Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

Bazı insanlar vardır. Onu seversiniz. Kabullenirsiniz. Ailenizden biri gibi görürsünüz ve bu insandan asla size zarar gelmeyeceğini düşünürsünüz ya, işte tam da böyle biri o. Radyoların en gündemde olduğu yıllarda, dönemin en popüler radyocusu olup gerçek anlamda bir kitleyi peşinden koştururken televizyon yapımcılarının ilgi alanına çoktan giren, sempatikliğiyle, yakışıklılığıyla bomba gibi düşen bir genç adam ve 20 yıllık macerası. Kimden bahsettiğim sanırım apaçık ortada. Görünen aydınlık, ışıltılı hayatın altında yatan acı gerçekleriyle ve onu bir kez daha sevmemize neden olacak hikayesiyle karşınızda ailemizin biricik, temiz yüzlü çocuğu; Beyazıt ÖZTÜRK

Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

Onu son haftalarda, Beyaz Show programına bir yıl ara vermesi sebebiyle, Acun Ilıcalı'nın dahi yaratıcı zekasıyla kadrosuna kattığı "O Ses Türkiye" programındaki kırıp geçiren, insanları kahkahalara boğan performansıyla görüyoruz. O, yaşlısı, genci, çocuğu, zengini, fakiri, her sosyal statü, her eğitim düzeyi ve her yaş grubundan insanın çok sevdiği bir showmen. Ancak hayatta hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı gibi Beyazıt Öztürk'ün de bugünlere geldiği keşmekeşli yolda, yaşadığı hayatında, onu o yapan acı bir hikayesi var aslında. İşte bugün onun çok az insanın bildiği, eminim ki sizi de derinden etkileyecek hikayesinden bahsetmek istiyorum.

Hazırsanız, beyaz adamın karanlık dünyasında, hüzünlü bir yolculuğa başlayalım.

Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok ŞaşırtacakBeyazıt ve ailesi. Anne, baba, babaanne, kendisi ve abisi

"Ben doğdum. 12-13 yaşına kadar gayet normal bir baba, anne ve abi, aile ilişkisi içindeyken sağlık olarak, babamın hastalığıyla beraber bir şeyle tanıştık hayatta.Hayatın böyle gitmediği ile tanıştık. Bir anda işlerin allak bullak olabileceğiyle tanıştık. O güllük gülistanlık hayatın arkasında bambaşka bir hayat yattığıyla tanıştık. Devasa bir babanın bir anda yatağa yatmasıyla tanıştık."

Böyle anlatıyordu kendisini, şimdiki Beyaz'a dönüştüren sürecin başlangıcını. 12 Mart 1969 senesinde Bolu'da başlayan yaşam yolculuğunda, şerefli bir polis memuru baba, mazbut bir anne ve abisiyle devam eden hayat yolculuğu, o güldüren adamın hayat hikayesinin baş kahramanlarıydı aslında. Ta ki o, 14 yaşında iken dev gibi adamın, aslan babasının beyin kanaması sonucu felç geçirmesine kadar. İşte o günü az önce yazdığım cümle ile çok güzel özetliyordu.

"Türk insanının beni en büyük sevme sebebi ölçülü bir insan olmam"

Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

Her zaman ölçülü oldu

Geçmişteki sıkıntılı süreci anlatırken 50 yaşında felç kalan ve 15 sene babasına bakan babasından 16 yaş küçük annesini anlatırken

"Türk insanının beni en büyük sevme sebebi ölçülü bir insan olmam" diyordu. Hep ölçülü oldu. "Bu çocuktan zarar gelmez" düşüncesini insanların kalbine kazıdı. Ve babasının felç kalmasıyla başlayıp, hayatın acımasızlığıyla yüzleşerek, aynı zamanda hayat mücadelesi, radyo günleri, hayata tutunma çabaları ile geçen 15 yıl sona erdi. O gün geldi çattı.

Bursa'da sarı odalı bir devlet hastanesi odasında yaşanan en acı gün

Annesi hayatının merkezinde olan bir adam
Annesi hayatının merkezinde olan bir adam

Sezen Aksu'nun o güzel şarkısında "Ben sen, sen diye bittim oğlum / Hadi bakalım unut, unutabilirsen / Ben seni yudum yudum içtim oğlum / Hadi ol eskisi gibi, olabilirsen.." diyordu ya, Beyazıt Öztürk için de 2008 senesinin bir Nisan günü, Bursa Devlet Hastanesinin bir sarı odasında yaşadıkları, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının gösterecekti. 15 yıl tüm fedakarlığıyla zorlu şartlar altında hayat arkadaşına, Beyazıt'ın ve abisinin babasına bebekler gibi bakan annesi bile o gün artık umudunu kesmiş acı bir bekleyiş içindeydi. Doktorlar "Hazır olun her şeye" dediğinden beri dinmeyen gözyaşları o çok sevdikleri, halen evin direği gördükleri babalarının ölümünü bekliyordu hastane odasında. Buna dayanmak çok zordu.
Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

