Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bu benceyi benim gibi sahne sanatları ve oyunculuk mesleğini düşünenler için hazırladım. :)

Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bireyin oyuncu olması için sahip olması gereken özellikler:

-Yetenek

-Eğitim

-Çok çalışmak

Oyuncu olmak isteyen bireyin öncelikle yetenekli olması gerekir.Duyguyu karşıdaki insana vermek oyunculukta oldukça önemlidir. Ayrıca doğal olmalısınız.Olayları gerçekten yaşıyor gibi hissettirmelisiniz. Oyunculuk için eğer yeteneğiniz varsa eğitim almanız şart. Sizler için Türkiye'deki en iyi oyunculuk eğitimi veren okulları araştırdım.

1-Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Türkiye 'de geleneksel türk tiyatrosu eğitimi veren ilk kurumdur.Her yıl Nisan ayında yetenek sınavı yapılır.Bu sınavda başarılı olan 16 öğrenci bu okulda okumaya hak kazanır.

2-Sadri Alışık Kültür Merkezi

Oyuncu olmayı hedefleyen katılımcıları bilinçli ve ciddi bir eğitim sureci sonunda tam donanımlı bir şekilde yetişmelerini sağlayıp sanata ve kültüre kazandırmak amacı taşır.

3-Craft Oyunculuk Atölyesi

Bu atölye kendi içinde temel oyunculuk teknikleri,beden,diksiyon ve ses alıştırmalarıyla birlikte dans çalışmalarını kapsar.

4-Diyalog Anlatım İletişim

5-35Buçuk Akademi

6-Sahne Tozu Tiyatrosu

7-Sinematek

8-Gri sahne

9-3Mota

Merak ettiklerinizi yazarsanız bu konuda başka bir bence yapabilirim.

Bir sonra ki bencemde görüşmek üzere.. :) :)


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Ve bir santcının olmazsa olmaz objektif bakış açısıdır, iyi empati kurma yeteneğinede sahip olmalıdır, her ortama girip çıkmalıdır, canlı şahit olmalıdır ki sırf senaryoda yazdığı ve teorik öğrenme dışında pratikde kazanmalıdır. Kendi dünyasından ve kendi çevresi dışında ki hayatlarada duyarlı olmalıdır, kendi perpektifinden değil, kollektif bakmalıdır ve bunu sanatına yansıtmalıdır. Misal, ben bir film, dizi, tiyatro izlediğimde bir çok oyuncunun hangi çevrede büyüdüğünü, siyasi görüşünü, inancını vs. tahmin edebiliyorum ve hiç zorlanmıyorum çünkü bunu sanatlarına yansıtıyorlar ve yapay,, ucuz duruyor... Günümüz sanatcılarının çoğunun başarısız olma sebeblerinden birinin de rolünü içselleştirmemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Köylü kızı olmak gibi, ibadet sahneleri genelde tam bir fiyasko zaten vs. vs. vs.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...