Levent Kırca'nın Veda Mektubu

Güzel insanların ölümü hep erken olmuştur. Gitmemeleri gerekirken, aniden giderler hayatımızdan. Kahroluruz, üzülürüz... Kafamızda "Neden sen?" soruları akar durur. Levent Kırca'yı çocukluğumda tanıdığımdan beri hep güldüm. İnceden dokunduran mizahıyla çağımızın Nasreddin Hoca'sı konumundaydı. Ama onu çekemedi iktidar. İğnelemelerini, dokundurmalarını kaldıramadı.

Çünkü çok tehlikeliydi o. Bir komedyenden, bir sanatçıdan daha tehlikeli ne olabilirdi ki? Bir süre önce yazdığı, sevenlerine veda niteliği taşıyan mektubunu okuduğumda düşünmemek, duygulanmamak elde değildi.

Kanser tedavisi gördüğü için, kendisine verilen Yaşam Boyu Onur Ödülünü almaya gidememiş, bunun yerine bir mektup yazmış ve o mektubu okuması için oğluna vermişti.

Levent Kırca'nın Veda Mektubu

Levent üstadımızın veda mektubunu sizlerle paylaşmayı görev olarak görüyorum.

"1974’de TRT ile girdim hayatınıza. O günden bu yana baya bir zamanınızı aldım. 41 yıl… Teşekkür ederim size, anılarınızda bana yer açtığınız için.

Hayatımda sayısız ödül aldım. Renk renk, biçim biçim. Altından olup da bir şey ifade etmeyeni de var, tenekeden olup da paha biçilmezi de. Aldığım ilk bir kaç ödülü çalışma masamın üstüne koydum. Çalışacak yer kalmayınca camlı bir dolaba koydum. Dolap isyan edince odamı onlara tahsis ettim. Evi istila ettiklerinde ise sokakta kaldım.

Arada bir onları ziyaret ettiğimde hiç dertleri olmadığını gördüm. Üzerlerindeki toza rağmen şikayet edeni yoktu. Hepsi yerini biliyordu. Birbirlerine saygılılardı. Hiç kavga etmediler. Birbirlerini yemediler. Bir arada mutlu mesut geçindiler. Altından da olsalar, tenekeden de olsalar, hepsi birer ödüldü. Hepsi eşitti.

İki kardeş bir çorap yüzünden kavga edebilirler. Ama komşunun çocuğu sorun çıkardığında iki kardeş birlik olur. Ev sahibi ile kiracı arasında problem olduğunda, bina yıkılacaksa birlik olurlar. O öbürünün tepesinden halı sarkıttığında kavga eden komşular, mahalle maçlarında birlik olur. Hacısı, ateisti takımı gol attığında sarılır, ağlarlar. Düşman ülke sana savaş açtığında ülke birlik olur.

Toprağım dediğin adamın her işine koşarsın. Memlekette yüzünü bile görmek istemediğin, başka şehirde canın, memleketlin olur. Toprak aynı toprak, biraz tozlu, biraz killi. Su aynı su, biraz berrak, biraz kireçli. İnsan olarak birbirimizi sahiplenmek, birleşebilmek için uzaylıların dünyayı istila etmesi mi gerekir?

Güzellikler paylaştıkça değerlenir, kötülükler çoğaldıkça kanıksanır.

Geçmişlerimiz ve benim jenerasyonumdaki insanlar için, eskiler her zaman daha güzel gelmiştir insana. Daha sağlıklı, daha diri, daha dertsiz gelmiştir. Daha adaletli, daha umutlu gelmiştir.

Eski zamanlar; ‘’Ah o eski zamanlardır’’..

