Okuduğunuz kitap bir türlü ilerlemiyorsa, çözüm nedir?

1 ay oldu Mahşer'e başlayalı. Arkadaş ne kitapmış be :( Arada 2 tane de diziye başladım ondan da olabilir, ama 1 haftadır elime alıp alıp bırakıyorum, okuyamadım. 1 aydır anca 312. sayfaya gelmişim 😪 Bırakırsam da okuduklarımı unuturum. Ne yapsam? Diğer bebek kitaplarım bana bakıyorlar üzülüyorum :(Okuduğunuz kitap bir türlü ilerlemiyorsa, çözüm nedir?

0|1
4340

En İyi Erkek Görüşü

• bahsettiğim kitabı 4 gecede bitirdim..
    demek ki bendeki etkisi güzeldi =))
    bir kitap akmıyorsa, bırakıyorum..
    öyle bakış açımı falan değiştiremiyorum..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Höhh, ne kadar kalın olmayan bir kitap. Bu hızla seneye biter. Raad ol 😑

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 39

• Kitaba karşı bakış açın ile alakalı, hoşnut değilsin. Okurken keyif almaktan çok seni yorduğunu düşünüyorsun o yüzden bu kadar zorlanıyorsun.

2|0
    0|0
  • Ben bir kitabi sevdiysem ve akiciysa biran önce bitirmek için elimden geleni yaparım. Hatta şöyle bir hatıramı anlatayım. Olympus kahramanlari serisi var yazarı Rick riordan onun 3 kitabi 900 kusur sayfa diye hatırlıyorum. Merakla bekledigim kitaptı. Kitabı alır almaz ertesi sabah kahvaltıdan sonra saat 8.30 da okumaya başladım. öğlen 15 dk yemek ve tuvalet molası verdim. Kitabı aksam saat 23.50 de bitirdim. 😁 Gözler bulanmıştı ama kitap için değerdi bence.

Kitabi okurken aklında olayları canlandır. Şöyle diyelim sinemalarda film şeridi dönerken görüntü çıkıyorsa kitaba da öyle yaklaş. Sen harfleri ve kelimeleri izlersin ve aklında olayları canlandirirsin, mekanları karakterleri felan. Boylece zamanın ve sayfaların nasıl geçtiğini anlamazsın 😉

1|0
    0|0
    • Öneri için teşekkürler ama hayatımda ilk defa kitap okumuyorum :) Sarmamış demek ki dedim ve bıraktım, daha temiz kafaya sahip olunca tekrar başlarım belki :)

• Kitabı okurken doğal olarak canlanıyor zaten, kitabı filmden ayıran şey de bu hayal gücü değil mi? :) Buna ekstra çaba göstermek gerekmiyor.

• canlanıyor ama hayal etmiyorlar işte. Hayal gücünde filmi döndürmek önemli olan ;)

• Günde 200 sayfa okumayla 1000 sayfalık bir kitap rahat 5 günde biter. 200 sayfayı okumak da 4 bilemedin 5 saati alır. Bu yönde kolaylıkla biter. Ama mesele kitabın akıcılıktan noksanlığı ise o zaman durum değişir. Bu durumda isteksizce kitabı bitirmeye çalışmak zaman kaybından başka bir şey değil.

İnsan sevdiği konularda yazılar okuyunca daha çabuk odaklanır ve daha kolay ezber yapar. Fakat hiç sevmediği bir konu için bunu söylemek güç. 12. sınıfta iken ''Mantık'' dersinden nefret ederdim. Hoca en basit konuyu bana anlattığını düşünür ama ben başka yerlere dalardım. Anlamadığımı düşünüp benimle ''Sen bu zekâyla 12. sınıfa kadar gelmeyi nasıl başardın?'' deyip dalga geçerdi. Avustralya bayrağına İngiltere bayrağı diyen bir hödük için fazla ağır sözlerdi bunlar.

1|0
    0|0
  • bu kitabı ciltlere ayırmayan insan büyük günaha girmiş, bildiğin cehennemlik
    ne diyelim Allah affetsin asdf

1|0
    0|0
  • Seni sürüklemiyor demekki, ben acaba sonraki sayfada ne olucak ya burda bırakırsam meraktan gün bitmez diye sayfalarca okurum. Ama kitabın bu etkiyi yapması lazım. Sen kitabı okurken hayalindeki karakterler de onu canlandırmalı

1|0
    0|0
  • Demek ki sürükleyici değil veya senin ilgini çekememiş. Ben böyle bitirmeden çok kitap bıraktım. Bitireceksin diye bir kaide yok

1|0
    0|0
  • böyle tuğla gibi ya da diyarbakır karpuzu gibi kitap okursanız , tabii ki bitmez. böyle 1000 sayfalık 1000 kitap okusanız dahi okuduklarınızın büyük çoğunluğu aklınızdan silinip gidecek. o yüzden fazla abartmamak iyi olur. artı okuyan kişiyi de sıkar. şu kitap bir bitse de kurtulsam hissi olur. o da zevk ile değil zorla okuma olur.

