REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid

Pubg'de Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

canerozkum a

Selamlar,
Yaklaşık 3-4 aydır Pubg oynuyorum ve gayette iyi olduğuma inanıyorum. Bugün kendimce naçizane tavsiyelerle oyunda nasıl daha iyi olacağınız hakkında tavsiyeler vereceğim.

İlk öncelikle söylemem gereken bir şey var. Ben asla sağa sola, kıyıya köşeye atlayıp rank kasanları anlamıyorum. Bu oyunun amacı zevk almak, çatışmak ve temasa girmek. Kıyıya köşeye atlayıp rank kasarak iyi olamazsınız. Ayrıca yeteri kadar aim geliştirdiğiniz zaman ve yakın temasta da iyi olduğunuz zaman gayet iyi rank kasarsınız. Ben full rush oynamama rağmen şu an da as 3 yıldızım. Bir sezon 2 ay sürüyor, o yüzden "rank kasacağım" diye kendinizi milletten uzak yerlere atlayarak kötüleştirmeyin. Hadi başlayalım.

Oyunda en önemli şey, ayarlarınız!

Başlangıç olarak ayarlardan başlamamız gerekiyor. Bu oyunun en önemli şeyi kendi ayarlarınızı yapmanızdır. Ben şimdi kendi kullandığım ayarlarımı göstererek örnek vereceğim.

Genel Ayarlar

Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

Öncelikle genel ayarlardan başlayalım. Önemli olan ayarları dile getireceğim ve kendi oynayış tarzımı örneklendirerek bahsedeceğim. Dikiz & Ateş, oyunda sağa sola eğilmeniz, bakmanız içindir ve kullanmak faydalıdır. Cover aldığınız yerlerde düz bakıp tüm bedeni göstermek yerine sadece kafanızı çıkararak bakabilirsiniz. Karşı tarafın sağlam aimi yoksa kolay kolay vuramaz. Tabi sadece hep bir tarafa yönelmeyin, sağdan gösterip soldan vurun. :D Dürbün ve eğilmeleri ben "Basılı tut" olarak kullanıyorum. Dokun yaptığınız zaman bastığınız an tekrar basana kadar öyle kalır. Karşınızda bir adam gördüğünüz zaman direk aim alarak basıp vurmak daha iyidir. Dürbünü tekrar basana kadar kullanmak yavaşlatır. Jiroskopu kesinlikle herkese tavsiye ederim. Jiroskop, telefonunuzu hareket ettirerek karakterinize yön verdiğiniz bir ayardır. Eğer jiroskop kullanmaya alışırsanız yakın temasta çok iyi olabilirsiniz. Jiroskopa alışmanın en kolay yolu da alıştırma yapmaktır. Jiroskopu açın ve eğlence modlarına girerek alıştırma yapın. Bunlar dışında grafik ayarlarını da ben akıcı ve aşırı yüksek olarak kullanıyorum. Bu şekilde cihazınız da biraz iyiyse oyun kasmaz ama adamların geldiğini ya da yakında birinin olduğunu hafif bir takılmadan anlayabilirsiniz.

Hassasiyet ve Kontrol Ayarları

Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

Kontrol ayarlarını ve hassasiyet ayarlarını tamamen kendinize özel kişisel olarak ayarlamanız gerekiyor. Öncelikle kontrol ayarları çok önemli çünkü sizin oynayış tarzınızı iyi yapan şey de bu. Kontrolleri nasıl kullanabileceğinize göre şekillendirmeniz gerekiyor. Ben 3 parmak oynuyorum ve dürbün, ateş, karakteri yönlendirme tuşlarını aynı anda çok rahat yönetebiliyorum. Bir adam gördüğümde direk aimi ona çevirip ateş edebiliyorum. Bu çok önemli. Kendiniz nasıl oynayabileceksiniz o şekilde şekillendirmeniz lazım. Bunu da deneme yanılma yöntemiyle yapabilirsiniz.

