BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

Hepimiz hayatımızda bir kere dahi olsa sihirbazlık gösterisi izlemişizdir. Her zaman için bu gösterileri şaşkınlıkla karşılamış ve daima altında yatan gizemli sırları araştırmış fakat bir türlü bu sırlara ulaşmayı başaramamışızdır. Belki de hiç başaramayacağız. Sihirbazlık sihirlerini değil belki ama onları icra eden insanları tanımak ve onların bu yolculuklarında neler yaşadıklarını öğrenmek oldukça kolay. Öyleyse gelin muhteşem ikili illüzyonist ve komedyen Kıvanç ve Burak'ı yakından tanıyalım.

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

Kıvanç ve Burak'ı katıldıkları pek çok programdan tanımış olsanız dahi, onları sizlere kısaca tanıtmak isterim.

Kıvanç ve Burak Kimdir?

Kıvanç ve Burak, hobilerini bir hobi olmaktan öteye götüren, bunu adete meslek haline dönüştüren, yaptıkları işi de oldukça usta bir şekilde sunan, hem izleyiciye hem onlar gibi olmak isteyenlere şahane dakikalar geçiren iki muhteşem insan. Biri ekonomi, diğeri ise Alman edebiyatı mezunu ancak yaptıkları iş okudukları bölümün yanından bile geçmemiş. İyi ki de geçmemiş.

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

2014 yılında, ''Yetenek Sizsiniz Türkiye'' programına katılarak seyirci ile tanınma şansı buldular ve hemen ardından yarışmanın şampiyonu oldular. Şampiyonlukları öncesi de isimlerini duyurmayı başaran bu muhteşem ikili, 2013 yılında, ''Dünya Sihirbazlar Birliği'' tarafından Merlin Ödülüne (En İyi Büyük Sahne Sihirbazı) layık görüldüler. 2012 yılında, "En İyi Manipülatör” seçildiler. Ödüller bunlarla sınırlı kalmadı tabii ki. ''Uluslararası Balkan Magic Convention’’ yarışmasından 2. olarak 2 ödülle beraber döndüler. Ayrıca İllüzyonistler Derneği tarafında 2014 yılının `En İyi Sihirbazı´ ödülüne layık görüldüler.

Onları sıradan bir illüzyonist olmaktan kurtaran en önemli unsur, "Stand-up Magic" temasını yaratmış olmaları. Sadece insanları büyülemekle kalmıyorlar, aynı zamanda işe komedi de katarak muhteşem bir seyir keyfi sunuyorlar. Hadi gelin şimdi onları daha yakından tanıyalım:

Ve hazırsanız keyifli röportajımıza başlayalım.

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

Hayatımıza Yetenek Sizsiniz Türkiye programı ile giriş yaptı Kıvanç ve Burak ikilisi. Ekranlardan sizleri tanıyor olsak da, daha fazla tanımak isteriz. Kıvanç ve Burak ikilisi kimdir diye sormayacağım. Bu ikili nasıl doğdu acaba?

Kıvanç & Burak: 2006 yılında illüzyonistlerin katıldığı bir yarışmada tanıştık. Farkında olmadan benzer rutinleri sergiledik. O ana kadar birbirimizden haberimiz yoktu. Tesadüf eseri sergilediğimiz benzer gösteri sonrası oturup konuşma fırsatımız oldu. Görüşlerimiz, fikirlerimiz ve illüzyon sanatına bakış açımız benzer olmasından ötürü çok çabuk kaynaştık. İllüzyon sanatının Türkiye’de hak ettiği noktaya gelmesi için ikimiz de bir şeyler yapmanın gerekli olduğunu düşünüyorduk. İkimiz de Kadıköy tarafında oturduğumuz için yarışma sonrası daha sık görüşerek bilgi alışverişinde bulunmaya başladık.

Ortak iş yapma gayesiyle grup olan her insanın belli bir hedefi ve amacı vardır. Bu mükemmel ikiliyi bir araya getiren temel sebep illüzyon muydu?