1|0
    0|0
    • Yok est öyle demedim yav. Ne alaka kısmı "böyle tuğla gibi ya da diyarbakır karpuzu gibi kitap okursanız , tabii ki bitmez. böyle 1000 sayfalık 1000 kitap okusanız dahi okuduklarınızın büyük çoğunluğu aklınızdan silinip gidecek." sözün içindi. Kalın kitaplar da sevilebilir okunabilir onu demek istedim.

• anladım. açıklama için sağolun kitap sever admin hanım.

• Annemmm, bunu görünce bitmiyor zaten...
    Eğer sürüklemiyor ve ruhunu karartıyorsa kapat başka kitaba geç o ruh hali ve kitap okuma aşkı yok sende demektir...

daha incelerle başla...

1|0
    0|0
    • Cin Ali'yle başlasam olur mu? İlk kez kitap okuyorum çünkü...

• Okudum onu :) Pek King insanı değilim sanırım, kitap bitince "güzelmiş" diyorum ama okumam çok uzun sürüyor :/

• Okuyan, Anlayan, Paylaşan insanlara çok ihtiyacımız var...
      Oku ilk emir... Okuma aşkınız hiç sönmesin dileklerimle...

• 1 ayda 312 sayfa... Yani günlük 10 sayfadan biraz fazla... Kitapkolik birisi isen, bu kitabı okumak için günlük 10kusur sayfa baya az gibi... Sarmadı muhtemelen, zorlama bence çok sarmadiysa da. 😊

1|0
    0|0
  • Birakma dizilerden uzaklas. Cunku zihin dizi tarafindan hayal gucunu esir aliyor. Bu yuzden kitaba gerek kalmiyor. Bir de akici degilse senin acindan okuyamaman normal.

2|0
    0|0
  • Sorun sende ben bitirmistim 8 güne

1|0
    0|0
  • Deme öyle kız, beni de ağlatacaksın şimdi :'(

1|0
    0|0
  • bu kadar büyük kitabı okumanın da anlamı yok. Bilimsel değilse 2 günde unutulur. Zamanına yazık

1|0
    0|0
  • Sonucta roman, okumak icin okunmaz... okunmuyorsa salla gitsin...

1|0
    0|0
  • Bırakmak

1|0
    0|0
  • Sevmediysen zorlama ke dini baska kitaplara yonel sonucta kitap okumak zevk icin yapilan bir hobi degilmidir?

1|0
    0|0
  • 2018 e kadar biter

1|0
    0|0
  • kütük gibi

1|0
    0|0
  • Okuma, sevmemişsin işte, ilgini ceken baska kitaplari oku

1|0
    0|0
  • Bir köşeye atıyorum.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 42

• "Tutunamayanlar".. bir türlü ilerlemedi. bıraktım. en iyisi bırakmak.

1|0
    0|0
  • Ben bitirmeden rahat etmiyorum ne kadar sıkılsam da. Yarım bıraktığım 1-2 kitap var onları da tamamlayacağım.

1|0
    0|0
  • Okumaya devam etmezdim.
    Yeni kitaplar keşfederdim zamanımı bitmek bilmeyen bir kitapla harcayacağıma.😑

1|0
    0|0
  • İlerler ya hırs yaparım, bitiririm.
    *Gecen bol olsun.*

1|0
    0|0
  • Bırakırım.

1|0
    0|0
  • Bu kitapla ilgili hep aynı yorumu duyuyorum

1|0
    0|0
  • 3 kulhu, 1 elham.

1|1
    0|0
  • Başka kitap okuyun.

1|0
    0|0
  • Beğenmemişsin

1|0
    0|0
  • Bu kalinlikta bir kitaba asla başlamam

1|0
    0|0
  • Okumam genelde. Sürüklemesi gerekli

1|0
    0|0
  • Surukleyici olmayan kitaplari okurken düşüncelere dalıp kitabi unutan insanım 😂 onun yerine başka bir kitaba geç bence

1|0
    0|0
  • evet faustu burakmıştım

1|0
    0|0
  • uzatmalara gitmeden direk bitirmek başka turlu bitmez.

1|0
    0|0
  • Bir 3 ay daha dayan biter😂

1|0
    0|0
  • ilgi çekmeyince bırakmak en iyisi

1|0
    0|0
  • Bunun yerine sana daha çok şey katacak kısa kitaplar okusan olmaz mı?

1|0
    0|0
    • Ben kitapların "daha az daha çok şey katması" kısmına bakmıyorum. Ama varsa önerin, alırım :)

• eline aldığında 100 sayfadan az okuma ozaman az az okursan sıkılırsın o kitaptan.

1|0
    0|0
  • Birine ver

1|0
    0|0
  • Guzeldi yaa o 😄😄 bence sen kendini verememissin dizi izlemeseydin okurdun

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor... ;