2 ay

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!

Wheeinthemood s

Merhaba,

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!

Bugün oyunlarla alakalı bir bence'yle daha karşınızdayım. Evet yakuza yeni bir oyun değil biliyorum ancak bu "MÜKEMMEL ÖTESİ" oyunu sizlere tanıtmak istedim kısaca. Evet gereksiz demiştim ama sarıyor cidden oynamanızı önereceğim bir oyun. Hemen başlayalım.

#Soojin #Jende

Oyun hakkında

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!

Yakuza serisinin 7. oyunu olan like a dragon, 2020 yılında Sega tarafından ilk kez PlayStation 4 için piyasaya sürülmüştür. Zaten oyunun adından anlayacağınız üzere Japon yakuza RPG oyunu. Oyunun ana karakteri hakkında bilgi vermek gerekirse dünyadaki en iyi saç modeline sahiptir.

İyi ve kötü yanları

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!

Açıkçası oyunu aşırı beğendim diyemem. Kötü yanlarından bahsetmek gerekirse dövüş kısımları geliştirilmesi gerek. Tamam eğlenceli özellikler var ama genel olarak sinir bozucu. Daha iyi yapılabilirdi. Para kazanma kısmı da biraz sinir bozucu o kadar dövüyorum 10 yen (yaklaşık 1 tl) veriyor. Türkçe yaması olmaması da üzücü. Her neyse biraz da iyi yanlarından bahsetmek gerek. Hikayesi hoşuma gitti. Sokaklarda gezmek çok hoş cidden özellikle de gece saatleri. Yeni gelen karakterleri de kontrol edebilmek çok iyi. Ayrıca dükkanlara girebilmek falan da baya eğlenceli. Yakuza olduğunuzu baya hissettiren bir oyun. Güldürüyor bazı sahneleri ile.

Oyunun kısaca konusu

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!

Oyunda ana karakterimiz İchiban Kasuga yani kısaca İchi bir Tojo klanının Arakawa yakuza ailesinin içindedir. İchi'den Jo sawashiro'yu koruması için yapmadığı bir cinayetten dolayı 18 yıl hapise girmesi gerekir. İchi kardeşimiz canım olduğu için bunu kabul eder. 18 yılın ardından hapishaneden çıkar ve çıktığı zaman kendisini bekleyen kimseyi göremez. Burada eski dedektif Koichi Adachi ile tanışır. Bir süre içinde gerçekleri öğrenir ve kabullenmek zorunda kalır. Artık yakuzada olmadığı için evsizdir. Devamını oyunu oynayınca öğrenirsiniz.

Oynamaya değer mi?

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!

300-500 arası değişiyor sanırım fiyatı açıkçası ülkemizde çok pahalı. Para vermeden indirme şansınız varsa mutlaka oynayın cidden sarıyor özellikle de hikaye ilerlediği zamanlarda. Bence oynamaya değer. Bu tarz oyunlar ilginizi çekiyorsa mutlaka oynamalısınız. Cidden oynarken eğleniyorsunuz.

Oyunla alakalı videolar

Son olarak oyunu merak edenler için video bırakmak istedim. Oyunu daha yakından inceleyebilirsiniz bu şekilde. Ben videolarına rastgele denk gelip oyunu denemek istemiştim.

Yakuza: Like a Dragon Oyunu İncelemesi!
19 Görüş