Kıvanç & Burak: Evet. Türkiye’de yapılan illüzyon gösterileri artık şekil değiştirmeliydi. Dünya hızla değişiyor ve teknoloji çağındayız. Her isteyen istediği bilgiye anında ulaşabiliyor. Zamanın gerisinde kalmamak gerekiyor. Bu değişim içinde her sektörde olduğu gibi illüzyon sanatı da evrim geçirdi. Sadece Türkiye’ye uğramadı =) Biz de bu açığı fark ettik ve eksik olan yerlerini gidererek gösteriler tasarlamaya başladık. En önemlisi ikili sahneye çıkma kararı almamız oldu. Herkes sahnede tek illüzyonist görmeye alışıktı fakat iki illüzyonistin kusursuz uyum içinde gösteri sergileyebilmeleri insanlara enteresan geldi. Bunu başarabildiğimize inanıyoruz.

Buna ek olarak gösterilere mizah, tiyatral, dram ve ambiyans ögeleri katarak zenginleştirmeye çalıştık. Bunun da etkisinin çok olduğunu düşünüyoruz. Yıllarca sahnedeki illüzyonist ile seyirci arasında bir bariyer vardı. İllüzyonistler karakter olarak ulaşılamaz ve imkansızı başaran kişi olarak bir imaj çiziyordu. Biz bunun tam tersi yönde karakterler çizdik. Daha doğal ve daha samimi olmaya çalıştık. Böylelikle seyirciler gösterinin içine daha rahat girebildiler. Belki kendilerinden bir şeyler buldular. Bu sayede yaptığımız gösterinin sırrını sorgulamaktan çok keyif almaya ve iyi vakit geçirmeye başladılar. Bu da kafalarındaki illüzyon algısını bir nebze de olsa değiştirmeye başladı. Türkiye’de pek bilinmeyen illüzyon sanatına bir anda evrim geçirtmiş olduğumuza inanıyoruz. Bunu ilk yapan kişiler olarak şu an ki geldiği durumdan çok memnunuz.

Yaptığımız her işe, çevremizin çok farklı yorumları olabilmekte. Bu işe başladığınızda çevrenizden nasıl yorumlar aldınız?

Kıvanç & Burak: Ciddi olarak ilk ikili gösterilerimizi Bahane Kültür sahnesinde yapmaya başladık. O dönem “Güldür Güldür” oyuncu ekibi orada bulunuyordu. İlk gösteriye onlarda gelip izlediler. Gösteri sonrası tebrik ettiler ve böyle devam etmemiz gerektiğini ve çok çok daha iyi olacağını söylediler. O zamanki gösterilerimizin çekilmiş görüntülerine bakıyoruz da, gerçekten çok kötüyüz. Yani iki insan ancak bu kadar gazlanır. Özellikle Onur Atilla bizi çok gazladı. Hala görüşüyoruz. "Ben geleceği görmüştüm" diyor. Bu arada ilk gösteri olduğu için eş dost ne ararsanız çağırdık. Zaten 50-60 kişilik bir mekan. Küçücük bir sahne. Ses ve ışık sistemi hak getire. Mevlid hoparlörleriyle sesimizi insanlara duyurmaya çalışıyoruz. Işık sistemi denilen şey 3 ampulden ibaret. Biri çalışmıyor zaten. Çok ısınınca kapanıyor. Halimiz tam acınası idi anlayacağınız. :)

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

İllüzyon gösterisi yapmak, bu yolda kalite ortaya koymak çok zordur. Hele ki sizler iki kişi olarak bu işi icra ediyorsunuz ve farkınızı ortaya koyduğunuzu düşünüyorum. Bu yola çıkarken kafanızda "ya yapamazsak" gibi düşünceler var mıydı?