Bu mektubumu sizlere ülkemizin değerli bir film festivali olan, 5. Bodrum Film Festivali vesilesiyle yazıyorum. O yüzden benim için yeri çok ayrı olan bir yönetmenden alıntı yapmakta sakınca görmüyorum. Woody Allen’ın Midnight in Paris filminde zaman atlamaları vardır. Film günümüzde başlar, basit ama fantastik bir yöntemle sürekli geçmişe gider. Filmde o geçmiş dönemler içerisinde Ernest Hemingway, Dali, Picasso, T.S. Elliot, Edgar Dega, Luis Bunuel gibi önemi tartışılmaz insanlara rastlarız. Hepsi, hangi dönemde yaşıyor olurlarsa olsun, kendi geçmişlerinin her zaman daha iyi olduğunu ve ona özlem duyduklarını belirtirler. Hepsinin ağzından ‘’Ahh, o eski zamanlar’’ cümlesini bir kez duyarız. Filmin ana önermesi ise sonunda en güzel ânın, içinde bulunduğun, yaşadığın an olduğunu belirtir.

Yaşadığımız şu an ..

şu an .. Elinizden yaşam boyu onur ödülünü alıyorum. Ödül vermek onore etmektir. Almaksa onore olmak. Düşünüp, cesaret edip, bir şeyi hayata geçirdiğinizde, birileri için değer görüyorsa, sizi ödüllendirirler. Bunun karşılığı maddi karşılığından büyüktür. O işiniz için ödül alırsınız. Yaşam boyu onur ödülü ise, yaşamda yaptıklarınızın, varlığınızın ya da amacınızın top yekün mükafatlandırılması gibidir. Bu ödülün anlamı benim için çok büyük.

Bu ödülü de eve götüreceğim. Ama diğer ödüllerin arasında baş köşeye koymayacağım. Ödülsen ödüllüğünü bil. Diğerleri neredeyse oraya, yanlarına koyacağım. O da onlarla birlikte tozlanacak. Onlardan biri olacak. Yaşam boyu onur ödülü de olsan, Cumhuriyet altını da olsan, kimseye ayrı gayrı yapamam. Diğerleri tozlu raflarda dururken, sana saray şeklinde dolap yapmayacağım. Çünkü ödül de olsan, sana hak ettiğin anlamı veren içinde bulunduğu dolabın büyüklüğü ya da şekli değil, bizim sana verdiğimiz değerdir.

İster misin şimdi böyle dedim diye, bu ödül beni mahkemeye versin?

Güzel şeyler paylaşabildiysek sizinle, ne mutlu bana. Benim jenerasyonumda bir insan çabalarının meyvesini görememe durumuna mı üzülmeli, yoksa daha kötülerini yaşamayacak olduğu için teselli mi bulmalı şu an bilemiyorum.

Yine Woody Allen, ‘’Bir yönetmenin en büyük hatası, bu kötü senaryoyu çekerek adam ederim demesidir’’ der. Siz de yönetmensiniz. Ailenizi yöneten, işinizi yöneten.. Etrafınızı yöneten. ‘’Şu an’’, yöneten. Birlik verip bu senaryoyu değiştirin ki, filminiz de iyi olsun.

Dik durun.. Adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürkle kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşçakalın!!"


6|8
94120
SinirliBiber KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Oda siyasete girmeden herkes tarafından sevilerek ölebilirdi ama adam haklı olduğuna inandığı yolda sonuna kadar gitti ve içinde birşey bırakmadan sonuna kadar yaşadı bugün beddualar belalar yiyeceğini bilmesine rağmen. Helal olsun cesur adamdı eğer bugün kemal sunalda yaşasaydı siyasetin her yerden gündemde olduğu bu dönemde bir fikir belirtseydi onada okunmadık belalar yakılmayan kınalar kalmazdı. bir dindar diye övdüklerine, birde alkolik deyip sövdüklerine bak. İnsanı alkol kullanmaya teşvik ediyolar. Mekanın cennet olsun

  7|12
  1|2

En İyi Erkek Görüşü

 • Kaba tabirle g. te g. t diyen adamdı. Programının yayından kaldırılması özgür medya adına bir darbe olmuştur ve haklıdır da.

  Bir insanı sevip ya da sevmemek için o kadar nedeniniz olabilir ki. Son dönemlerinde biraz yaşlılıktan olsa gerek hoş olmayan dialoglara girmişliği oldu. İyi yönleri çok fazla olan bir kişiydi. Yıllarca olacak o kadarla izledik onu. Birilerinin yaşam tarzına fikirlerine karışmadığımız sürece her şeyin daha güzel olacağını düşünüyorum. Allah rahmet eylesin.

