Filmi Tamamlayan Final Sahnesidir

Bazı filmler vardır asla unutamayacağımız, finalleri ile gönlümüze taht kurmuş.

Harika bir film, güzel kurgu, güzel oyunculuk, ses, mekan ama bir filmin finali de çok önemlidir.

Mesela ;

1- Braveheart / Cesur Yürek - William Wallace idam sehpası

Bu sahneyi her izlediğimde , ilk izlediğimde yaşadığım o duygu patlamasını tekrar yaşıyorum. Başında dikilen bir cellat , af dilemeni istiyor ölümün karşılığında. Özgürlük giriyor tamda burada devreye. Müsade vermiyor başkalarının bahşettiği bir yaşamı devam ettirmene. Şahane bir final.

Fredoooooooom

2- Suicide Room / İntihar Odası - Pembe saçlı kızın , Dominik'in intihar haberini alması

Bir tarafta insanlardan nefret eden , odasının kapılarını mühürlemiş Sylwia. Yalnızlığın asil kokusunu içine çekip , tüm insanlığa öfkesini kusan bir insan. Diğer tarafta tüm saçmalıkların farkına varmaya başlayan , depresyonda bir Dominik. Bu iki insanın kesişmesi sonucu ortaya çıkan bağ. Hesapta olmayan ise , intiharı bu kadar arzularken , bağlandığın insanın sensiz veda etmesi. Sylwia'nın asla odasından çıkmayacağını düşünürken Dominik ile buluşması , Dominik'in o gece hap içip intihar etmesi ve pembe saçlı kızın bunu öğrendiğinde yaşadığı acı. Odasından çıktığı an çok iyi.

"Bu dünya ölüyor. Bu dünya bizi hak etmiyor. Bizim gitmek zorunda olmamızın sebebi bu.."

3-V For Vandetta - Parlamento binasının patlaması

Sadece kapalı devre TV yayını yapılan İngiltere'de yayıncı kuruluşu basar ve bir sonraki sene 5 Kasım'da her şeyin değişeceğini ve onun gibi düşünen herkesin sonraki sene 5 Kasım'da Parlamento Binası'nın önünde toplanmasını ister. Bu zaman içinde halkın uyanışı , V'nin tüm İngiltere halkına dağıttığı maskeler ile askerlerin olduğu barikatı aşıp parlamento binasının yıkılışını izlemeleri , V ile Evey'in son konuşması ve V'nin mezarı içinde olan bomba yüklü vagonun harakete geçişi.

"Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez!" sözü zaten her şeyi açıklıyor. Harika bir film ve finali.

O haklıydı , bu ülkenin bir binadan daha fazlasına ihtiyacı olduğu konusunda. Bu ülkenin umuda ihtiyacı var.

gibi. Filmi izledikten sonra , filmin finali akılda daha çok kalır. Herşey yaşanmıştır ama , '' Şunun olmasına çok sevindim/üzüldüm '' , '' Keşke şu şöyle olsaydı/olmasaydı '' tarzında cümleler kurulduğuna defalarca şahit oldum.

Teşekkürler ^^


5|2
31

En İyi Kız Görüşü

 • Filmler sonları ile hatırlanır ve akılda kalan repliklerle , ellerine sağlık
  Aklımda kalan en güzel cümleydi , Dominik'in annesine söylediği "Acı çekmek zorundasın daha önce hiç çekmediğin kadar. Nasıl bir acı içinde olduğumu anlaman için" cümlesi

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Ah sylwia, gerçekten o sahne çok duygusaldı.

  0|1
  0|0
 • Güzel paylaşım..

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;