Kıvanç & Burak: Hayatımızda hiçbir işe olumsuz düşünerek başlamadık. Sadece iyi gözlemledik. İyi düşündük. Bütün olasılıkları gözden geçirdik. Yaşayabileceğimiz olumsuzluklara baktık. Bütün riskleri minimalize ettikten sonra girmeye karar verdik.

Risk yok mu? Tabii ki var. En basiti yaptığımız büyük ebatlı gösterilerin malzemelerine ciddi bütçeler ayırıyoruz. Sadece aleti üretmek ya da satın almak yetmiyor. Aynı zamanda oyunun lisans ücreti, gümrük, kargo, prova alanı gideri, dansçılar, sahne yönetmeni vs. gibi masraflarda doğuruyor. Büyük bir illüzyon oyunu lüks bir araba fiyatına geliyor diyebiliriz. Yaptığınız yatırımların karşılığını alması gerekiyor. Yapılmamış bir şey deniyorsunuz ve nasıl tepki alacağınızı bilmiyorsunuz. Biz dersimize iyi çalıştık ve öyle adım attık. Geçmişimiz yeterli olmasaydı zaten hiç girmezdik.

"Balondu söndü” lafı hiç karşılaşmak istemediğimiz bir durum.

Belli bir noktada yaptığınız işin çok ses getirip sonrasındaki beklentiyi karşılayamazsanız sıkıntı çok büyük. Bu nedenle bu işe kalkışırken hep bir sonraki adımları düşünerek hareket ettik ve etmeye de devam ediyoruz.

İki kişinin bu işi icra etmesi avantaj mıdır? Ne gibi artıları eksileri vardır?

Kıvanç & Burak: Avantajları da, dezavantajları da var. Dezavantajı kazandığınız parayı ikiye bölüyorsunuz. Hahahaha =) Şaka bir yana dezavantajı olduğu söyleyemeyiz şimdiye kadar bunu görmedik. İki kişi olmanın avantajı eğer bu iki kişi iyi uyum sağlayabiliyorsa var. Bu uyum sadece sahnede değil, günlük hayatta da çok önemli bir unsur. Bizden sonra Türkiye’ de ikili hatta üçlü olmayı deneyen illüzyonistler oldu fakat en fazla 2 ay sürdürebildiler beraberliklerini. Biz birbirimizi iyi tamamladığımızı düşünüyoruz. Örneğin birimizde olmayan özellik diğerinde var. Mental açıdan bakarsanız bu işi iki kişi yapmamız bizim için daha avantajlı. Birisi düşse bile diğeri gaza getirecek bir şeyler yapabiliyor. Sahne açısından bakarsak da avantajları var. Örneğin sahnede iki kişi daha güçlü oluyor. Birbirimizin dilinden çok iyi anladığımız için destek anlamında her zaman bir birimizi tamamlayabiliyoruz. İllüzyon olarak da dikkat dağıtmak için tabii ki bire bir fakat burada açıklamamak en doğrusu meslek sırrı verebiliriz. Aman dikkat. İki kişi olmanın tüm avantajlarını sahnede doğru kullanmaya çalışıyoruz.

İllüzyon aslında çok ciddi bir iş ve genelde ekranlarda bunu icra eden insanların bunu ciddi bir şekilde yaptığını görürüz. Ama sizler öyle bir komedi katıyorsunuz ki, izlenirliği bence 2 kat arttırıyorsunuz. İllüzyon ve komedinin harmanlanması ve bu fikrim hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Kıvanç & Burak: Bu düşünce bizim gösteri şeklimizin temelini oluşturuyor. İllüzyonun kendi içinde organik bir yapısı var. Her illüzyonist kendi gösterisini nasıl süslemek isteyeceğine kendi karar veriyor. Aslında kendisine sahnede bir karakter çiziyor. Biz kendi gösterilerimiz de kendimiz oluyoruz ve mizahtan yararlanıyoruz. Böylelikle gösteriler daha eğlenceli ve keyifli oluyor. Biz de bu sayede çok eğleniyoruz. Gösteri hem interaktif olmuş oluyor, hem de seyirciler gösteri içine daha rahat dahil oluyor. Bu konsepte oturup ikimiz karar verdik ve böyle sergilenirse daha verimli ve etkili olacağına inandık.