  7|11
  0|3

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 93

 • Iyi insanlar ne kadar çok gitti bu günlerde önce Ankara sonra sehitler sonra tiyatronun üstadı olan insan levent Kırca mekanı cennet olsun benim icin siyasi görüşü dini dili ırkı fark etmez iyi insan her zaman iyidir ve az bu dünyaya az gelir beraberlige ihtiyacımız olan bu günlere o kadar güzel bir mektup olmuş ki her zaman ki gibi duygularımıza tercüman oldu... küçüklugumde hep güldürdü bei şimdi üzüldüm olacak o kadarin gunu ve saati Beklerdim televizyonun başında her role girebilirdi :( mekanı cennet olsun ruhu şaad olsun :(

  5|7
  1|0
 • mektubu okuyunca su soz geldi aklima, o iyi insanlar atlara binip gittiler demirin tuncuna insanin p*cine kaldik.

  nur icinde yatsin.

  8|8
  0|2
  • Işıklar içinde uyusun.. Yolu ışık olsun.. Alkışlar sonra sloganlar.. Uyurken gözünü almasın ışık 😃😃

 • İnsanların Allaha inanıp inanmamaları bir tercihtir ve bu sadece allahla kul arasında olan bir şeydir. Siz kim oluyorsunuz da cennete gidemicek gibi saçma sapan cümleler kuruyorsunuz? Siz Allah mısınız da karar veriyorsunuz buna? Allaha inanıp inanmamasının size ne gibi bir zararı veya faydası var? Size ne kardeşim size ne? Birisinin inancına yorum yaparak ne büyük hata ettiğinizin umarım farkına varırsınız. Biraz insan olun da insaları din dil ırk ayrımı yapmadan sevin. Sizlere insan bile demiyorum ya. Levent Kırcanın tek bir sozunde bile din dil ırk ayrımı yaptığını goremezsiniz tırnağı bile olamazsınız bu adamın. Levent kırcadaki kalbin urubu yok sizde. Kalkmış burada dinden bahsediyorsunuz. Ne yazık. İnsanlığımızı kaybetmişiz.

  9|9
  2|4
  • çok güzel yazmışsın. eline sağlık

  • İnsanları inançlarıyla yargılamak biz kullara düşen bir görev olmadığı gibi Allahtan çok allahçılık yapıp yargıladığımız kadar gunah işliyoruz ve bunu bir marifetmiş gibi soyluyoruz ve ustune bir de bn Allaha inanıyorum muslumanım diyoruz. Bunu diyene musluman değil insan denmez zaten de işte anlatamıyorsun çunku anlamıyorlar çunku daha dini anlamamışlar. @JimJerJaso

  • Çok haklısın ne yazıkki insanlar böyle. Cevaplar okumak büyük keyif. Keşke herkes bunun farkında olup böyle yaşayabilse..

 • Şu kötü vicdansız yorumlarınızı kendinize saklayın.. Biz vicdanımızı nerede ne zaman unuttuk? şu an ağlıyorum yorumları okudukça inanın nasıl bir ülkede yaşıyoruz ne kadar kötü olduk biz böyle.. Müslüman falan olamaz böyle yorum yazanlar. Kendisini hep izlerdik o bizim çocukluğumuzdu, bizi güldürdü.. kimseye bir kötülüğü yoktu. Nurlar içinde yatsın inşallah

  7|7
  0|4
 • Hayatım boyunca ünlü dünyasında ki kayıpların birçoğu beni ilgilendirmiyordu. Bazılarından bile seneler sonra haberim olur. Fakat bu sabah dolanırken internette Levent Kırca'nın ölümünü gördüğümde kendimi kötü hissettim. Saygı ve sevgi duyduğum nadir insanlardandı kendisi. Bazı ölümlere inanası gelmiyor insanın.
  Mekanı cennet olsun.

  Not : Ateşi bol olsun , ateist vb iğrenç kelimeler kullanarak mükemmel Müslümanlığınızı ve insanlığınızı çok güzel kanıtlıyorsunuz (!)

