Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki

Serein
Kİtsunenin gücü
Kİtsune'nin gücü

Kitsune Nedir?

Büyülü, ölümsüz ve inanılmaz derecede sevimli olan nedir? Kitsune. Bu efsanevi tilkiler, ister “ tilki ateşi ” fenerleri ile bir düğünü kutlayarak, ister köyü çırılçıplak sokaklarda koşturarak ve tüm parasını dağıtarak, Japonları yüzyıllardır memnun ediyor. Ancak Kitsune tamamen eğlenceli ve oyuncu değil - inanılmaz derecede akıllı ve aynı zamanda inanılmaz derecede tehlikeli olabilirler!

Kitsune türleri
Kitsune türleri

Özellikleri

Fiziksel tanım:
Yenidoğan Kitsuneler, bir grup ortalama tilkiyle kolayca karıştırılabilir. Büyülü güçleriyle birlikte büyülü görünümlerini zamanla kazanmaları gerekir. Örneğin, her yüz yılda bir Kitsune yeni bir kuyruk çıkarır. Toplam dokuz adede kadar kuyruğu olabilir. Daha sonraki yıllarda, kırmızı kürkü altın rengine, ardından nihayet beyaza dönmeye başlayabilir.

Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki

Kitsune yüzüncü doğum gününe ulaştığında, onu tanımlamayı çok zorlaştıran bir numara olan şekil değiştirmeye başlayabilir. Bu büyülü tilkiler insan şeklini almayı sever. Azami saygıyı emreden şekilleri tercih etmeye meyillidirler: zarif bir genç kadın ya da bilge bir yaşlı rahip. Belalı bir ruh hali içindeyseler, daha önce gördükleri insanlar olarak da poz verebilirler: bir orduya komuta edebilen bir prens veya aşağılanması gereken bir düşman. Şans eseri, tilkinin kılık değiştirmesi nadiren mükemmeldir. Onu hazırlıksız yakalarsan, kuyruğuna bir göz atabilirsin!

Naruto
Naruto

En eski ve en güçlü Kitsunelerden bazıları başka şekiller de alabilir. Gökyüzünde inanılmayacak kadar uzun ağaçlar olarak göründükleri biliniyor. Hatta bazıları kaybolabilir!

Ama bir Kitsune hangi şekli alırsa alsın, her zaman bir pes etme olacaktır. Hoshi no tama, parlayan bir top veya yanardöner bir mücevheri her zaman yanında bulundurmalıdır. Top ruhunu içerir ve onsuz güçsüzleşecek ve ölecektir. İnsan formunda, Kitsuneler genellikle hoshi no tamalarını muska olarak giyerler, ancak tilki formunda büyülü topları ağızlarında taşırlar veya kuyruklarına bağlarlar.

İnsan formunda Kitsune
İnsan formunda Kitsune

Kişilik

Hiçbir Kitsune tam olarak birbirine benzemez ve hepsi karmaşık karakterlerdir! Yüksek zekaları ve sınırsız yaratıcılıkları onları tahmin etmeyi zorlaştırıyor. Yine de genel olarak iki gruba ayrılabilirler: zenko ve yako.

Zenko, pirinç ve refah tanrıçası Inari'ye hizmet eden iyi tilkilerdir. Zenko genellikle insanlara bilgelik getirmek için rahipler olarak görünür. Ayrıca yöneticilere mesajlar getirebilir veya belirli hanelerin koruyucusu olarak ailelerine zenginlik ve mutluluk getirebilirler. Sonunda, insanlar ve kötü tilkiler arasındaki anlaşmazlıkları çözerler, genellikle insanların tarafını tutarlar!

Ahri, Dokuz Kuyruklu Tilki - League Of Legends
Ahri, Dokuz Kuyruklu Tilki - League Of Legends

Yakolar kötü tilkilerdir. Zenko tilkileri yaramaz olabilirken, yako tilkileri düpedüz yıkıcı olabilir. İtibarları mahvediyorlar, değerli eşyaları çalıyorlar ve hatta yolcuları ölümcül tuzaklara çekiyorlar. Çoğu zaman, yako kibirli veya tembel insanları hedef alır, ancak masumları da taciz ettikleri bilinmektedir!

Hem zenko hem de yako olan birçok Kitsune de romantik bir çizgiye sahip gibi görünüyor. Güzel genç kadınlar kılığına girerek sık sık insanlarla evlenirler. Çoğu Kitsune, sevgi dolu ve sadık eşler olduğunu kanıtlar, ancak evlilik genellikle Kitsune'un kovalanmasıyla sona erer. Birkaç Kitsune erkekleri sadece soymak veya uykuya daldıktan sonra aşağılayıcı pozisyonlara sokmak için baştan çıkarabilir. İki Kitsune evlendiğinde, büyülü “ tilki ateşi ” fenerlerini çağırmayı veya berrak mavi bir gökyüzünden yağmur yağdırmayı içerebilen ayrıntılı düğün kutlamalarına ev sahipliği yaparlar.

Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki

Özel yetenekler

Kitsuneler inanılmaz derecede büyülü yaratıklardır. Güçleri yalnızca hayal güçleriyle sınırlıdır, bu da Kitsune'nin canlı hayal gücü göz önüne alındığında, neredeyse hiç sınırlı olmadıkları anlamına gelir!

İllüzyon sanatında uzmanlaşırlar. Şekil değiştirme, bu alandaki birçok becerinin yalnızca ilkidir. Bu büyülü tilkiler bedenlerini değiştirmenin yanı sıra etraflarındaki dünyayı da değiştirebilirler. Bir mezarlıktan çökmüş konaklar ve rüya gibi bahçeler yapabilirler. Sabahları çimene dönüşen gümüş ve altın yığınları oluşturabilirler. Ve asla tilki olarak tanımlanmadan insan şeklinde yıllarını geçirebilirler.

Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki

Kitsune ayrıca psişik güçlere sahiptir. İnsan bedenlerini ele geçirebilirler, genellikle kendilerine yanlış yapan bir kişiyi kasabada çıplak koşturarak aşağılamak, tüm parasını almak veya şişmanlayana kadar çok miktarda yemek yedirmek için uğraşırlar. Daha az sert bir önlem olarak, bir Kitsune bir rüya yoluyla bir mesaj iletmek için uyurken bir insanın zihnine girebilir.

Kitsune ayrıca çeşitli başka güçlere sahiptir. Bazıları uçabilir. Bazıları ateş püskürtebilir. Bazıları havayı kontrol edebilir ve diğerleri geleceği görebilir.

Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki

Kültürel Temsil

Menşei:
Japon kültürünün birçok yönü gibi, Kitsune de huli jing adı verilen sihirli, dokuz kuyruklu tilki hikayelerini anlatan Çinlilerden esinlenmiştir.

Kitsune, Japon edebiyatına ilk kez sekizinci yüzyılda girdi ve efsaneleri o zamandan beri hiç sönmedi. Inari'nin antik tapınaklarının çevresinde, Japonya'nın en iyi sanatçılarının kaligrafi yazılarında ve tabii ki binlerce halk masalında heykeller olarak bulunabilirler.

Japon halkı, on sekizinci yüzyıla kadar büyülü tilkilerine inandı. Inari'nin tapınaklarında yaşayan tilkiler için özel tofu tarifleri icat edildi. Aileler, tilkilerin kendilerine zenginlik ve başarı getireceğine inandıkları için tilkileri evcil hayvan olarak tuttular. Yako tilkilerinin soyundan geldiğine inanılan bazı aileler, toplulukları tarafından dışlandı. Ve birçok akıl hastalığı vakası kitsunetsuki veya tilkiler tarafından ele geçirilme olarak tanımlandı .

Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki

Modern Görünümler

Büyüleyici Kitsune, Japon kültürüne olan hakimiyetini kaybetmedi. Aslında, onların irfanları dünyaya yayıldı!

Tilkiler çok sevimli yaratıklar olduğu için çizgi roman, anime ve video oyunları gibi görsel eğlencelerde en popüler olanlarıdır. Naruto, Pokemon, Animal Crossing, Zelda ve Mario'da görünürler.

Dokuz Kuyruklu Şeytan Tilki - dünyanın en büyük Naruto tema parkında 🦊
Dokuz Kuyruklu Şeytan Tilki - dünyanın en büyük Naruto tema parkında 🦊
Kitsune heykelleri
Kitsune heykelleri
Bir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu Tilki
5
4
Görüşünü yaz
4Kız Görüşü
5Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Melmelon
  Aklıma direkt gumiholu kore dizileri geldi 😂 gerçekten çok ilginç bir efsane... İlk duyduğumda dokuz kuyruklu tilki nee? Tilkiden de hero mu yapmışlar demiştim. d
  Bu ilginç efsaneyi okumak keyifliydi emeğine sağlık 😊
  Görüş hala geçerli mi?
  • Serein

   Ahha ben de bir mmorpg oyununda görmüştüm, çok büyük bir bosstu ama harikaydı ağzından büyülü toplar çıkartıp fırlatıyordu. Kuyruklarını kesip öldürmeye çalışıyorduk ama çok tatlıydı yaa kıyamıyordum kesmeye ''yerim ben bunun kuyruklarını.'' diyordum o kadar çok seviyordum :D Ama boss olduğu için öldürmek zorundasın :( Rica ederim tatlım. Okuman benim için şeref <3

En İyi Erkek Görüşü

 • FelFire
  Ellerine sağlık!

  Aaaa Ahri diyerek tıkladım linki :DBir Mitolojik Yaratık: Kitsune/Dokuz Kuyruklu TilkiAralarında Pop Star olanlar bile var! :P
  Görüş hala geçerli mi?
  • Serein

   Teşekkürler.😀 Ahri harika ya.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

34
 • Sonjin
  Dokuz kuyruklu tilkiyi biliyorum ama o kadar bilgiye sahip değilim mitoloji de aşırı bildiğim iskandinav ve yunan var ama bu da dikkatimi çekti azıcık 😅
  • Serein

   9 kuyruğunu ısırasım geldiği için yazdım ahaha, sevindim dikkatini çekmesine...

 • CatJiJi
  Ben gumiho olarak biliyordum bunu kuzucum, hatta nasipse atak bileğime gumiho ya da diğer adiyla kitsune dövmesi yaptırma fikrim vardı zaten. Tek ben bilmiyor muşum demekki 🙈🙈🙈 yaaaaa🌸🥰
  • Serein

   Bilmene sevindim tatlım ama bence geçici yap, hevesini alırsan değiştirme imkanın olsun.✨♥️

  • CatJiJi

   Geçici kaç gün kalıyo kuzucum

  • Serein

   Cilt tipine göre değişir tatlım ama 2-4 hafta kalıyor.

  • Hepsini Göster
 • sozdemir
  bir yabancı dizi vardı ya ismini unuttum böyle karekterde bir kadın oynuyordu ilişkiye girdiği erkekleri öldürüyordu.
 • Cherrytanuki
  İşte bu işte bu mükkemmel olmuş
 • Helix8233
  Ah Kurama üzümlü kekim 😘😍
 • xhgahsdas
  Teen Wolf Kira :d
 • sudedly
  tek bildiğim kitsune teen wolfdaki kira
YÜKLENİYOR...