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

Bu mesleğin sizlere ne gibi getirileri oldu? Sizlere neler kattı?

Kıvanç & Burak: Güzel soru. Bunu şöyle özetlemek isteriz. Öyle bir meslek düşünün ki, sevdiğiniz işi yapıyorsunuz, sahneye çıkıyorsunuz ve en sevdiğiniz işi icra ediyorsunuz, sahnede siz de çok eğleniyorsunuz ve seyirciler de çok memnun ayrılıyor, gösteriye gittiğiniz yerlerde en iyi şekilde ağırlanıyorsunuz, çok fazla sayıda insan tanıyıp network ağınızı genişletiyorsunuz, bir de bu işten para kazanıyorsunuz. Daha ne olsun.

Vizyon anlamında da çok şeyler kattı diyebiliriz. Avrupa ve Amerika dahil olmak üzere birçok ülke ve şehirde gösteriler yaptık. Türkiye’de 74 ilde gösteriler sergiledik. Yüzlerce insanla bire bir tanıştık. Dünyaca ünlü bir çok illüzyonist ve mentor tanıdığımız ve arkadaşımız oldu.


İnsanları şaşırtmak ve büyülemek çok zor bir meziyet olmalı. Büyüleyici olmak fark yaratma konusunda yeterli midir?

Kıvanç & Burak: Büyüleyici olmak fark yaratmak için önemli ama yeterli değil. Önemli olan yaptığınız işi sahneye koyuş tarzınız. Belki elinizde bir mendili kaybedebilirsin. Seyirci ise yaptığınız bu gösteri karşısında şaşıracak ve büyülenecektir. Fakat mendili başka bir illüzyonist de kaybedebilir. İşte tam da burada devreye fark yaratma giriyor. Siz de bu farkı yaratabilmeniz için diğer sahne ögelerini en verimli şekilde kullanmanız gerekiyor. Senaryo, ışık, müzik, dans, dekor, kostümünüz, konuşma tarzınız bunlardan bazıları. Fark yaratmak için sadece bunu yapmanız da yetmiyor. Kendinizi tekrar etmemelisiniz. Her seferinde yaptığınızın üzerine daha fazla koyarak ilerlemelisiniz. İşte o zaman fark yaratmış oluyorsunuz.


Bir gün bu iki muhteşem ikiliyi TV ekranlarında da görebilecek miyiz?

Kıvanç & Burak: Aslında bakarsanız bundan 3 yıl önce TV için güzel bir format yarattık. Program hem stüdyoda hem de sokakta geçiyordu. Çok dolu bir içerik hazırladık ve hatta 2 bölüm çektik. İzleyen birçok yapımcı tarafından da çok beğenildi. Fakat Türkiye’deki televizyonculuk yurt dışından biraz daha farklı. Bir illüzyon formatı için ayrılacak maksimum süre 20-40 dakika arasındadır. Tabii Türkiye’deki yapım firmaları senden minimum 120 dakikalık bir program bekliyor. Her hafta bunu yapmak hiç kolay iş değil çünkü konu illüzyon olunca giderleriniz büyük oluyor. Sonuçta yaptığınızı tekrar yapamıyorsunuz. Her bölüm farklı gösteriler sergilemeniz gerekiyor. İş, ne kadar dakika o kadar bütçeye dönünce bu TV projesi için doğru zaman değilmiş dedik. Son günler aktif olduğumuz bir Youtube kanalımız var. Şimdilik eski videolarımızdan kesitler paylaşıyoruz. Haziran ayında turnelerimiz biter bitmez Youtube kanalında yeni formatlarımızla izleyenlerimiz ile buluşacağız. Bu arada abone olmayı unutmayın lütfen =)

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩

İllüzyona çok fazla heveslenen ve bu alanda bir şeyler yapmak, fark yaratmak isteyen üyelerimiz olabilir aramızda. Onlara bu yolda neler söylemek istersiniz?

