'Martı-Jonathan Livingston' kitabını okudunuz mu?

Raskølnikov

"Gözünle gördüklerine sakın inanma. Görünenlerin hepsi sınırlıdır. Anlayarak bakmaya, gördüklerinin özeline geçmeye çalış."

"Eğer dostluğumuz zaman ve uzaklıkla sınırlıysa, o yok demektir. Zaman ve uzaklıkla sınırlı olmayanı yaşıyoruz biz. Uzaklığı yenince hep aynı yerdeyiz, zamanı yenince hep aynı anın içindeyiz. Böylece her an için birlikte olacağımızı düşünmedin mi?"

"Yaşamak için bir nedenimiz olmalı; öğrenmek keşfetmek, özgür olmak gibi."

''Cennet bir yer, bir mekan değildir, bir zaman dilimi değildir. Cennet öğrenmektir, mükemmelliktir.''

"Eğer ne yaptığını iyi biliyorsan her zaman başarırsın.''

"Rakamlar sınırları belirler; iyinin, mükemmelin sınırları yoktur."

“Uçmak, bir martının en doğal hakkıdır. Özgürlük ise, var oluşun bir parçasıdır. Boş inançlar olsun, gelenekler olsun, özgürlüğü kısıtlayan ne varsa, kaldırıp atmak gerek.”

“Parçası olmadığımız bir sürünün yasalarına ne diye uyacakmışız?”

“Tek gerçek yasa, özgürlüğü sağlayan yasadır. Başka yasa yoktur.”

"Martı Jonathan, çok geçmeden taa uzaklarda, açıklarda öğrenirken buldu kendini; aç açına ama mutlu."

"Cehaletimizi kırabiliriz, becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekamızı kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz ! Uçmayı öğrenebiliriz."

Martı-Jonathan Livingston - Richard Bach

#KitaplarKalpKırmaz
#Raskølnikov
'Martı-Jonathan Livingston' kitabını okudunuz mu?