olarak dansla ilgilenmektedir.
Özlem Ulukan aynı zamanda profesyonel olarak dansla ilgilenmektedir.

Peki siz Özlem Ulukan’ın oyunculuk performansı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Ben kaçtım.


Faydalandığım kaynaklar:

1- Resmi Web Sitesi

2- Sabah

3- IMDb Profili

4- Resmi Instagram Hesabı

Yürek Çıkmazı’nın Neşe’si Özlem Ulukan Hakkında 5 Çarpıcı Gerçek!
28 Cevap