Orta Dünyanın Nefret Kusan Varlıkları!

Orta dünyanın gerçek anlamda en öfkeli ve en nefret dolu varlıkları. İşin özünde bazıları iyi taraftan bazıları ise kötü taraftan doğmuşlardır. En nihayetinde hepsi Melkorun kölesi haline gelmiştir. Sıkı durun başlıyoruz.

Balrog

Orta Dünyanın Nefret Kusan Varlıkları!

Yüce Barlog, birinci çağın kadim yaratıklarındandır. "Lord of The Rings" filminden hatırlarız bu ateşli düşmanı. Gandalf gibi bir büyücü böylesine kadim bir varlığı sadece şans sayesinde yenmiştir. Maia ırkından olan bu yaratık.Ardanın (Dünya) birinci çağında Melkor tarafından yoldan çıkarılıp köleleştirilmiştir. Sonsuz ömür biçilen bu yaratıklar Melkor tarafına geçtiklerine. Onunla beraber "Utumno" da yaşamışlardır. Tüm valaların baş belası olan Ungoliantı bile korkutmuş güçlü insansı şeytanlardır.

Ancalagon (Kara ejderha)

Melkorun ilk çağ bitmeden yarattığı, orta dünya üzerinde yaşamış en büyük ve en güçlü ejderhadır. Bunların yanında uçabilen ilk ejderha olması da cabası. Uzunluğu konusunda net bir bilgi olmasa da Smaugdan çok daha büyüktür. Büyüklüğünü ve kudretini şöyle tasvir ederlermiş; "Ancalagon çok uzaklarda uçsa bile büyüklüğü güneşi kapatmaya yeter" Efsaneleşmiş bir alev püskürtür ancak onun alevi bile tek olan yüzüğü yok etmeye yetmez derler. Öfke savaşında Melkor tarafından kullanıldı, bir süre için Valar ordusunu durdurmayı başarsa da yok olmaktan kurtulamamıştır.

Azog (Kirletici)

Moria orklarının lideridir. "The Hobbit" filminde, kahramanlarımızın baş belası olan bu soluk renkli ork, aslında kitapta hiç bir zaman Erabor savaşlarında yer almamıştır. Filmdeki değişikliklere rağmen benim ork olarak idolümdür. Filmleri değil kitabı anlattığım için oradan devam edeceğim. Balrog Moria madenlerini aldıktan sonra oraya yerleşip rahat bir hayat sürmüştür. Balrog korkusundan hiç bir cüce Moriaya ayak basmaya cesaret edememiştir. Ta ki Thror'a kadar. Thror Moria madenlerine girerek Azaogun mekanını kirletmiştir. Bunu duyan Azog durur mu? çekmiş emaneti, bir savurmuş almış Throrun kellesini ve cesedini kirletmiştir. Buda uzun yıllar süre gelen Ork-Cüce savaşlarını başlatmıştır.

Uruk-hai

Melkorun isteği üzerine Sauron tarafından seri üretime geçirilen Goblin Ork melezi savaşçılardır. Yüzük savaşı sırasında Saruman tarafından aynı formül uygulanmıştır. Sarumanın ürettiği uruklar daha çok insana benzerler ve kılıç kalkan konusunda Orklardan daha üstündürler. Orta dünyanın piyonları denebilecek bir ırk, şüphesiz yüzük savaşları sırasında en üstün ırk uruklardır.

Son olarak;

İnanın yazarken ellerim titriyor. Çok az kişinin ilgisini çekse de, bu muazzam ve epik dünyanın içinde olmak bana çok büyük hazlar yaşatıyor. Bu imkanı veren Modlarıma teşekkürü borç bilirim.


1|0
13

En İyi Kız Görüşü

 • Çok iyi ya. Hele Kara Ejderha. Bir solukta okudum. Fantastik kahramanlara bu gidişle ilgim artacak.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Peter amca silmarillionun filmini yapacakmi acaba ozaman melkoru ofke savasini sauronun darkside olmadan onceki halini gorsek...

  0|1
  0|0
  • Silmarillion filmleri hakkında da bir bence yazmıştım. PJ elinden geleni yapıyor. Ancak yurt dışından çok güvendiğim bir kaynak pek yakında diye bir şeyler fısıldadı kulağıma. :)

  • Oo isallah yaaa

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;