Kıvanç & Burak: O zaman öncelikle Allah kolaylık versin diyelim. Şaka bir yana Türkiye’de şu an için illüzyon sanatıyla ilgili bir okul bulunmuyor. İllüzyonist olmak için ilk adımı atmak istiyorsanız ya da kendinizi bu sanatta geliştirip bunu sadece hobi olarak yapmak isterseniz 3 seçeneğiniz var diyebiliriz. Bunlardan bir tanesi eskilerden bildiğimiz bir usul olan Usta-Çırak ilişkisi. Öncelikle usta ve kendisine çırak arayan bir illüzyoniste ihtiyacınız olacak. Tabii o kişiyi bulmak pek kolay olmayacaktır. İkinci seçeneğiniz ise Türkiye’nin ilk ve tek illüzyon malzemeleri satış yeri olan "Sihirevi" olabilir. Hatta biz illüzyon dünyasının kapılarını Sevgili Hocamız Erdem Bulungiray ile beraber Sihirevi’nde araladık. Hatta Kıvanç’la tanışmamız yarışma dönemi kendisinin de büyük rolü vardır. Kısacası illüzyon malzemelerini Sihirevi’nde temin edip oyunun püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Üçüncü bir seçeneğiniz ise yurt dışı bağlantınız. İllüzyon sanatıyla alakalı milyonlarca illüzyon ürünü, kitap ve DVD kaynağı var. Dilerseniz bu kaynakları yurt dışından temin de edebilirsiniz.


Ve son olarak KizlarSoruyor ailesine buradan neler söylemek istersiniz?

Kıvanç & Burak: Sihirle kalın! =)

Bu harika röportaj için Kıvanç ve Burak'a teşekkür ederim. Ayrıca röportajı gerçekleştirme konusunda büyük desteği olan Zeynep Çetin'e de ayrıca teşekkür ederim.

Kıvanç ve Burak'ı sosyal medyadan da takip etmek isterseniz, aşağıda linkleri paylaşıyorum.

- Youtube - İnstagram - Twitter - WEB

Bir başka röportajda görüşme umuduyla.

Mutlu kalın.

Röportaj: Müslüm Göyce

Muhteşem İkili İllüzyonist ve Komedyen Kıvanç ve Burak İle Keyifli Bir Röportaja Hazır mısınız? 🎩


4|9
101195
Mr-GYC KizlarSoruyor'da Fenomen
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Yine harika bir Bence @Mr-GYC, keyifle okuduk. 👏👊

  Kıvanç ve Burak'a da KS'ye ve sana vakit ayırdıkları için teşekkür ederiz <3

  2|4
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Mükemmel ötesi bir röportaj olmuş. Sayenizde ünlü isimleri burada görüyorum. Ellerinize sağlık.

  0|1
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 100

 • Çok tatlı bir ikili ya, çoksel bir röp olmuş.

  Şu kısım epey güldürdü beni "İki kişinin bu işi icra etmesi avantaj mıdır? Ne gibi artıları eksileri vardır?

  Kıvanç & Burak: Avantajları da, dezavantajları da var. Dezavantajı kazandığınız parayı ikiye bölüyorsunuz. Hahahaha" asfdghjk

  0|2
  0|0
 • Su gibi okudum, çok güzel ve akıcı olmuş. Seni de tebrik ederim. Ben de Tuba hanımla benzeri bir röportaj yapmıştım. Oldukça keyifli bir şey ve KS'de paylaşmak onur verici. Tebrik ederim arkadaşım :)

  0|1
  0|0
 • Keyifli 1 roportaj olmus emegine saglik.. umarim uzun yillar beraber calisip buyuk isler yaparak isimlerini dunyaya duyururlar. yollari acik olsun :-)

  0|1
  0|0
 • Çok güzel ve başarılı bir röportaj olmuş. Emeğine sağlık.

