Unutulmaz Dizi: EZEL

Sevgili KS Halkı,

Bu Bence'mde sizlere Ezel dizisi hakkında kısa ve öz bilgiler paylaşmak istiyorum.İzlemeyenler için en başta önerdiğim yerli dizi EZEL'dir.

Diziyi izlemeyenler veya izlemeye devam edenler bu Bence'yi okumazsa daha iyi olur açıkçası çünkü bazı bahsedeceğim konular spoiler içerebilir.

Unutulmaz Dizi: EZEL

EZEL

Türü: Dram, Aksiyon, İntikam

Yapım: AY Yapım

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 71

Yayın tarihi: 2009-2011

İMDB: 8.7

Başlıca oyuncuları: Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz

Konusu:

Herkes birini sever ama her ihanet, sevgiyle başlar…
Önce Ömer vardı. Ömer’in ailesiyle birlikte küçük, basit bir hayatı vardı. Mutluydu. Sonra bir kız sevdi. Askerden gelecek, onunla evlenecekti. Herşey yerli yerinde, herşey olması gerektiği gibiydi. Ama Ömer birden cinayetten hapiste buldu kendini. Bildiği hayat, güvendiği insanlar bir anda yok oldu. Yerine, tek bir soru, on yıl boyunca kızgın bir damga gibi beynini dağladı durdu: Niye? Ona korkunç bir oyun oynanmıştı. Sevdiği kız Eyşan, en iyi arkadaşı Cengiz ve abisi bildiği Ali, bir şekilde bu oyunun içindeydi. Ömer cevapları bulamıyordu, çaresizdi. Ta ki hapishanede hayatını değiştirecek bir adamla tanışana dek.

O adam da Ramiz'di. Ömer' in hayatını değiştirdi ve ondan başka bir adam oluşturdu EZEL...Bu adamın tek istedıgı sadece eski arkadaşları ve aşık oldugu Eyşan'dan öc almak ve geride bıraktıgı 10 yılın hesabını sormaktı.

BENCE EZEL

Bence EZEL dizisi, Leyla ile Mecnun ile beraber Türk dizilerinin en başındaki dizidir.Ezel de konusu ve türü itibariyle benim için birinci sıradadır.İzlenmesi gerekir çünkü senaryosuyla, yapımıyla, kurgusuyla ve özellikle oyuncularıyla gerçek hayatmış gibi diziye hayat katan etkenler vardır.Oyunculuk ve senaryo en sevdiğim özellikleri arasındadır.Bu diziyi izleyip de pişman olan çok çok az insan gördüm.Aklınızda yerli dizi izlemek adına soru işareti varsa ve dram, aksiyon ve intikam gibi türleri seviyorsanız EZEL tam size göre.

DİKKAT! BU KISIMDAN SONRASI SPOILER İÇERİR!

DİKKAT! BU KISIMDAN SONRASI SPOILER İÇERİR!

DİKKAT! BU KISIMDAN SONRASI SPOILER İÇERİR!

Bence'mi bu soundtrackı dinleyerek okumaya devam edebilirsiniz.En güzel soundtracklardan biridir.

OYUNCULAR

Kenan İmirzalıoğlu (Ezel Bayraktar): Dizinin başrolünü üstlenen Kenan İmirzalıoğlu rolünü sonuna kadar hak edecek güzellikte üstlenmiştir.

Unutulmaz Dizi: EZEL

Tuncel Kurtiz (Ramiz Karaeski): Dizinin hem anlatıcısı olup hem de Ramiz Karaeski rolünü canlandırmaktadır. EZEL'in kendi tabirimle ikinci babasıdır. Tuncel Kurtiz'den çok fazla söz etmeye gerek yok, diziyi izleyen de izlemeyen de efsanelerin efsanesi olduğunu bilir. Mekanın cennet olsun TUNCEL KURTİZ...

Unutulmaz Dizi: EZEL

Haluk Bilginer (Kenan Birkan): Haluk Bilginer Türk sinema tarihinde en beğendiğim oyunculardan biridir.O muhteşem sesine hayran olmamak mümkün değil ki! Haluk Bilginer yani Kenan Birkan, Ramiz Karaeski'nin eski dostudur.

Unutulmaz Dizi: EZEL

Yiğit Özşener (Cengiz Atay): Yiğit Özşener adamın dibidir.Türk dizi tarihinde en sevdiğim oyuncudur.Rolünü o kadar güzel yapıyor ki... Gerçek hayatta da eğitim anlamında mühendislik okuyup işletmeyi master yaparak bitiren ünlü oyuncu kendi tabiriyle "Kaşındım" diyerek oyuncu olmaya karar vermiş. Ne de güzel yapmış! Yiğit Özşener dizi adıyla Cengiz Atay, Eyşan'ın kocası. Amacina ulaşmak için her şeyi göze almıştır.