  6|12
  3|2
 • Pazar gunleri banyomuzu yaptiktan sonra tgrtte de olacak okadarı 4 gözle beklerdim... okadar guldururdu ve severdim ki onu hep dedelerimin oyle olmasini ister dururdum. Hele o sarhos taklidiyle akillarda kazinmisti ve daha nicesi... zeki alasyalar levent kircalar kemal sunallar ve daha niceleri... bize asil mizahi asil gulduruyu ogreten emektarlarin hepsinin ama hepsinin ruhlari sad olsun... buyuk usta Levent Kircada unutulmayacak ve o kahkaha atan yuzuyle aklimda olucak... 2015 en kara yıl olarak geldi yikti gitti hepimizi... ve ustaya nurlarla dolu mekaninda huzur ve rahmet diliyorummm...

  4|7
  0|1
  • çok oncelerınde perşembe gunlerı kanal d de verılıyordu sanırım tgrt daha sonralardan yayınlamaya başladı

  • Evet oyleydi

 • Bugun hayatimin en guzel gunu gibi basladi hersey cok guzeldi taki bu guzel insanin ölum haberini alincaya dek.
  Allah mekanini cennet etsin ve ailesine sabir versin.
  Turkiye de bir isik daha sondu

  7|11
  2|3
 • Pardonda ateist diyenler vatan haini diyenler siz hayırdır adamı kaç kere gördünüz dağlarda? Atatürkçü o adam terbiyesizler hiç mi utanmanız arlanmanız yok adamın kumarı yok içkisi bile yok. Adam işinde hayatında o kadar başarılı ki içki içmeyen adam alkol tiplemesi ile oyunculuk yaparak yıllarca hepimizi güldürdü. Yazık ki size ölüye bile saygınız kalmamış. Allah hepinizi ıslah etsin...

  18|24
  6|3
  • Aynen öyle +1 sana bende dile getirdim zeki alasya ya bile saygıları yoktu daha dünkü çocuk yıllarını vermiş adama akıl verir olmuş kendileri yaptıkları hata olarak görmüyorlar ben insanlığın.. Bu nasıl bir hayattır ya.

  • Hepsini Göster
  • Dimi ama

  • Allah mekanını cennet etsin. Yazık ki bir beyin daha gitti ülkemizden. :/

 • Sevdiğim bir isimdi. Çokta güzel yazmış.

  5|8
  1|4
 • Malmısınız aga. insanları yaptığı işle değil ameliyle inancıyla değerlendiriyorsunuz. zeki alasyaya da aynısını yaptınız. bu insanlar sizin gibi dar kafalı bağnaz cahillere fazla. size ne insanların inancından amelinden. size ne ya. brad pitt müslüman değil ama hepiniz ona hayransınız. levent kırca, zeki alasya bunlar seksi seksi bakmadıkları için mi tü kaka oldu. siz çok mu salih müslümanlarsınız insanların dinini, inancını, amelini sorguluyosunuz. bu adamlar kas yapıp seksi bakışlarla poz verseydi ameli dini imanı umrunuzda olmazdı dimi. bunun için mi ölmüş sanatkarları aforoz ediyosunuz. yoksa sizin putunuz olan saraylılara yalakalık yapmadığı için mi. siz kendinizi ne sanıyosunuz. o adamın entellektüel kalitesine önce erişin. sonra kabiliyetine erişin, sonra mizah anlayışının yanından bile değil dolayından geçin ondan sonra hönküğrüp çemkirin. cahiller...

  3|7
  0|2
 • Çok büyük bir sanatçıydı. Türkiye önemli bir değerini kaybetti. Umarım mekanı cennet olur onun adına çok üzüldüm . Aillesine , tanıdıklarına rabbim sabır versin sevdigini kaybetmek cok zor bir durum.

