Sabaha Kadar Dinlesek Bile Bıkmayacağımız Enstrümanlar!

Kemençe

Sabaha Kadar Dinlesek Bile Bıkmayacağımız Enstrümanlar!

Çok güzel bir sesi vardır. Hareketli ritminden çok ince tiz bir sesiyle dinlenirse çok güzel bir hissiyat veriyor insana, sakin ve dingin bir ses. Bu sesi en çok slow karadeniz müzikleri dinlerken keşfettim dersem yeridir.

Ney

Kemençe gibidir aslında sesi tek dinlenilir, sessizlik en düşük seviyede olsun ama ney susmasın. Sabaha kadar çalsın, ilah bir sestir.

Klarnet

Klarnet dediğimiz zaman akıllara Hüsnü Şenlendirici gelir ilk, en azından ben öyle düşününce geliyor sanırım. Bazen yüksek bazen de en alçak seslere indiği zamanda ritmini kaybetmeyen bir sestir.

Bağlama

Kimi yerde bağlama kimi yerde saz diye geçer ismi ama asıl ismi bağlamadır. Türkülerde başrol oynayan bir enstrüman, bir ara öğrenmek istediğim tek müzik aleti olmuştu. Belki ileride bunu düşünebilirim ama türkülerle eşlik ettiği o sesi çok hoş olur. Dertlidir bağlama, döküverir sesiyle dertleri rahatlatır içleri.

Tulum

Eşlik edebileceği müzik aletleri ise davul ya da kemençe olabilir, yine bir karadeniz eseridir. Arkadaşımla birlikte gittiğim karadeniz eğlencelerinde hareket katmadı için çalınır, çokta güzel olur. Karadenizli değilim ama arkadaşımdan da daha iyi oynadığım kesin. :D

Aklıma gelen ve bildiklerim bunlardır, okuduğunuz için teşekkürler...

#Gencaver


5|1
105
_Gencaver_ KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Kısaca Karadeniz 😊'

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...