Neden deniz atının erkeği doğurur?

:D gerçekten de ilginç. bu özellik insanlarda da olsaydı keşke...

0|0
1031

En İyi Kız Görüşü

• Onlar romantik anlayıslı sevecen olsunlar ay bide ütü yapmayı sevsinler ben cocukta yaparım kariyerdee :d

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 31

• Geri Dön...

Neden deniz atının erkeği doğurur?

Deniz atları, “ovovivipari” adını verdiğimiz özel bir üreme tipine sahip. Bu üreme tipinde, yumurtalar dışarı bırakılmıyor ve vücut içerisinde taşınıyor. Bu nedenle de, yumurtalar açıldığında dışarı çıkan yavrular, sanki “anne tarafından doğuruluyorlarmış” gibi görünmelerine karşın, aslında sadece yumurtalarından çıkıyor. Deniz atlarındaki durum ise, sadece ve sadece, yumurtaları vücudu içerisinde taşıyan ebeveynin dişi yerine erkek olması. Yani aslında erkekler “doğurmuyor”. Bu üreme tipinde, gerçek bir hamilelik ya da plasenta oluşumu söz konusu olmadığı için (yumurtaların vücutta bir boşlukta üst üste durduklarını düşünün) de, herhangi bir fizyolojik sorun olmuyor. Çiftleşme gerçekleştikten sonra, döllenen yumurtalar, bir tüp yardımıyla dişinin vücudundan erkeğe aktarıyor ve açılıncaya kadar da erkeğin vücudunda taşıyor.

0|0
    0|0
  • Deniz atları, “ovovivipari” adını verdiğimiz özel bir üreme tipine sahip. Bu üreme tipinde, yumurtalar dışarı bırakılmıyor ve vücut içerisinde taşınıyor. Bu nedenle de, yumurtalar açıldığında dışarı çıkan yavrular, sanki “anne tarafından doğuruluyorlarmış” gibi görünmelerine karşın, aslında sadece yumurtalarından çıkıyor. Deniz atlarındaki durum ise, sadece ve sadece, yumurtaları vücudu içerisinde taşıyan ebeveynin dişi yerine erkek olması. Yani aslında erkekler “doğurmuyor”. Bu üreme tipinde, gerçek bir hamilelik ya da plasenta oluşumu söz konusu olmadığı için (yumurtaların vücutta bir boşlukta üst üste durduklarını düşünün) de, herhangi bir fizyolojik sorun olmuyor. Çiftleşme gerçekleştikten sonra, döllenen yumurtalar, bir tüp yardımıyla dişinin vücudundan erkeğe aktarıyor ve açılıncaya kadar da erkeğin vücudunda taşıyor.

0|0
    0|0
  • hayır anlamadığım kadınlar vardır hamile kalmak için günlerce uğraşır kiminin olmaz tüp bebek yaptırır bişeyler yapar çabalar biri de kalkar erkek doğursa diye hayal kurar.doğurma arkadaşım git kısırlaştır kendini.ve böyle hayaller kurarken Allah korusun hiç çocuğun olmaz sonra yalvarırsın ah bir çocuk doğurayım diye

1|0
    0|0
  • Allah "hayat veren" sıfatını bir kadının karnında tecelli ettiriyor. Bundan güzel bişey var mı? kıymetinizi bilin:)

0|0
    0|0
  • aslinda deniz atinin erkegi dogurmuyor dollenen yumurlar tupleriyle erkegin vucuduna geciyor.erkek dollenmis yumurlayi vucudunda tasiyo ve vakti geldiginde disari saliyor.insanda boyle bisey olsaydi kadina ihtiyac duyulmazdi heralde :):)

0|1
    0|0
  • yaptığınız eskiden çamaşır bulaşıktı makinalar çıktı onu da yapmıonuz şimdi çocuğuda biz doğuralım sizi başımıza mi çalacaz da evlencez :) sonra siz arkdaşında dediği gibi gereksiz birer varlıktan başka hiçbişeye yaramazdınız

0|0
    0|0
  • Dengeler alt üst olurdu insanlarda öyle bir olay gerçekleşseydi..

Herşey bir düzen olarak yaratılmış .

deniz atlarının erkeğinin dogurmasıda söyle bir şey

deniz atları hassas hayvanlardırr dogum sırasında çogu deniz atları ölür

ve çabuk çoğalan bir hayvan diyildir..

Bu yüzden mantığın almadıgı bir şeyilde erkekler dogum yapıyor..

0|0
    0|0
  • bunun biyolojik acıklaması var ortam sartlarına göre değişen üreme sistemleri var canlı annenin yanında yetişirse erkek anneden uzak yetişirse bayan olur gibi cevre sartlarına bağlı mutasyon.ben doğrumu bilmiyorum ama bence deniz atı da böyle bir çevresel sarttan etkilenmiştir.

0|0
    0|0
  • bir an için bir erkeğin kendi kendini hamile bırakarak doğum yaptığını düşünelim o zaman bir eşe ihtiyacı olmayacak ve kadın dünyada tamamen amaçsız bir varlık olarak kalacak ve bu durumunda hiçbir kadının hoşuna gideceğini düşünmüyorum...