  0|2
  2|1
 • Bu konuyu konuştuğumuzda bu ikili aklıma gelmişti biliyor musun 🙈
  Emeğine sağlık yine muhteşem bir röportaj olmuş
  Kıvanç ve Burak'a da teşekkür ederiz 🌸

  0|1
  0|0
 • Sahnede izleme fırsatı bulduğum iki isim. Gerçekten işlerinde başarılılar. Sen de güzel bir röportaj yapmışsın. Emeğine sağlık.

  0|1
  0|1
 • Çok güzel olmuş, samimi cevaplar gelmiş gerçekten. Elinize, fikrinize sağlık. <3<3

  0|2
  1|0
 • O kadar güzel ve o kadar emekli bir iş yapmışsın ki Benceyi defalarca sıkılmadan okuyabilirim.
  Tebrikler. :)
  Başarılarının devamını diliyorum.

  0|1
  0|0
 • Yea çok tatlişkolar <3 Yetenek Sizsiniz'den biliyorum ben de. Çok eğlenceli ikililer.

  0|2
  0|0
 • Ben bu ikilinin hastasıyım ama takip etmiyorum ülke gordugumde hayran kalmıştım sonrası yok 😂😂😜

  0|1
  0|0
 • Yetenek Sizsiniz Türkiye'de izlemiştim Kıvanç ve Burak'ı.
  Süperler 😃

  0|1
  0|0
 • gösterilerinde bazı yerleri skıcı ama neyse guzel olmus emegıne sağlık

  0|1
  0|0
 • yetenek sizsinizde gördüğüm günden beri hep şaşırtmışlardır

  0|1
  0|0
 • Emegine saglik guzel bir bence olmus.

  0|1
  0|0
 • Çok güzel bir bence olmuş ellerine sağlık 😄

  0|1
  0|0
 • Güzel işler yapıyorsunuz. Tebril ederim

  0|1
  0|0
 • Güzel bir röportaj olmuş, emeğine sağlık.

  0|1
  0|0
 • Deıişik tarzları var beyeniyorum yetenekliler

  0|1
  0|0
 • Enteresan görünüyorlar ellerine sağlık :)

  0|1
  0|0
 • Muhteşem ikili başarılar 👏🏻

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık yine muhteşem bir röportaj olmuş

  0|1
  0|0
 • eegıne sağlık

  0|1
  0|0
 • Iki yakışıklı çok güzel bir röportaj olmuş

  0|1
  0|0
 • Eline saglikkk

  0|1
  0|0
 • Güzel bir röportaj olmuş :)

  0|1
  0|0
 • Keyifli bir röportaj olmuş

  0|1
  0|0
 • Bakıyorumda bugün hep Röpörtaj :D

  0|1
  0|0
 • Emeğinize sağlık

  0|1
  0|1
 • Yetenekli insanlara hayranlık duyuyorum

  0|1
  0|0
 • Güzel çalışma olmuş👍👍

  0|1
  0|0
 • Kızlardan görüşlere devam
  70

Erkekler Ne Diyor 194

 • Harika bir röportaj olmuş. İllüzyonistler her zaman ilgi odağı olmuşlardır. Bunları bizle paylaşman çok güzel olmuş.
  Ellerine sağlık...
  İlginç bir strateji...

  0|1
  0|0
 • Çok güzel bir röportaj olmuş Müslüm ellerine sağlık :)

  0|1
  1|1
 • Çok başarılı bir iş olmuş. Kıvanç ile Burak'a samimi cevapları için şahsım adına teşekkür ederim.
  Bu keyifli benceyi bizimle paylaştığın için sizede ayrıca teşekkür ederim.