Ve o gün akşam oldu. Hava karardı. El ayak çekildiğinde ailesini tanıyamayacak kadar kötüleşen baba son nefesini verdi. Beklenen son olmuştu. Ancak o gün öyle bir şey oldu ki, Beyazıt babasının ölüm acısını bir kat daha fazla yaşadı. Gözyaşı döktü. Çünkü babası son nefesini verdiğinde dışarıda büyük coşku içinde bir kutlama yapılıyordu. Sanki evren bunu bekliyordu ve ölümü kutluyordu. Oysa bu onların en acı günüydü. Deli gibi havai fişek patlıyordu. Göz yaşlarına ve acıya karışan havai fişek sesleri ile babasını morga kaldıran Beyazıt Öztürk daha fazla dayanamadı ve oradaki hemşirelere sordu. "Biz babamızı kaybettik, bu kadar acılı iken bu havai fişekler, bu kutlama nedir. Ne oluyor?" İşte o anda onu gerçek anlamda acıyla yoğrulup o ölçülü, kendini bilen öz kimliğine ulaştıran cevabı alıyordu.

Düğün ve cenaze

Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

"Eski bakan Cavit Çağlar oğlunu evlendiriyor. Bu kutlama, havai fişekler onun için patlıyor" Hemşirenin bu cevabı aslında yüzlerce sosyoloğun, din görevlisinin, psikoloğun hakkında tezler yazabileceği bir konunun öznesini oluşturuyordu. Bu gerçekle yüzleşmek çok ağır gelse de anladı ki. "Hayat böyle bir şey. Birinin acısı, birinin mutluluğu. Hepsi iç içe ve ben bununla baş etmek zorundayım. "
Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok ŞaşırtacakMurat Boz ve Beyazıt Öztürk O Ses Türkiye'nin jüriliğini başarıyla gerçekleştiriyorlar.

Hayatta hemen hepimizin yaşadığı gibi acı ve mutluluğun harmanıyla yoğrulan bir hayat onun ki. Bugün çok başarılı. Maddi ve manevi her anlamda zirvede. En önemlisi de halkın sevgisini kazanması.
Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

İnsanlar tarafından az bilinenler;

--Bolu'da doğdu. Aslen Artvin'i

--Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik, Heykel bölümü mezunu.

--Eskişehir'de uzun yıllar yaşadı ve hayatının en güzel yılları Eskişehir'de geçti.

-- İlk aşkı. Eskişehir'de üniversite hayatındayken yaşayan Beyaz kız arkadaşını eve bırakıp ışığı sönene kadar bekleme alışkanlığı olup bir akşam ışığı kapatmadan uyuyan kız arkadaşının penceresinin altında sabaha kadar beklemiş.Hem de Eskişehir'in ayazında. Hem de bir Ocak ayında.

-- Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok dinliyor. Türk Halk Müziği hayranı

-- Balık burcu. En büyük hayali çocukluğunda arkadaşlarından görüp özendiği için küveti olan bir evi olması. Beyaz Show programı için ilk sözleşme imzalandığında kazandığı para ile küveti olan bir ev almış. Annesine hediye etmiş.

Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

-- Radyoculukla bu işe başladı. İlk çalıştığı Radyo Klas. İlk programının adı Gece Tavuğu.

-- 2006 senesinde anjio geçirdi.

-- Aynı zamanda Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesidir.

-- Geçmiş yıllarda ünlü manken Çağla Şikel ile büyük aşk yaşamış, Çağla'nın evine bakan bir apartmanın yan duvarına onun dev boyutta posterini astırarak ona olan sevgisini yazdırmıştır.

O bizim Beyaz'ımız


İnsanları ağlatmak çok kolaydır da güldürmek bir o kadar zordur derler. İşte gülmenin bu denli zor olduğu, mutsuz insanlar topluluğu olarak yaşadığımız günümüzde yüzümüzü güldüren bir adamdan bahsettim. Onun bugünlere gelmesinde etken olan, acı hayatı, hayalleri, dünyası ve toplamında onu o yapan bir bütünler zincirinin baş halkası bir adamdan bahsettim. Az bilinen yanlarını hatırlatıp "İyi ki var" dediklerimiz listesindeki yerini sağlamlaştıralım istedim. Hal böyle olunca, konu Beyazıt olunca, her acının sonunda haydi birazda gülelim dediğimiz noktada, tam da yerinde bir türkü ile bitirmek istedim.