0|0
    0|0
  • Oollduu.Başka ne isterdin:Aslanlarda da dişiler eve yiyecekleri avlanıp getiriyor.Erkek yiyip içip yatıyor sen de insanlarda bunu istermiydin? :)

0|0
    0|0
  • şimdi bunları okuyup bizden bir beklentiniz olmaz umarım. Deniz atının yaptığı iyiliği her babayiğit yapmaz :D

1|0
    0|0
    • ehehheh :D:D

• Erkekler zaten çocuk gibi sürekli ilgi alaka istiyor valla çekilmezsiniz görüntüyü söylemiyorum bile:D

• ehhehe kahkaha attım yeminle ya:D:D Valla bilmiyorum nasıl birşeydir ama zordur yani.Sadece hastaykenmişmiş tabii canım tabii..

• Deniz atıyla bizi karşılaştırmayın kızlar -,-

0|0
    0|0
  • yaw her neyse hayali bile kötü kurma kızım böyle hayaller derdin ne senin ?

yarın bi manyak doktor çıkar aşı buldum der Allahım yaa

0|0
    0|0
    • tesadüf işte ben araştırıyorum :D deniz atından erkeğe nakil

• doğuma giden yolda değişen olmadıktan sonra no problem :-D

• bizde o özellik olsaydi hamile oldugumuzu nasil anlayacaktiniz ki erkeklerin yüzde doksani şişman zaten. her şişman gördügünüz de bebeginiz kaç aylik diye mi soracaksiniz:)

0|0
    0|0
  • deniz atı olduğu için

0|0
    0|0
  • Neden sadece dişi aslanlar avlanır , yavrularını doyurur kendini besler ama en önce erkek aslanı besler.

Erkek aslan ise gününün %90'ını uyuyarak kalanını yemek yiyerek ve çiftleşerek geçirir.

Keşke insanlarda öyle olsa mı demeliyiz :)))

0|0
    0|0
  • herşey alt üst olurdu

0|0
    0|0
  • bilmiyorum daha önce hiç doğurmadım =)))

0|0
    0|0
  • höst

1|0
    0|0
  • ben neden senin çocuk yapmak yerine bu soruyla uğraştığını daha çok merak ediyorum :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 9

• Çiftleşme gerçekleştikten sonra, döllenen yumurtalar, bir tüp yardımıyla dişinin vücudundan erkeğe aktarıyor ve açılıncaya kadar da erkeğin vücudunda taşıyor.Doğurmuyor sadece taşıyor ...

Benimki garanti hamileydi sana söliyim ...

0|1
    0|0
    • Görün işte KSnin faydalarını..deniz atının doğum sürecini bile öğrendik..hamallığı erkek yapıyo hatun doğuruyo.

daha ne olsun:)

• sadakatleri dikkatimi çekti..

ancak ölüm ayırıyor..vay be:)

• Benimde çok ilgimi çekmişti ilk duyduğumda allahın takdir-i mucizesi diyelim.Deniz atının erkeği sadece doğurmuyor aynı zamanda da tek eşli yaşayabilme kabiliyeti mevcut.Hatta bildiğim kadarıyla tek eşli yaşayan tek hayvan öyle okumuştum araştırırken.

0|0
    0|0
  • Yok erkeklerin de doğurduğunu düşünsene?..ikisi de hamileyken kim kime bakacak gece kavun karpuz alacak,hastaneye götürecek efenim? (dizilerin bize yansıttığı çahallıklar).

0|1
    0|0
  • nasıl yaa? belkide o doğuran dişidir? çünkü bu imkansız bişey. böyle bişey olsa ona dişi denir

0|0
    0|0
  • Doğurganlık bizimdir almayın onu da elimizden:)) Ayrıca deniz atı erkeği doğurmuyor sadece taşıyor.

0|0
    0|0
    • taşısalar yine yeterdi be :D erkeklerde oda yok

• erkeklere diyorsunuzda asıl siz küçük kız gibi ilgi alaka istiyorsunuz, biz sadece hastayken ve hamileyken :D sancı nasıl bir şeydir acaba :D

• ya tamam ilgiyi herkezsürekli ister ama inanki fazla ilgi meraklısı değilim zaten bunaltır beni Koç burcuyum :) Hamilelik olayı olsa bunaltırdım yalan yok, uyutmam karı kalk bana erik getir turşu bul felan.Hakkımdır o kadar sancıya ağrıya uykuturmuyum gece :D

• evet çok güzel bir şey ama değer bilmeyen erkeklerde yaşamalı bu duyguları.

0|0
    0|0
  • İnsanlarda da öyle artık, erkekler daha iyi bakıyor çocuklara.

0|0
    0|0
  • Bukadar kutsal birşeyi erkeklere verip onurlandırmayalım:)

0|0
    0|0
  • Hahaha:) erkeklerin iş yerinden doğum iznine ayrıldığını düşünemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;