Hassasiyet ayarlarına gelirsek, ben jiroskop kullandığım için ayarlarım bu şekilde. Bu hassasiyetler ile çok rahat oynayabiliyorum. Jiroskop hassasiyetlerinde 4x, 6x ve 8x sniper için kullanıyorum, o yüzden oranı düşük. Diğer dürbünleri yakın temas için ya da sprey atmak için kullanıyorum. Bir adam gördüğüm zaman direk ona dönebiliyorum. Hassasiyet ayarlarını da kendinize göre ayarlamanız lazım çünkü nasıl rahat oynadığınızı siz bulacaksınız. Bir adamı gördüğünüzde hızlı aim alamazsınız ya da çok hızlı alırsanız o 1-2 saniyelik durum bile sizi öldürebilir. En iyi şekilde nasıl kullanırsınız denemelisiniz. Eğitim moduna girin ve hassasiyetleri sürekli değiştirerek kendinize göre ayarlayın. Bazılarında emin olunca oyunlara girerek de deneyin. Böyle böyle kendiniz için en iyisini ayarlayacaksınız.

Evo ya da eğlence modlarında veya yeni gelen eğlence parkında aiminizi geliştirin.

Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

Eğer ben klasik maça girip rank düşmek istemiyorum diyorsanız, evo ya da eğlence modlarına girerek aiminizi geliştirebilirsiniz. Özellikle yeni gelen güncelleme ile atış poliganı bu durum için çok iyi. Atış poliganında hassasiyet ayarlarınızı ve bileğinizi ölçebilirsiniz. 100 puan yapabiliyorsanız bilin ki, hassasiyetleri çok iyi yönlendirebiliyorsunuz.

Kalabalık yerlere atlayın.

Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

Bu oyunda kendinizi geliştirmenin en güzel yolu bence kalabalık yerlere atlamaktır. Erangel haritasında atlanılan en kalabalık yerleri işaretledim mesela. Uçak yönüne göre buna karar verip atlayabilirsiniz. Üstteki fotoğrafta mesela pochinki, military base ve georgopol yerleri aşırı kalabalık olacak, çünkü uçak tam üstünden geçiyor. Kalabalık yerlere atlayarak yakın fightlara girerek kendinizi aim konusunda gayet iyi geliştirebilirsiniz. Bazen veya başta sürekli öleceksiniz ama zamanla çok daha iyi olacaksınız.

Full rush oynayın.

Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

Eğer kendinizi geliştirmek istiyorsanız durmadan rush oynayın. Rush yapmak karşınızdaki adamları panikletir. Atladığınız yer kalabalık değilse fazla loot ile uğraşmayın. 10-15 dakika loot yapmanın anlamı yok. Silahlarınızı bulun, 2'şer level kask ve yeleğinizi bulun ve direk düşman aramaya çıkın. Biz dediğim gibi yaparak direk arabayla düşman aramaya çıkıyoruz ve dropları basıyoruz. Aniden adamların olduğu yere basmak onları panikletir ve doğru düzgün aim alamazlar. Yakın temasta iyiyseniz direk üstlerine rushlayarak çok rahat kill kasabilirsiniz.

Cover alamayacağınız yerlerde durmayın, dolaşmayın.

Pubgde Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!

Eğer araçsız kaldıysanız veya son alanlara oynuyorsanız sürekli cover alarak oynamalısınız. Yani herhangi bir düşman baskınına karşı ya da adam karşınıza gelirse cover alacağınız bir yer olmalı. Bu ağaç olur, taş olur ya da ev arkası falan olabilir. Açık alanda kalmak sizi kolayca düşmana hedef eder.

Şu anlık tavsiyelerim bu kadar. Buraya kadar okuduysanız teşekkür eder, iyi eğlenceler dilerim. :D

Pubg'de Daha İyi Bir Oyuncu Olmak İsteyenlere Tavsiyelerim!
27
51
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2751
 • Dostum ayarlardan başlayarak çok güzel noktaya değinmiş oldun malum çoğu arkadaşımız bunlara dikkat etmeden girip oynamaya başlıyor ve haliyle telefon ısınmaları, donmalar, yavaşlamalar ile karşı karşıya geliyorlar.