Unutulmaz Dizi: EZEL

Cansu Dere (Eyşan Atay):Cansu Dere Türk dizi tarihinde hem oyunculuk hem de güzellik olarak en beğendiğim oyuncudur.Cansu Dere, dizideki adıyla Eyşan Atay, Ömerin/Ezelin .Doğuştan güzel, akıllı ve özellikle güçlü kadın.

Unutulmaz Dizi: EZEL

Barış Falay (Ali Kırgız): Yiğit Özşener'den sonra oyunculuğunu en çok beğendiğim kişi.O diziyi dizi olmaktan çıkarıp gerçek hayata sürükleyecek kadar iyi bir oyunculuk sergiliyor bence.Medcezir'de sakin bir rolü oynayan Barış Falay'ı orada çok beğendiğim söylenemez zaten diziyi de izlemedim ama EZEL'de çok kiızgındır, hayatta kimseye güvenmez. Geçmiste yaptığı suçlarla, şimdi daha da tehlikeli olan bir oyuncu görevini üstlenmiştir.İyi ki de üstlenmiştir!

Unutulmaz Dizi: EZEL

DİKKAT! BU KISIMDAN SONRASI AĞIR SPOILER İÇERİR!

EN İYİ SAHNELER

EZEL'in en açıklayıcı sahnelerinden biri...

Yiğit Özşener'in en güzel rol yaptığı sahnelerden...

Yiğit Özşener'in hapishaneden kaçış sahnesi...

Ve yine Yiğit Özşener'den...Dizide "Hadi Be!" repliğiyle özdeşleşmiş oyuncudan "Hadi Be!" kesitleri :D Ne yalan söyleyim benim de dilime takıldı bu replik :D

Kenan İmirzalıoğlu'nın final sahnesinde efsane rolü...

Dizide en güzel sahnelerden biri...Tuncel Kurtiz ve Haluk Bilginer'in efsanelerin efsane sahnesi!

Kenan İmirzalıoğlu ve Barış Falay'ın finalde efsane sahnesi...

Barış Falay'ın oyunculuğunu en iyi yaptığı sahnelerden biri...

Bence'mde BONUS video olmazsa olmaz:

TUNCEL KURTİZ'in muhteşem sesinden şiir...EZEL'de geçiyor bu şiir.

EZEL dizisini kendi çerçevemde anlatmaya çalıştım.Yapıcı olan her eleştiriye açığım.Görüşleriniz benim için değerli.Kendinize iyi bakın KS Halkı, hoşçakalın!

https://www.kizlarsoruyor.com/uye/anonim8/benceler

Benzer Bencelerim için;

https://www.kizlarsoruyor.com/kultur-sanat/a36254-dizi-muzikleriyle-tanidigimiz-sanatci-toygar-isikli => Dizi Müzikleriyle Tanıdığımız Sanatçı: Toygar Işıklı

https://www.kizlarsoruyor.com/kultur-sanat/a36186-en-iyi-yerli-dizi-muzikleri-yakin-tarih => En İyi Yerli Dizi Müzikleri: Yakın Tarih

https://www.kizlarsoruyor.com/kultur-sanat/a34810-sevenlerine-ozel-breaking-bad-bolum-1 => Sevenlerine Özel: Breaking Bad Bölüm 1


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

 • Benceyi işleyiş biçimini çok beğeniyorum farkettiysen her bencene görüş yazıyorum bence konusunda en beğendiğim kişilerden birisin. Bir dizi bu kadar güzel anlatılamazdı. izlediğim diziyi tekrar izlettirdin pişman olunmayacak bir dizi teşekkürler bu güzel benceler için :) :) :)

  0|0
  0|0
  • Evet fark ediyorum hepsi için tekrar teşekkür ederim :D Güzel görüşlerin ben de çok teşekkür ederim :)

En İyi Erkek Görüşü

 • Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizisi..
  Ezelin portakalla adam dövmesi, Serdara Racon kesmesi, kerpeten Aliye ayar vermesi ve Ömer olduğunu anlatması, Ezel in annesine ömer olduğunu söylemesi falan yazmakta bitmez. Kaldı ki daha kenan birkan ve ramiz dayı var :D Ulan ne diziydi be ! Güzel olmuş teşekkürler..

  0|0
  0|0
  • Aynen öyle bro say say bitmez çok haklısın :D Bir daha böyle dizi gelir mi bilmem... Güzel görüşün için ben teşekkür ederim...

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • sene 2016 ve ben yenı basladım etkısınden cıkamadım gercek hayatta herkes ıhanet edıcek gıbı herkes sevdıgını oldurucek gıbı gelıyo ama herkes öldürdü diye ölmüyo

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Şu yaşıma gelmişim hala izlemedim bu diziyi.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...