  8|6
  0|2
 • Neden iyi insanları çabuk alıyorsun be kader? Kötülerle kala kala biz de bu iğrenç dünyanın kötüleri olalım diye mi? Herkes en az senin kadar İNSAN olabilseydi, ülkesine, atasına değerlerine sahip çıkabilseydi keşke üstad... çok üzüldüm çok... 😟😔

  4|7
  2|4
 • Az mı güldürdün bizi, asıl biz teşekkür ederiz. zor zamanlarda, zor günlerde bile olayları espiriyle anlattın bizlere, anlatırken düşündürdün...

  7|7
  0|4
 • Allah rahmet eylesin, Kemal Sunal gb adamdı ya günümüzdekiler gb yapmacık hiç değildi

  8|10
  2|1
 • burada dininden, siyasi görüşünden dem vurup ölmüş bir insan arkasından atıp tutan, hunharca kötü yorum yapmayı resmen kendilerine görev bilmiş insanlar var, görüyorum. Hepinizin olmayan vicdanınıza tüküreyim. A dini veya B dini, A partisi veya B partisi, bu Adam ülkeye zarar mı verdi, kazık mı batırdı size, Hakkınızı mı yedi Allah'ın sözde müslümanları! Bu ülkede düşündüğünü özgürce söyleyen herkesi yerin dibine sokmaya çalışan bir kesim var ya, onlar yaşamaya devam ettikçe bu ülke bir gıdım ilerlemez.

  Çocukluğumuzun bizi güldürmeyi, güldürürken düşündüren aklımda hep sarhoş amca olarak kalan güzel insan.. Mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

  3|4
  2|0
 • Gercekten içime dokunan bir veda oldu. cok üzüldüm evet bigun herkes mutlak sona kavuscak ama daha levent kircaya doyamamistik onunla buyuyen bir nesildik allah mekanını cennet etsin :(

  3|10
  1|3
 • Allah rahmet eylesin

  3|6
  0|0
 • iyi bir oyuncuydu siyasi görüsü beni ilgilendirmez ben tiyatroya kattıklarına bakarım
  kendine müslüman diyen bazı kişiler peygamber efendimizin ahlakını örnek almalıdır. ölü insanın ardından hakaret edilmez ve kimin cehenneme gidip gitmeyeceğini yalnız allah (c. c) bilir. islam hoşgörü dinidir bunun farkındaysanız ölü insanada saygınız olsun

  6|5
  1|0
 • Vay be :( allah nur içinde yatırsın cok duygulandım. Boyle onurlu gururlu kültürlü insanı yitirmek insanı cok üzüyo

  10|15
  5|5
  • Eksileyen kültür ve onursuzlar cıksın ortaya

  • Buyur söyle derdini? Onur ve kültür sende mi var? Ve herkes senin gibi dusunmek zorunda mi.

 • Atatürk'le kalın, Cumkuriyet'le kalın, hoşçakalın!!! ne güzel sölemiş

  5|9
  1|2
 • Kızlar Devam
  73

Erkekler Ne Diyor 119

 • https://www.youtube.com/watch?v=gVhuRUxN4tc

  onu bu komik espirisi ile hep analım hep gülelim.

  Allah rahmet eylesin güzel iyi bir sanatcı idi çocukluğumuz onun espirilerine gülmekle geçti yeri dolmaz bir sanatçı idi.

  9|17
  0|4
 • Çok büyük bir sanatçıydı. Türkiye önemli bir değerini kaybetti.

  Hain diyenlere hitaben; Sizin ciğeriniz 5 para etmez, satılmışlar sizi.

  8|15
  1|4
 • Ne güzel adamdın sen. Çocukken rüyama bile girmiştin. Bizde geleceğiz elbet, vakit daha var belki

  6|12
  0|4
 • Allah rahmet eylesin koca yürekli adam

  Para ile imanın kimde olduğu bilinmez

  Müslümanlıkta başkasının inancına dil uzatmak yoktur

  4|2
  0|0
 • Levent Kırca ile tanışmak isterdim hep antalya gitmiştim 2 yıl önce üniversiteye yeni başlıcam daha yeni açılmış okul o zaman halamlarda kalıyordum Mehmet abi var chplidr oda benim gibi solcu ve atatürkçü hadi gel seni levent kırcanın tiyatro ve söyleyişi var açık havada onu izlemeye gidelim dedi o zaman canlı gördüm kendisi tiyatroda tanışmak kısmet olmadı ama o zaman beri aşırı sevgim vardır kendisine duygulandım dün ölüm haberini alınca üzüldüm sol yanım acıdı birazda kanadı bence için teşekkür ederim mekanı cennet olsun #LeventKırca inşallah diğer tarafta karşılaşma ve elini sıkma şerefine erişmek ümüdiyle şimdilik hoşçakal merak etme bu ülke gerçekten Atatürkçüler davasından vaz geçmecektir...

