Dragon Kin (Ejderha Serisi)

Çok sevdiğim bir kitap serisidir.

Eskiden bizim oturduğumuz yerdeki kırtasiyede sadece artı 18 kitaplar satılıyordu. Açıkçası okuması hoşuma gidiyordu fakat sürekli aynı şeyler tekrar ettiği için ister istemez tadı kaçtı. Neredeyse tüm kitaplarda bir savaşçı,baron ya da dük genç ve güzel, tartışmayı seven bir kıza aşık oluyor sonra da işi pişiriyorlardı. Herneyse bu kitaplardan sıkıldığım bir arada kırtasiyede ilgimi çeken bir kitap oldu. Kapağı insanı çekiyordu arkadaki yazısıda ayrı bir hoşuma gitmişti.

"İnsana dönüşebilen ejderhaların tutkulu aşk oyunlarıyla alev alacaksınız.

Kalbi bir ejderhaya,şehvetiyse kibirli bir sövalyeye aitti.

Bir gün bunların bir araya gelebileceğini kim hayal edebilirdi ki?

Despot ağabeyini öldürmenin peşindeki kanlı Annwyl kaderin onu sürüklediği olayların ortasında aşkı ve tutkuyu keşfediyor"

Ejderin AşkıDragon kin (Ejderha serisi)

Yani bu kapağın ilgimi çekmemesi imkansız. Çok ilgimi çekti ve elime aldım. Almamla birlikte anneme yalvaran gözlerle bakıp bana bu kitabı alması için diretmiştim. Bu fantastik dünyaya resmen aşık olmuştum. Kalbi bir ejderhaya,vücudu ise bir şövalyeye ait bir kadın savaşçı. Erkeklerin kanıyla yıkandığı söylenen kanlı Annywl'in Kara ejderha Fearghus ile birlikte aşkı ve arzuyu keşfedişini anlatan bu kitapta cinsellik ön planda tutulmuştu. Artı 18 kitaplarda şüphesiz bu kitap birinci sırada yer alır. İçinde bir kitap daha var. O da iki ejderhanın çiftleşme sürecini,aşık oluşlarını ve sahiplenmeyi anlatıyor.

Ejderin Arzusu

Kapakları gerçekten çok iyi seçiyorlar <3

İlk kitabı okuduktan bir sene sonra serinin devamı olan bu kitabı gördüm. İkinci bir kitabı olduğunu bilmiyordum. Resmen havalara uçmuştum. Bu kitapta Fearghusun kardeşi kibirli,gümüş ejderha Briec ve tatlı cadı Talaith'in arasındaki anlatılıyor. Briec'in kibri dayanılmaz derecede ama bir o kadarda seksi bir adam. Kapaktan anlaşılıyordur herhalde. Talaith ise bu adama karşı koymaya niyetli aklında fena planları olan bir cadıdır.

Talaith, amacı uğruna herşeyi yapabilecek kapasitede bir kadındır.. Bu kitapta aynı zamanda ejderha ailesinin diğer üyelerine de baya bir yer verilmişti. Onlar arasındak ilişki insanı gülmekten yere yatırıyor. Birbirlerini öldüreceklerini söylemelerine rağmen birbirlerini çok seven bu ejderha ailesini ben çok sevmiştim.

Ejderin Tutkusu

Kitabı yine bir sene sonra almıştım. Seri olduğunu bildiğimden tetikte bekliyorum ne zaman çıkacak diye. Bu kitapta üçüncü ve benim en sevdiğim ejderha olan altın sarısı rengindeki, çapkın ejderha Gwenvael'in soğuk,zeki ve seksilikten uzakta olan Dagmar ile arasındaki aşk hikayesi anlatılır. Aslında bu kitapta yazara baya sitem ettim. İlk iki kitapta aşk ve cinsellik ön plandayken bu kitapta planlar,ale içi dram,savaş ön plandaydı. Ama serinin en komik kitabıydı. Okurken kahkahalara boğulduğum için azarlanmıştım.

Ejderin Büyüsü

Bu kitapta abilerinin küçük kız kardeşi kırmızı ejderha Keita'nın nasıl biri olduğu,gerçekte neler hissetiği,annesiyle olan ilişkisi ve savaşlar anlatılır. Keita diğer kitaplardan başka karakterlerin, özellikle de annesinin söyledği kadarıyla mezhebi geniş bir kız. Gwenvael'in kız versiyonu diyebiliriz. Baya oynak bir kız ama ben onuda sevdim. Sdece aşk hayatındaki belirsizlikler beni boğdu. Mor, barbar ejderha Ragnar ile aşk yaşıyorlar ama takılıyorlar gibi de sanki bilemedim. Keita özgürlüğüne çok düşkün bir kız. Bağlanmayı reddediyor Ragnar ise onu sahiplenmek istiyor.

Bu seriyi sevmemin en büyük nedeni komik,eğlenceli ve fantastik olması. G.A Aiken çok güzel bir dünya yaratmış. Kitapların içinde Keita'nın ablası beyaz cadı Moryfd'in aşk hikayesi ve en küçük erkek kardeş mavi Eibhear'ın aşk hikayesinden de kesitlere yer verilir.

Rahatlamak,eğlenmek isteyenler ve fantastik kitapları sevenler için çok güzel bir seri bence :)


1|0
22

En İyi Erkek Görüşü

 • Kitapların kapakları bile cinselliğin önplanda olduğunu belli ediyor :D ama diğer bir yandan aynı kapak hedef kitlenin kadınlar olduğunuda açıkca belli ediyor ama gelelim ki en klişe laflardan biri olan kitabı kapağına göre yargılama lafı var :D neyse emeğine sağlık

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Çok iyi eline sağlık

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • emeğine sağlık çok güzel olmuş

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • emeğine sağlık güzel olmuş

  1|0
  0|0
Yükleniyor...