En Güzel İntikam Filmleri

Ben aklıma gelen ve izlediğim en güzel intikam filmlerini listeledim. Listeyi elbette genişletebiliriz lakin 10 film ile sınırlandırmak durumundayım. Listede eğer izlemediğiniz bir film varsa izlemenizi tavsiye ederim. Kesinlikle çok hoşunuza gidecektir.

Kill Bill

En Güzel İntikam Filmleri

Dört yıllık bir komadan uyanan Gelin’in, karnındaki çocuğunun intikamını almaya çalıştığı film hala pek çokları için Tarantino’nun film anlayışının en başarılı örneği olmayı başarımıştır. Bir yıl sonra gelen devam filminde gelinimiz eski patronu ve sevgilisinin peşinden koşmaya devam ediyor. Önümüzdeki yılarda yeni bir devam filminin çekileceğinin müjdesi yönetmen tarafından verilmiştir.

Leon

Bu film o kadar harika ve naif unsurla barındrıyor ki, herhangi birisi film tavsiyesi istese ilk verdiğim örnek bu oluyor. 1994 yılında çekilmesine rağmen son sahnesindeki patlama anı bugünkü teknolojiye göz kırpar nitelikte benim için. Kahramanımız Leon ve Mathilda'nın mükemmel ortaklıkları ve intikam planı eminim heğinizin hoşuna gidecektir.

Gazap Ateşi (Man Of Fire)

Denzel Washington'dan mükemmel bir intikam filmi olarak hafızama işlemiş bir filmdir. Creasy karakteri ile karşımıza çıkan oyuncumuz eski bir ordu çalışanıdır. Hayatında radikal değişiklik kararıyla ordudan ayrılmış ve koruma görevlisi olarak çalışmaktadır. Şiddetle tavsiye edeceğim bir intikam filmidir.

Şanslı Slevin (Lucky Number Slevin)

Morgan Freeman , Bruce Willis , Josh Hartnett , Lucy Liu , Ben Kingsley gibi dev oyuncu kadrosuna sahip bu film gerçekten de intikam boyutuna farklı bir hava katmıştır. Eğer hala izlemediyseniz vakit kaybetmeden izlemenizi tavsiye ederim. Zaten izleyenlerin çok memnun kaldığına eminim.

Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen)

Gerard Butler ve Jamie Foxx tarafından başrolü üstlenmiş olağanüstü kalite ve gerilimde bir intikam filmi.

“''Oyun böyle oynanır: Karşı tarafı doğru hamleyi kendisinin yaptığına ikna ederek.''

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

Bu filmi zaten izlemeyen insan sayısı gerçekten çok azdır. Kimilerine göre dünyanın en iyi filmikimilerine göre ise güzel ama o kadarda abartılacak kadar güzel omadığı yönündedir. Bencede harika bir film ama dünyanın en iyi filmi değil.

İçinde Yaşadığım (Deri La piel que habito)

İspanyollar gerçekten son yıllarda kaliteli eserlere imza atmaya başladılar. Bu filmde intikam filmleri arasında hatırı sayılır bir değere sahip. Başrolde Antonio Banderas gibi büyük bir oyuncu oynamakta. Aslında ilk başlarda garip ve sıkıcı gibi görünsede taşların yerine oturmaya başlamasıyla kendinizi mükemmel bir sahnenin içinde bulmaya başlıyorsunuz.

Dogville

Başrolünde Nicole Kidman'ın oynadığı bu film aslında yaşanan intikamın dışında insanların aslında bazen ne kadar kötü bir yaratık haline gelebileceğinin sorgulandığı bazen insanlığımızı sorguladığımız, çıkarlarımız için neler yapacağımızı gösteren mükemmel bir film.

Azap Yolu (Road To Perdition)

Tom Hanks amcanın başrolünde olduğu mükemmel bir inikam filmi. Aslında Tom bu tarz filmlerde pek görülmemiştir ama gerçekten müthiş bir oyunculukla hakkını fazlasıyla vermştir.Tom Hanks bu filmde bir İrlanda çetesi için çalışan bir kiralık katil olan Michael Sullivan'ı canlandırıyor.

Sullivan'ın içine bulaştığı işler yüzünden karısı ve oğlu ölür ve bundan sonrası Sullivan için bir öç alma savaşı olacak ve bu savaşta hayatta kalan diğer oğlu da onun yanında yer alacaktır.

Gizemli Nehir (Mystic River)

Tim Robbins ve Sean Penn üstatlardan güzel bir intikam filmi. Listeme aldım çünkü benim için gerçekten başarılı bir film. Ama birçok seyircinin beklentisi altında kaldığını dile getirdiği gerçeğini de atlamadan geçmeyeceğim. Ama eğer izlemediyseniz bu cinayet ve intikam temalı filme bir şans verin.

-TEŞEKKÜRLER ve İYİ SEYİRLER-


0|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

  • intikam benim var oda listede olablir

    0|1
    0|0
  • zincirsiz'i de ekle bence

    0|1
    0|0
Yükleniyor...