  1|1
  0|0
 • Kardeşim tebrik ederim, çok emek vermişsin. Ayrıca Kıvanç ve Burak'ı da takip ediyorum Instagram'dan. Sevindim burada gördüğüme de.

  0|1
  0|0
 • işte bu harika bir Bence bu işi oldukça iyi yapıyorsun. Devamını merakla beklemekteyiz. Bu arada fenomen olduğum konularda beni oldukça gaza getiriyorsun haberin olsun :D

  0|1
  0|0
 • O ilk yetenek sizsiniz gösterilerinde kendilerini geliştirme süreci birşeylerin temelini oluşturduklarını açıklıyordu. Röportajda güzel, bence de güzel olmuş :)

  0|1
  0|0
 • Etkileyici olmanın büyük sırrı röportajda gizli.
  Mükemmel olmuş, keyifle okudum. :)

  0|1
  0|0
 • Keyif aldım okurken, emek vermişsin, emeğine sağlık.

  0|1
  0|0
 • Ropartaj müthiş olmuş verdiğin emeğin kalitesi çok iyi sorularına saglik hocam😊

  0|1
  0|0
 • Dünya ülkelerinde bu dalda isim ve kariyer yapmış çok yabancı var
  Türk ilizyonistler'inin bu konuda yeteneklerinin öne çıkması için onları destekleyip yeteneklerini dünyaya duyurmalıyız. 👍👍😊😊

  0|1
  0|0
 • Herkes biraz sihirbaz bu dünya. Güzel paylaşım eline sağlık

  0|1
  0|0
 • Pek ilgimi çeken bir alan değil illüzyonistlik ama umarım yollarında başarılı olurlar.

  0|1
  0|0
 • Yetenek Sizsiniz ile tanıdığımız, çok başarılı iki illüzyonist kardeş. Tebrik ederim, başarılı olmuş.

  0|1
  0|0
 • Hayranlıkla izlediğim, ilüzyonda farklı bir tarzı olan grup.

  0|1
  0|0
 • Aklına kıvanç tatlıtug ve burak özcivit gelen benmiyim sadece : )

  0|1
  0|0
 • bu ikisi gerçekten iyi iş yapıyor. özellikle 3 adamda takip ediyorum, şaşırtmaya devam ediyorlar :)

  0|1
  0|0
 • Güzel bir çalışma olmuş. Keşke püf noktaları da açıklasalar. İnsanlar merakta kalıyor. :)

  0|1
  0|0
 • Yetenek Sizsiniz de izlemiştim bu arkadaşları. Başarılılar.

  0|1
  0|0
 • Ben daha bu ikili gibisini görmedim arkadaş süper bunlar süper ikili ;)

  0|1
  0|0
 • Güzel adamlar... Size de teşekkürler. Emeğinize sağlık

  0|1
  0|0
 • Eğlence sektörü işte eğlendirdikleri için teşekkür ederiz.

  0|1
  0|0
 • Bu ikisini ben yarışmada da izledim , Sıradışı gösterileri var çok güzel röportaj olmuş...

  0|1
  0|0
 • Cok emek vermissin, emege saygilar

  0|1
  0|0
 • ben bunların her yaptığı gösteriyi kaçırmam mutlaka bilet alır giderim hep

  0|1
  0|0
 • İzledim oyunlarını çözüyor um ve zevkl vermiyor bana

  0|0
  0|0
 • Yoo hazir değiliz yüreğim kaldirmaz okumadim o yüzden

  0|0
  0|0
 • Güzel röportaj emeğine sağlık

  0|1
  0|0
 • Kıvanç & Burak süper yazı eline sAĞLIK.

  0|1
  0|0
 • Keyifle okudum, emeğinize sağlık :)

  0|1
  0|0
 • Bence mükemmel olmuş hazırlayanın eline saglık

  0|1
  0|0
 • Erkeklerden görüşlere devam
  164
Yükleniyor...