  Pubg bırakalı 3 sene oldu ama yeni başlayacak olanlar için de çok güzel içerik barındırıyor eline emeğine sağlık.
 • Bu oyundan nefret ediyorum ya😐
  Erkekler ne buluyor anlamıyorum.
  Bir kere merak edip indirdim 2 kişiyi vurdum en sonunda bir köşede saklanırken vuruldum ve direkt sildim oyunu. Bana göre değil.
  Tavsiyelerin için teşekkürler. Bir gün gerçek anlamda merak salarsam bencen aklımda kalacak. 😁
 • Telefonum akıcı bir oyun zevki sunmasa da arkadaş muhabbeti arasında sarıyor oyun genel kanımca. Ben birebir çatışmalarda iyi değilim bana vericen kar98, M24, AWM uzaktan uzaktan avlıcam adamları 😂 birde ben beceremiyorum 3 4 parmak oynamayı size helal olsun. bir nasip olmadı birlikte oynamak Caner 😄
 • _Cambaz_
  şu etkinlik modları kalksa ve de 1. şahıs zorunlu hale gelse sadece, oyunun başından kalkmam sıkılana kadar :P
  1. şahısta oyun bulmuyor herkes etkinliklerde. S
  • canerozkum

   Kesinlikle 😄 Herkes eğlence parkında takılıyor

 • Bu tarz oyunlar hiç bana göre değil, ama merak da ediyorum. Ne güzel tüyolar vermişsin. Emeğine sağlık 🌺
  • canerozkum

   Teşekkür ederim. 🙏🏻 Şu sıralar zaman geçirmek için güzel oluyor.

  • Ben de Sims oynuyorum 🤭

 • Oyunu beğenmiyorum ama yine de hepsini okudum 😂😂😂
  • canerozkum

   İlgini çektiyse demek ki 🤷🏻‍♂️

 • inflamess0
  Ben yüklemiştim ama bir türlü oynayamıyordum. Şimdi deneyim bakalım nasıl oynayacam teşekkürlerr
  • Asrıınnn

   Yeni başladıysan eğitim alanına girip ayarlarını kendi rahatına göre ayarlayabilirsin. Silahları da görmüş olursun atış da yapabilirsin

  • canerozkum

   Aynen 🙏🏻

 • Ya da hile indirip herkesin size söverek birinci olabilirsiniz her ne kadar iyi olursanız olun hile yapan mutlaka var. Hile çıkıyor hep kanser olmamak icin ya oynamayın ya hile açın ama yinede iyi bir bence olmuş
 • MryPery
  Şu hile yapanlar olmasa varya efsane bir oyun şu pubg güzel tavsiyeler teşekkür ederiz
  • canerozkum