  3|2
  2|0
 • Ne de güzel söylemiş. Atatürkle kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşçakalın!

  6|6
  1|3
 • Ölüme Yakin

  Akşamüstüne doğru, kış vakti;
  Bir hasta odasinin penceresinde;
  Yalniz bende degil yalnizlik hali;
  Deniz de karanlik, gökyüzü de;
  Bir acayip, kuşların hali.

  Bakma fakirmisim, kimsesizmisim;
  – Aksamüstüne dogru, kis vakti –
  Benim de sevdalar geçti basimdan.
  Söhretmis, kadinmis, para hirsiymis;
  Zamanla anliyor insan dünyayi.

  Ölürüz diye mi üzülüyoruz?
  Ne ettik, ne gördük su fani dünyada
  Kötülükten gayri?

  ''Ölünce kirlerimizden temizlenir,
  Ölünce biz de iyi adam oluruz'' ;
  Söhretmis, kadinmis, para hirsiymis,
  Hepsini unuturuz…

  Orhan Veli Kanık

  0|1
  0|0
 • " Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürkle kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşçakalın!!"

  Sırf bu cümleler için bile küfür edenler olacaktır. Ayyaş, mekanı cehennem olsun vs demişlerdir heralde yorumlarda.. Bakmak istemiyorum..
  Gerçek sanatçıydı.. Üzücü..

  3|2
  1|0
 • 2|4
  1|0
 • Levent Kırca'nın sadece oyunculuğunu severim. Kişiliğini ve düşünce tarzını değil.

  teşekkür güzel bence.

  17|16
  16|15
 • Çocukluğumun bir kısmı Olacak O Kadar programını izlemekle geçti. Gündemde olup bitenleri hem oynarlardı hem de gönderme yaparlardı hem de izleyenleri güldürmeyi başarırlardı. Eşsiz sanatçılarımızdan biridir, hele ki sarhoş taklidini o kadar iyi yapar ki gerçekten sarhoş sanarız :). Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin mekanı cennet olsun.

  2|1
  1|0
 • Ben bu ülkeyi düşünüyorum diyen sözde devlet adamlarından daha çok bu ülkeyi düşündüğü için şimdi herkes ona küfür ediyor " atatürke ettikleri gibi " ama yalaka olursan yandaş olursan kısaca şerefsiz olursan kimse sana laf etmez "bknz
  . Aklınıza gelebilecdk malum insan"

  2|3
  0|0
 • Yaptığı işlere her zaman saygım var sanatçı kimliğini seviyorum ama insan olarak sevmiyorum sevdiklerine Allah sabır versin ama dua istemiyenin arkasından dua okunmaz sözünün bitişinde bile hayır yok Atatürk le cumhuriyetle kalın diyor adam öbür taraftanda bir mektup yazsa keşke namazınızı kılın imanlı kalın diye biteceğine ve bol bol dua isticeğine eminim...

  0|3
  0|0
  • Allah ile kul arasına girmeyi ne kadar çok seviyorsunuz siz. Dini istismar etmeyi pazarlamayı , yani hırsız suçludur ama namaz kılmanu tabsiye eden hursız suçsuzdur öyle mi?

  • Hepsini Göster
  • @Yakışıksız_biri ilginç nicki hırsızım gelmiş😃😃😃

  • 😃 tesadüf diyorum eski nikchim yakışıklısı 'ydı

 • "İki kardeş bir çorap yüzünden kavga edebilirler. Ama komşunun çocuğu sorun çıkardığında iki kardeş birlik olur. Ev sahibi ile kiracı arasında problem olduğunda, bina yıkılacaksa birlik olurlar. O öbürünün tepesinden halı sarkıttığında kavga eden komşular, mahalle maçlarında birlik olur. Hacısı, ateisti takımı gol attığında sarılır, ağlarlar. Düşman ülke sana savaş açtığında ülke birlik olur.