Rahatlıkla mutluluk olmaz. Mutluluk acıyla elde edilir. İnsanoğlu hayata mutlu olmak için gelmemiştir... Dostoyevski

Mutlulukla kalın.. :)

Beyaz Adamın Karanlık Dünyası: Beyazıt Öztürk Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

4|2
3441
Funda_a KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • allah iyilğini versin o nasıl başlık :D bende sandımki böyle acaip karanlık kötü adam işleri var, ne bileyim uyuştucu satıyor katil çek senet işleri vs gibi pis işler mi yapmış gibi şeyler aklıma geldi :D okuyunca anladımki yo öyle bir şey :D

  ayrıva beyaz show u geri istiyoruz hakkaten, tv8 de o ses türkiyede olmadı beyazıt öztürk , bana göre yani :)

  1|0
  0|0
  • Bazen ters köşe yapmak lazım.. :)

  • Hepsini Göster
  • Onu bir ara konuşuruz. Ama olmaz gibi. Hatta olmaz.. Kusura bakmayın lütfen :)

  • olmazsa ne konuşacağız, konuşursak ikna ederim bence bir daha düşün :D üzüldüm , neyse sağlık olsun , işime gelmedi ama olsun hak haktır yapacak bir şey yok :)

 • Funda sen bu işi profesyonel olarak mı yapıyorsun bana mı öyle geliyor? Yani konu ile alakası yok ama okudukça okuyası geliyor insanın.. Hem akıcı, hem doyurucu bir bence olmuş. Ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkürler güzel görüşün için. Gayet amatörce yazıyorum. Konu kafamda beliriyor. Kelimeler kendiliğinden akıyor zaten. :)

  • Yok yok sen bizi kandırıyorsun :) hangi derginin, gazetenin editörüsün çabuk söyle :D

En İyi Kız Görüşleri

 • Akıcı bir dille yazmışsın güzel olmuş harcadığın zamana ve verdiğin emeğe değmiş bence ama Murat Boz ve Beyaz jüri değil sadece. Gözüm ona çok takıldı kadınları neden saymadın?

  1|0
  0|0
  • Farklı bir niyetim yok inan ki.. Beyaz ile Murat Boz un fotosunu kullandığım için altına not düştüm.. Bire bir diğerleriyle fotosu yoktu.. Yoksa Hadise ye bayılıyorum.. Seda Satan da ayrı bir renk kattı.😊👍

  • Tamamdır😊

  • 😊💕😘

 • Öyle bir başlık atmışın ki beyazın kötü karaktersüz biri oldupunu anlatıcaksın sandm korka korka açtım tv de sevdipin nadir insanlardan birini de mi kaybettim diye 🙄

  1|0
  0|0
  • Herkes öyle diyor.. Biraz ters köşe oldu sanırım. Beyaz mükemmel bir insan. Ben ona bayılıyorum.😊🙏

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 39

 • Çok severim kendisini gerçekden.. Espirilerine güldüğüm tek adam =)

  1|0
  0|0
 • Beyazıt Öztürk ismini altın harflerle kazıtan günümüz sanatçılarından en nadide olanıdır.

  1|0
  0|0
 • Efendiliğini bozduğunu hiç görmedim. Gözümüzün önünde olgunlaştı gitti ha. Şarkılara verdiği yorumları ise bambaşka güzeldi.

  1|0
  0|0
 • Programında kendini öğretmen olarak tanıtan ve PKK propogandası yapan PKK lı kadını konuşturup alkışlattığı günden beri ne kendisini ne de olduğu programları izlemiyorum.

  0|0
  0|0
 • Başlığı görünce Beyaz kötü yola düştü diye düşündüm :D :D Başarılı bir bence , ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Sen şimdi bu kadar yazdın da biz yine de kendisini ekranda gördüğümüz kadarıyla tanıyoruz 😏

  1|0
  0|0
 • her kesime hitap eden adam sahtekardır. en son pkk yandası kendini öğretmen diye tanıtan kadını alkışlattı bitti gözümde. samimi değil sahtekar. aynı seda sayan gibi

  0|0
  0|0
 • Emeğine sağlık, böyle düzgün şahısların hayatı anlatılmalı, iyi insanlarin da olduğunu hatırlamak için

  1|0
  0|0
 • Herkes bu gibi trajediler yaşıyor bende nadir birşey yaşadı sandım. Herkesin annesi babası ölür doğal seleksiyon bu acı da insanı şekillendirir 😊

  1|0
  0|1
 • Mutlu insanın gerçekte mutsuz geçmişten geldiğinin kanıtı bu bence

  1|0
  0|0
 • mutluluk acııyla elde ediliyorsa o zamna insanın emellerinden biride mutlu olmaktır. çelişki. söyleyen dostoyevski de olsa. emegine sağlık

  0|0
  0|0
 • Funda izmirde misin uşak mı

  1|0
  0|0
 • eline emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Hiç sevmem

  1|0
  0|0
 • Tam bir anakuzusu ve bunu gizlemiyor

  1|0
  0|0
 • Sevilen bir adam sempatik biri

  1|0
  0|0
 • Sevilen bir isim beyaz

  1|0
  0|0
 • Adam gibi adam.

