İzliyor 8 gü

Organize İşler 2: Sazan "Sarmadı!"

Organize İşler 2: Sazan

Film büyük bir seyirci beklentisiyle aylar önce vizyona girdi lakin ben yeni fırsat buldum izlemeye hatta daha iyi karşılaştırma yapmak için ilk filmi tekrar izleyip sonra 2. filmi izledim ama beklentimin çok altında kaldı. Şimdi sizlere sebebini açıklayacağım birkaç maddeyle.

1- İlk filmde olan kemik kadronun olmaması

Organize İşler 2: Sazan

Merhum oyuncu Erdal Tosun haricinde Asım Noyan'ın çetesindeki bir kaç ismin olmamasına anlam veremedim doğrusu.

Tuncer Salman, Öner Erkan, Tolga Çevik ve Cem Yılmaz'ı bu filmde de görmeyi arzu ediyordum ama Yılmaz Erdoğan yer vermedi ve bunun eksikliğini filmde hissettim.

2- Klasik tokat sahneleri

Organize İşler 2: Sazan

Günümüz yerli komedisinin olmazsa olmazı anlam veremediğim ve çok saçma bulduğum şu tokat atma sahnelerinin komik olduğunu hiç düşünmüyorum. Ve gereksiz buluyorum. Küfürle harmanlayınca çok komik oluyormuş gibi bir algı var tam çözemedim.

3- Sarı Saruhan

Organize İşler 2: Sazan

Bana göre filmin en büyük hatta tek artısı Kıvanç Tatlıtuğ'un canlandırdığı Sarı Saruhan karakteri oldu. Her ne kadar Kıvanç Tatlıtuğ'u pek beğenen biri olmasam da psikopat bir karakteri başarılı bir şekilde canlandırmış. Cem Yılmazın canlandırdığı Müslüm karakteri kadar beni büyülemese de filme renk kattı.

4- Okan Çabalar'ın bir türlü bana olayları hissettirememesi

Organize İşler 2: Sazan

Taklacı Ziya karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu gereksiz ve abartılı sahneleriyle açıkçası baydı beni keşke Öner Erkan olsaydı diye düşündüm kendi kendime benim için büyük eksilerden birisiydi. Uraz Kaygılaroğlu'nun bu role uyabileceğini düşündüm Klavye Delikanlıları dizisindeki Volkan rolünden dolayı.

5- Filmin bence en iyi sahnesi

Organize İşler 2: Sazan

Merhum, usta sanatçı Erdal Tosun'un ilk filmdeki efsane repliği ve resminin olduğu şu sahne bile benim için çok önemliydi kendisini unutmadığı için Yılmaz Erdoğan'a teşekkür ederim.

Organize İşler 2: Sazan "Sarmadı!"
0
4
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Rothilione

  Ben filmi bu kadar kötü bulmasam da söz ettiğin maddelere hak veriyorum ilk filmin yakınından bile geçmez ama tek düşünürsek ben keyif almıştım izlerken

 • Es_Deli_Poyraz

  İzlemedim

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

02
 • BenZero

  Bence normaldi.

  • Gamkeder

   Ben pek beğenemedim o ilk filmde ki hava yoktu

 • Orhlganize isler bunlar 😉

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...