Çok kitap okumak düşünceleri değiştirir mi ?

Çok kitap okumak düşüncelerimizi değiştirir mi ?

0|0
1115

En İyi Kız Görüşü

• kitap oku ama çok fazla ideolojik kitap okuma çünkü o kitabı okurken değerlendirmelerin çok sağlıklı olmaz hep kitabın gölgesinde bir bakış açın olur. onu yerine bilimsel yazılar daha iyi yani evet kitapla düşünceler değişir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• İnsanların fikirlerinin okudukça değişmesini beklemeyin. İnsanların fikirleri okudukça değişmez, ancak gelişebilir. Daha sonra sadece aynı fikirlerin daha süslü ve şiddetli savunucuları olurlar. İnsanlar çoğunlukla fikirlerini desteklemek için okurlar. O yüzden insanlar aynı şeyleri okusa da çıkardıkları sonuçlar ve geldikleri nokta farklı olabilir, başta da aynı şeyleri düşünmüyorlarsa eger...

Çoğu insan hayatının yönünü ilk yaşlarda alır. Ailesi ona din ve ahlak anlayışının, fikirlerinin, sevdiklerinin ve sevmediklerinin tohumunu daha ilk yaşlarda atar. Çocuk da büyüdükçe kendisine kalan zamanda o tohumu besler, büyütür, gür bir ağaç yapar. Fikirlerini, okuduklarıyla, öğrendikleriyle gübreler ya da budar. Ama elmayken armut olmaz ya da başka bir ağaca dönüşmez o fikirlerle. Yalnızca daha gür, fikirlerinin daha şiddetli bir savunucusu olur. Ancak düşünen insanlar, yeni fikirlerle aşılayabilirler kendilerini. Elmadan gelen köklerini kullanarak kendilerine baska ağaçları aşılayabilirler, gövdelerinden başka fikirler de filizlenebilir. Ama herkes bilir ki kabağa karpuz aşılarsanız normalden çok daha büyük ve güzel gözüken bir karpuz elde edebilirsiniz ama gerçek bir karpuz tadı alamazsınız. Kabak yine aradan çıkıp kabak tadı vermeye devam eder.

0|0
    0|0
  • Düşûncelerin değışmez daha çok bilgilenirsin söylenenleri, okuduklarını, yazdıklarını daha çabuk anlarsın beynin gelişiyor yani. Daha çabuk algılayıp karar verebilirsin olaylar ve konular karşısında ve bir önemli yanıda hızlı okuma.

0|0
    0|0
  • kitap okumak ama nasıl kitaplar mesela gelmesemde bekle beni,sonra sabah uykum gibi seni sevgşye aşka karşı farklı düşündürebilir

0|0
    0|0
  • Örneğin vampir kitabı okuyarak düşünce dünyanızı değiştiremez, ufkunuzu genişletemezsiniz.

Sizi hayalperestliğe yönlendirmekten öteye gidemez.

Kişisel gelişim kitapları, siyasal kitaplar ve tarih kitapları; düşünce yapınızın şekillenmiş ise yeniden şekillenmesine, şekillenmemiş ise oluşmasına yol açar.

0|0
    0|0
  • bence kitap okumak düşünce değiştirmek için değiy, düşünce gliştirmek için okunmalı... tıpkı duyduğumuz şeylere itibar etmememiz gibi, okuduğumuz her şeye de itibar etmemeliyiz. bir fikir edinmek için bilgi toplayıp zihnimizde arıtmalıyız...

0|0
    0|0
  • tabıkı ;) bircok kıtap sana kendi düşüncelerini aktarmak ıcın yazılır ;) bazıları ıse bu aktarmayı gercekleştırır ;)))

0|0
    0|0
  • Ne okuduğuna bağlı.

0|0
    0|0
  • Evet, kesinlikle değiştirir

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum değiştireceğini sonuçta temelde ne varsa ona dayanırsın hep.

0|0
    0|0
  • algıların gelişir düşüncelerin muhasebeden geçer

0|0
    0|0
  • Ilahiyat okuyan bı tanıdık vardı maksizmin kıtabını okuduktan sonra allaha ınanmaz oldu..

0|0
    0|0
  • kesinlikle değiştirir

0|0
    0|0
  • her kitap farklı hayat sloganı meşhurdu bir ara

0|0
    0|0
  • kitaplar bunun için var zaten

0|0
    0|0
  • Dene ve gör.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• okuduğun kitaba bağlı

bir çok şey öğretebilir, bakış açını değiştirmene ya da geliştirmene fayda sağlar

0|0
    0|0
  • kitap okurken yazarların düşüncelerine misafir olursun...kendi düşüncelerinle karşılaştırırsın...kitap okumak yeni şeyler öğrenmektir.yeni bilgilerle düşüncelerini besleyebilirsin.empati yapmayı öğrenebilirsin ..farklı bakış açıları kazanırsın.temelde insanı çokta değiştirmez.ama ön yargısız biri en azından farklı açılardan bakmayı öğretir.

0|0
    0|0
  • Kitap candır... Zira ne zaman az okusam yazılarım köreliyor... Üniversitede iken günde 2-3 kitap bitirirdim... Teknoloji bizi aptal ve tembel yaptı yapıyor...

0|0
    0|0
  • Saçma sapan kitapların değiştirmesini bekleme.

Evet

0|0
    0|0
  • Ben anti-tez okurum tezimi güçlendirmek için. Anti-tezi okudum diye tezimden bir şey kaybetmem.

0|0
    0|0
  • evet değiştiriyor bilgi dağarcığın artıyor yeni yeni bilgiler öğreniyorsun..

0|1
    0|0
  • çoğu şeyi geliştireceği kesin

0|0
    0|0
  • Yazarın düşüncelerinden etkilenirsin tabi..

0|0
    0|0
  • Okuduğun kitaba bağlı.

0|0
    0|0
  • Eşeklik baki kalır derler. Bilemedim.

1|0
    1|0
Yükleniyor... ;