  1|0
  0|0
 • Degerlı bır ınsan

  1|0
  0|0
 • On bir bilgi de mi soyleyisi değil!;)

  1|0
  0|0
 • eline saglik

  1|0
  0|0
 • Teşekkürler

  1|0
  0|0
 • Ben Okancıyım :-)

  1|0
  0|0
 • Adam yıllardır 30 yaşında.

  1|0
  0|0
 • Adam gibi adam valla

  1|0
  0|0
 • saddam rolü de oynamış sanırsam

  1|0
  0|0
 • orjnal bir insan

  1|0
  0|0
 • Etkileyici

  1|0
  0|0
 • allah iyliğini versin

  1|0
  0|0
 • Sağlam kişiliğe sahip.

  1|0
  0|0
 • Erkeklerden görüşlere devam
  9

Kızlar Ne Diyor 32

 • Beyazla Neşet Ertaş programıni seviyorum bir okadarda duygusal birisi.

  4|7
  0|1
 • Çok güzel bir yazı olmuş ilk defa uzun bir bence yi atlamadan tekrar tekrar okudum kelimeleri teşekkür ediyoruz bu güzel yazıyı bizimlen paylastigin için

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim canım. Bunları senin gibi başarılı birinden duymak ne güzel.. Sevgiyle kal.. :)

 • Güzel yazmıssın
  Herkesin ufak tefek hataları olmuştur belkı
  Yaşlandıkça yakışıklılığı artanlardan

  1|0
  0|0
 • funda abla sana birşey sorcam resmim güzelmi daha yeni değişirdim bu alakasız ama...

  1|0
  0|0
 • Hayat işte ne diyelimki. olabiliyor. biri doğar biri ölür. biri ölür. biri evlenir. insanları bunun için yargılayamayız.

  1|0
  0|0
 • Bu adam O Ses Türkiye'de juri olduğundan beri gözüme itici geliyor

  2|0
  0|0
 • bu adamı esprililerine bayılıyorum.. kimin hayatı mükemmel ki herkesin kendisine göre sıkıntıları vardır.

  1|0
  0|0
 • bence ülkede aldığı parayı sonuna kadar hakeden sayılı ünlülerden biri.

  1|0
  0|0
 • Bayılıyorum bu adama yaa aynı dayıma benziyor çok yakışıklı

  1|0
  0|0
 • Çok güzel
  Bir bence beyazı çok severim ve bunlari öğrendikten sonrA daha çok sevdim

  1|0
  0|0
 • Birçok komedyenden daha fazla güldürdüğü kesin fjdkfjds

  1|0
  0|0
 • Sevdiğimiz bir sanatçı mutluluk kolay elde edilmiyor maalesef

  1|0
  0|0
 • Psikopat birini bekliyordum adam balık burcu çıktı 😂😂😂

  1|0
  0|0
 • Beyaz bu konuda haklı. Ölçülü biri oluşunu seviyoruz

  1|0
  0|0
 • çok gülen insanların çok acısı vardır
  adama bayılıyorum mükemmel bir insan gercekten

  0|0
  0|0
 • Basarili bir bence 👏👏

  1|0
  0|0
 • Bence ye ve Dostoyevski nin sözüne bayıldım...

  1|0
  0|0
 • Bazı kütlükleri haricinde, sevdiğim bir adam.

  1|0
  0|0
 • adamım ya

  1|0
  0|0
 • Çoğu insan onu "Gemilerde talim var." ile tanıdı.

  1|1
  0|0
 • Çok güzel olmuş
  Emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Canım yaa

  1|0
  0|0
 • Çok severim komik biri

  1|0
  0|0
 • Ailecek seviyoruz adamı

  1|0
  0|0
 • beyaz efnadir ya

  1|0
  0|0
 • Eline sağlık

  1|0
  0|0
 • sevwrim hos adam

  1|0
  0|0
 • Bu adam hic komik degil bence

  1|0
  0|0
 • Aynen katılıyorum

  1|0
  0|0
 • ağlattınız beni

  1|0
  0|0
 • Kızlardan görüşlere devam
  2

Benzer Sorular

Yükleniyor...