  Toprağım dediğin adamın her işine koşarsın. Memlekette yüzünü bile görmek istemediğin, başka şehirde canın, memleketlin olur. Toprak aynı toprak, biraz tozlu, biraz killi. Su aynı su, biraz berrak, biraz kireçli. İnsan olarak birbirimizi sahiplenmek, birleşebilmek için uzaylıların dünyayı istila etmesi mi gerekir?"

  Yukarıdaki satırlarda çok güzel şeyler yazmış. Ve sonra yaşadığımız an ın değerinden bahsetmiş. Keşke herkes bunları sadece güzellik olsun diye söylemese. Orada yazıyor ki savaş çıksa birlik oluruz ama uygulamada savaş çıkarmak için birlik oluyorsunuz. Benim düşüncemde budur. Herkesin düşüncesine saygım var. İnşallah önümüzdeki günlerde herkes bir arada yaşamayı öğrenir. Kimseye çamur atmadan, başkalarının zararlarından nemalanmadan, komşusunun derdiyle dertlenerek.

  1|1
  0|0
 • "Atatürk le kalın Cumhuriyet le kalın" adam gibi adamdı mekanı cennet olsun

  5|3
  1|2
  • Eksi verenler hür ve bağımsız yaşamaktan rahatsız olanlar heralde

 • O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık...

  4|4
  1|3
 • buraya vakit öldurmek ve takilmak icin giriyorum, bugunde o yuzden girmistim, canli yayina ilk tikladigimda bu aci haberle karsilastim, cok sevdigim ve severek hala izledigim Olacak O Kadar programlariyla geciyor gunlerim,, ne diyecegim bilemiyorum, Allah mekanini cennet eyler insallah,, gulmeme, ve hayatimda arkadaslarla yaptigim sakalara dahi ortak olan bir kisi, ellerim titriyor, cok uzuldum,, sevgili Levent Kirca abime en icten dileklerimle rahmet diliyorum,

  2|3
  1|0
 • Allahım mekanını cennet eylesin çok güzel bir insandı kalbi güzel yuzu güzel konuşmaları bize oğrettikleri güzel 😢😢

  1|1
  0|0
 • Chpyi sevmiyorum diye insanı sevmicek değilim Atatürk ve bu adamın bende ayrı yeri var burdan üzülmedim diye ya da ölsün diyen arkadaşlara bir sözüm var içinizdeki insanlığı kaybetmeyin bu adamı bir solcu olarak görmeyin insan olarak görün bir kalbiniz olduğunu unutmayın...

  1|3
  0|1
 • Zeki alasya senelerdir film çevirmiş adam onlarla büyüdük bugüne kadar kimse birşey demedi azda olsa hatarı var olabilir herkes hata yapar adam öldü millet tavan yapmış kendini bir ne halt zannediyorsa sanki onun gibi senelerdir hizmet vermişler gibi konuşuyorlar böyle insanlara acımam nokta.

  Levent kırca iyi insandı insanları güldürmek için adam çok uğraştı tabi Türkiye nin durumu insanları etkiledi kim kime şikayet edeceğini bilemedi ona da hak veriyorum ama ne bileyim eski insanlara hiçbir zaman kötü de olsa birşey demiyorum diyemem o zamanlar durumlar azdı kişinin görüş açısına birşey demem çünkü herkesin görüşü farklıdır yani doğruya doğru..

  Yorumları okudum sizlere katılmıyorum senelerini vermiş bir insanlara doğruları öğretmeyin anladınız mı. Siz ilk önce kendi hatalarınızı düzeltmenize bakın bu da doğruya doğru kimse kimseyi kandırmaya gerek yok. İstediğiniz kadar eksiğe basın umrumda değil. Saygılar.

  0|1
  0|0
 • Erkekler Devam
  99
Yükleniyor...