   Artık çok nadir denk geliyor ya. 🥺

  • MryPery

   Ben oyunun dozunu bazen kaçırabiliyorum o yüzdendir jerhalde çok denk gelmem

 • İmrenimce
  Asla oynayamıyorum çok istiyorum öğrenmeyi fakat bir türlü ilerleyemiyorum bana göre oldukça zor./
 • ireemylc
  canım sıkıldıkça girip oynuyorum ve hepsine dalıyorum shwhhshw ama sonra ölüyorum malesef
 • -Elvis
  Warzone ve BF5 oynuyorum artık. Pubg Mobile arada giriyorum. Ets2 ise kafa dinleme yerim
 • Şevvalle
  Kalabalık ortamlara atlamak beni zirveye taşımıyo 😅 orta halli yerler ideal. Onun dışında drop baskını yapmak aklıma girdi şu an 😅
 • alonephoenix
  Teşekkürler bu bilgiler için bende oyunu yükleyip oynamaya başlayacaktım, bilgilenmiş oldum.
 • İyi hazırlanmış bir bence, oyuna ne kadar hakim olduğun belli oluyor kral, emeğine sağlık
 • Kralex09
  Ne yaparsan yap oyun kasıyor. Geç giriyor. Durduk yere atıyor.
 • benbendeğilimartık
  Pek, ilgilenmiyorum ama, teşekkür ederim emeğine sağlık.
 • Kafam_a_göre
  bir ben pubg oynamıyorum herhalde 🤦‍♀️😊 Bilgiler için teşekkürler 🙏
 • Burakerbek
  Pubg hiç oynamadım ve oynamayı da düşünmedim ve ileri süre içinde de oynamayacağım :)
 • Escape01
  bunları uygulayacam bende yüksek levelere çıkmak istiyorum çünkü
 • stinny
  en son pubg 2017de ilk çıktığı zaman oynamıştım pc de ne kadar değişmiş mobil indireyimmi nasıl sosyal ortam falan var mı oyunda :D
 • yyupiiyaskkk
  Bu oyunu ne çok oynayan var indiririm belki bir gün
 • Maskelimucize
  Catisma varsa grubun arkasina sızın lutlamaya giderken herkez arkayı boş bırakıyor..
 • Balme
  Araplara sövmekten konsantre olamıyorum
 • Umursamazbeyfendi
  Bu oyunu bir ben oynamadım sanırım. Kalemine sağlık güzel olmuş
 • _Eycey_
  Az kaldı yakında gamer olcam 🤪
  • canerozkum

   Sen bile bu şekilde oyunlara sardıysan karantina baya sıkmış:))

  • _Eycey_

   Sıkıntıdan patlamama az kaldı diyebilirim..

  • canerozkum

   Herkes öyle..

  • Hepsini Göster
 • Makyevelist
  Güzel, coc savaş taktikleride bekliyoruz:)
  • canerozkum

   Coc oynamayı bırakalı aylar oldu /:

 • Taktik maktik yok bam bam bam 🤪
 • Peki ya oynayamayanlara ne veriyorsununuz ://
 • Cagatay_doga16
  Hiç sevmem bu tür oyunları :)
 • tweetycik
  Şu oyundan tek haz almayan kişi benim galiba
 • Nogitsune34
  Tavsiyen için teşekkür ederim deniyecegim
 • GöLge_06
  Ne pung mus arkadaş millet müptelası oldu
 • Hakan555500
  Çok vaktimi aldığı için sildim
 • ᴍᴀʀɢiᴛ
  Oynayanlar için faydalı ben oyun oynamıyorum.
 • Sezayalan
  Hayatta bilgisayar oyunu oynamadım. Teşekekkurler
 • Ejderyasaltanati
  hiç oynamadım :D
 • Güzel tavsiyeler☆
 • asil39
  Bir benmi sevemedim bu oyunu
 • cankıraçç
  Bende ekliyim sağlam ekipman yapın.
 • SleepWalker__
  Pupg de karşıma kimse gelemez
 • XMANNXXL
  Tavsiyelere uyulacak
 • Papa_Smurf
  Mobil PUBG'ye oyun demem kusuruma bakmayın ama :/
 • Virüs2020
  Güzel acıkmalar
 • biradetmehmet
  Hic oynamadım
 • Aliistanbul3455
  Zaten oynuyorum
 • Boş oyun
 • SleepyPotato
  Pubg oynayan da ne bilim
 • Angle34
  Oynamıyorum iyi ki de😄😄
 • anticoor07
  saglam telefon lazım
 • Damızlık_Erkek
  Oyunu indirdim beğenmedim oynamadım
 • Hiç oynamadım.
 • Hileleri anlat aga sen.
 • infreza
  Teşekkürler hepsi için :D
 • AfroditHera
  Çok oynamıyorum ama oynarsam denerim
 • Birdusunceseli
  Tesekkurler bilmiyorduk :))
 • Halkmot
  Hiç. Oynamadım ki. Eline sağlık
 • 1perikız
  Cidden çok faydalı hepsini deneyeceğim
 • KralAlfonseks
  gecenlerde sildim
 • uye631452
  Bende oynuyorumm
 • Daha Fazla (18)
YÜKLENİYOR...