"Bakma Bana Öyle, Seni Tanımıyorum" Kitap Yorumu

Uzun zamandır ara verdiğim kitap bencesi ile yeniden merhaba arkadaşlar.

Bu kitabı Okuyanus sitesinden bir nevi KizlarSoruyor ve buradaki can arkadaşlar sayesinde almıştım. Yeri gelmişken tekrar bir teşekkür ederim.

Kitabı alırken açıkçası nasıl bir şey olacağı hakkında pek bir fikrim yoktu. İsmi ve kapağı değişik geldi. Alacak çok fazla kitap seçeneği de yokken dur bir bakayım dedim. İyi ki demişim.

Kitap konu itibariyle kötü bir ilişkiden çıkmış bir kadın olan Leyla'nın barda hayatının aşkıyla karşılaşmasını ve hayatının aşkı dediği Can'ın onu hayat kadını sanmasıyla gelişen olaylardan bahsediyor.

Kitabın 2 yazarı var ve okurken ben sanki bir kısmını biri son kısmını ise diğeri yazmış gibi hissettim şahsen. Ama bunu kötü anlamda söylemiyorum tabi ki. Anlatım dili olarak gayet sade ve kolay anlaşılır, aynı zamanda da sürükleyici şekilde ilerleyen bir dil kullanmışlar. Yani kitabı okurken kesinlikle sıkılmıyorsunuz. Zaten çok da uzun olmadığı için 1 günde bile okuyabilirsiniz, ki ben şahsen gecenin 2'sine kadar falan oturup kitabı bitirmiştim.

"Bakma Bana Öyle, Seni Tanımıyorum" Kitap Yorumu

Kitap için düşüncelerime gelirsek ben şahsen çok beğendim. Hatta bu ay okuduğum en güzel kitap olduğunu da söyleyebilirim.

Normalde aşk temalı kitapları hiç sevmem ama bu kitapta beni etkileyen değişik bir enerji vardı. Kitabın sonunu gayet klasik klişe bir son olur diye beklerken tahmin ettiğim gibi bir son da olmadı ve bu da beğenimi artırdı. Kitabı okurken çoğu yerde yüzünüzde bir gülümseme ile okuyorsunuz. Tam bir romantik komedi tadında kitabın büyük bir kısmı. Ama kitabın sonunda da şaşırıyorsunuz epey. Hatta kitabın finalinde bir arafta kalmışlık hissi uyandı içimde.

Şöyle söyleyeyim. İnception filmini izleyenler bilir. Filmin sonunda hani Cobb hala rüyada mı yoksa bu sahne gerçek mi diye bir arafta kalırsınız, kafanız karışır ya, işte bende de aynı etki oldu bu kitabın sonunda ama ben ciddi manada çok sevdim bu kitabı.

"Bakma Bana Öyle, Seni Tanımıyorum" Kitap Yorumu
Kitaba puanım tabi ki 5/5.

Bu ay okuduğum toplam kitap sayısı bugün itibariyle 9 oldu. Kitap desteği için @E-Lewies akadaşıma da buradan ayrıca bir teşekkür ederim. Kalın sağlıcakla.

"Bakma Bana Öyle, Seni Tanımıyorum" Kitap Yorumu
3
1
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • EvcilHoroz

  Şizofren'den daha ciddi bir kitap tanıtımı beklerdim. Kusura bakma ama "... kötü ilişkiden çıkmış..." ifadesinden sonrasını okumadım. Önyargi diyebilirsin elbette lakin çok ergence geldi gözüme... Her neyse. Benim için öp, Gökçe'yi 😃

  Görüş hala geçerli mi?
  • sizofrenkarinca

   Tamamını okusaydınız zaten normalde bu tarz kitapları sevmediğimi ve okumadığımı ama bu kitabın oldukça sürükleyici olduğu için beğendiğimi belirttim. Önyargı konusunda haklısınız bence ama bir şans vermenizi öneririm yine de. Gerçi kadınlara daha çok hitap edebilir bu kitap :D
   Okunmayı bekleyen çok kitap var şuanda evde. Okudukça ve fırsat oldukça daha ciddi yorumlar da paylaşırım elbette. İnstagram hesabımda her okuduğumla ilgili paylaşmaya çalışıyorum ama burada paylaşmak zor geliyor :D

  • EvcilHoroz

   Instagramim yok ama hesabın açık ise, bakabilirim yine de. Gökçe'nin fotoğrafları da var demi orada? :)

  • sizofrenkarinca

   Tabiki var olma mı :D Hesabım açık. https://www.instagram.com/sizofrenkarinca den bakabilirsin :D

  • Hepsini Göster

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

12
 • E-Lewies

  Her zaman bu yardımlaşma sürecek kitapları seçmeye başla

  • sizofrenkarinca

   Ya siteye yeni kitap eklemiyor ki adamlar. En sonunda beni Pucca almaya zorlayacaklar valla :D Güzel kitap gördüğüm anda kaçırmıyorum. Beğenmediklerimi de bizim bir kitap projemiz var. Kitaplığı olmayan askeriye, okul vs kitap götürüyoruz. Oraya yolluyorum :D

  • E-Lewies

   Çok güzel😊

 • 1 ayda 9 kitap gayet güzell bir rakam...
  neden arafta kaldın ve kitap bitttikten sonra kafan karıştı?
  ayrıca aşk romanları pek sevmem demişssin sevdiğin kitap türleri varmıdır başka?

  • sizofrenkarinca

   Genelde psikolojik, gerilim, korku ve polisiye daha çok severim. Şuanda da 2. Sherlock holmes kitabini okuyorum mesela. Hani aşk kitabi okumam için çok iyi olduğunu bilmem lazim onun dışında çok okumuyorum. Kitabin sonu için de okuyacak olanlara spoiler vermemek için yazmadım. Ama kitabın bir kısmının hayal miydi gerçek mi olduğunu kitabin sonunda emin olamıyorsun. Ama ben şahsen çok sevdim bu kitabi.

  • anladımmm

  • sizofrenkarinca

   Bu arada bu ay da okuduğum 3. kitap. Şehir dışında olunca ancak okuma firsatim oldu.

  • Hepsini Göster
 • patentsizim

  güzelse bende okuyayım içeriği ney bunun

  • sizofrenkarinca

   Yazdım zaten yukarıda okursan :D

  • patentsizim

   içeriği derken güzelmi onu dicektim öyle cıvık aşk varsa uzak dursun

  • sizofrenkarinca

   Romantik komedi tadında diyeyim kitabın çoğunluğu. Öyle vıcık vıcık aşk hikayesi değil tabi. Ben şahsen çok beğendim bunu.

  • Hepsini Göster
YÜKLENİYOR...