Atatürk'ün Seyit Onbaşı ile görüştüğü konak müze oldu. Ne düşünüyorsunuz?

Toyppie_
Atatürkün Seyit Onbaşı ile görüştüğü konak müze oldu. Ne düşünüyorsunuz?
"Terzizade Saadettin Bey Konağı" olarak da bilinen binanın kullanım hakkı, Özaydın ailesi tarafından Havran Belediyesine devredildi. Bunun ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Demet İnan başkanlığındaki heyet tarafından rölöve çalışması başlatıldı.
Atatürkün Seyit Onbaşı ile görüştüğü konak müze oldu. Ne düşünüyorsunuz?
Daha sonra restorasyon başlatılan Cumhuriyet Caddesi'ndeki 3 katlı konakta çalışmalar 2 yıl sürdü. Toplam 2,5 milyon lira harcanarak restore edilen tarihi bina, halk müzesi olarak hizmet verecek.
Atatürkün Seyit Onbaşı ile görüştüğü konak müze oldu. Ne düşünüyorsunuz?
Atatürk'ün Seyit Onbaşı ile görüştüğü konak müze oldu. Ne düşünüyorsunuz?