Orta Dünyanın Çılgın Karakterleri!

Son günlerde adından sık sık söz ettiren "The Hobbit" filmlerini duymuşsunuzdur. Bizzat bir Orta Dünya aşığı olarak işin özüne inmenin gerektiğini düşündüm ve sizler için Orta Dünyanın en çılgın yaratıklarından, elflerinden ve cücelerinden bahsedeceğim. Koltuklarınıza yayılın ve Epik bir yolculuğa hazırlanın.

Melkor

Orta Dünyanın Çılgın Karakterleri!

Bu yakışıklı, orta dünyanında ötesinde, tek olan Eru'nun yarattığı ilk varlıklardan en kudretli, en güçlüsü ve en kötüsüdür. Kendisi bir Ainur ruhudur ve bir valadır. Diğer valalar gibi şarkı söylemeyi çok sever. Ama bu biraz farklıdır; şöyle düşünün Dünyadaki herkes caz seviyor ama bizim Melkor rock yapıyor. Çoğu zaman Kibri ile anılır. İsminin anlamları ise "Kara Düşman", "Zorba Hükümdar"dır.

Ungoliant (Sindarin dilinde Kara Örümcek)

Hatırlar mısınız bilmem ama "The Lord Of The Rings" filminde Frodoya saldıran bir örümcek vardı. (Ulu Shelob) Frodonun bir kaç katı uzunluğunda birkaç katı genişliğinde devasal bir örümcek. Şimdi bahsedeceğim Ungoliant orta dünyada bulunan bütün örümceklerin atasıdır ve bizim Frodoya saldıran hanımefendinin yüzlerce katıdır. Şu şekilde açıklayabilirim; Kitabın bir bölümünde Ulu kraliçe ya da Kara Örümcek "Ungoliant" kocaman bir kıtanın bir kısmını yemeyi başarmıştır. Boyut olarak devasal olan bu tatlı şey, Melkorun pis işlerini yapar ancak daha sonralarda zalim Melkor "Elimdeki her şeyle seni besleyeceğime söz veriyorum" dedikten sonra sözünde durmayınca Melkora karşı savaşa girmiştir.

Radagast (Boz Büyücü)

Bu karakterden bahsetmeden edemeyeceğim. Kendisi The Hobbit filminde bizleri baya güldürmüştür. Boz büyücü Radagast, kendisi filmde çok zeki görünmese de aslında çok zeki bir büyücüdür. Gandalfla olan dostuluğu her zaman bakidir ve hangi tarafı seçmesi gerektiğini iyi bilir. Vahşi hayvanlarla büyük bir düşmanlığı vardır. Ayrıca şifalı otlar ve özellikle kuşlarda olmak üzere hayvan ilminde ustadır ve onların dilinden anlayabilir. Korkusuz ve çok cesurdur. Arada sırada Gandalfı korkutmakta hobileri arasındadır.

Kendimce;

Daha nice varlıkların olduğu orta dünyanın sadece bir kaç tane yaratığını ve büyücüsünü yazdım. Daha ilerisinde Orta dünyaya dair bir çok fikir var aklımda. Beğenmeniz dileğiyle.


1|1
31

En İyi Kız Görüşü

 • Fantastik roman, film ve mitolojik hikayeleri pek sevmiyorum. Ama akıcı bir üslup kullanmışsın. Eline sağlık. Benim ilgimi en çok Kara Örümcek çekti. Devamını bekliyoruz.

  0|0
  0|0
  • Teşekkür ederim değerli yorumların için. Devamı tabii ki gelecek hiç merak etmeyin.

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel bir dilin var

  0|0
  0|0
 • Bir lotr fanı olarak sevdim tşkler :)

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...