Alışılmışın Dışına Çıkan Yeni Dizi: Mr. Robot

Yeni bir benceyle merhaba arkadaşlar. Bugün yabancı dizi seven, izleyen veya yeni dizi arayan arkadaşlara yardımcı olmak için buradayım.

Evet, başlıkta gördüğümüz üzere dizimizin adı; Mr. Robot

Alışılmışın dışındaki yeni dizi; Mr. Robot

Normalde toplu derlemeler yaparım ama bu defa tek bir dizi üzerine yoğunlaştım. Nedeni ise aslında kurulu düzendeki konuları ele almasından ötürüdür.

Peki dizinin konusu nedir, karakteri kimdir ve nasıl ilerliyor?

Dizinin ana karakteri ve iç sesin sahibi olan; Elliot Alderson.

Kahramanımız gündüzleri siber güvenlik mühendisidir. Geceleri ise intikam almak isteyen bir hacker, korsan. Dizide içine gireceği fscoiety hacker grubuyla birlikte, gerçek dünyada bile egemen olan olayları hedef alacaklardır. Bu, dizide bir devrim olarak görülmektedir.

Karakterimiz şizofrenik hareketler gösteren, aslında sıradan bir tip olmaktan uzak bireydir. Bu akıllara Fight Club'da Edward Norton'un canlandırdığı karakteri andırsa da farklılıklar elbette mevcut. Ama izleyenlerin aklındaki soru, belirli karakterler Elliot'un uydurması mı?

Henüz bunun cevabı bilinmese de dizi büyük bir keyifle önümüze sunulmakta.

Elliot, asosyal bir bireydir ve uyuşturucu kullanmaktadır. Yaşadığı hayatı sorgulayıp nefret ediyor ve kurulu düzene sürekli baş kaldırmak istiyordur. Ve hayatında tıpkı Fight Club'daki gibi uçarı kaçarı bir kız&kadın bulunmaktadır.

Dizide kendi iç sesiyle olan konuşması akıllara bir başka şeyi daha getirmektedir. Belki aranızda izleyenler vardır, Dexter dizisinde de bu olay mevcuttu. Orada da iç ses çatışması mevcuttu. Olaylar karakterin gözünden resmedilirdi. Ve oradaki karakterde kana olan ihtiyacını kan odaklı bir işte çalışarak gizliyordu. Burada da karakterimiz Elliot, bilgisayar yazılımlarına ve sisteme olan öfkesini, siber suçluları yakalamayla gizlemekte.

Eğer bu benzerlikler sizde olumsuz etki yarattıysa, bu fikirden hemen vazgeçin. İzleyin, pişman olmayacaksınız.

Diziyi çekici kılacak bir repliği sizinle paylaşmak istiyorum. Bu replik gibi niceleri dizide yer almaktadır. Bu cümleyi kuran, Elliot'ın iç sesidir.

Kontrol sahibi olup olmadığımızı nasıl bileceğiz? Sadece önümüze gelen şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, olay bu. Sürekli iki seçenekten birini seçmeye çalışıyoruz. Tıpkı bekleme salonundaki iki tablo gibi. Ya da coca-cola ve pepsi. Mcdonald's veya burger king. Hyundai veya honda?Hepsi aynı bulanıklığın parçası, değil mi? Odak dışında kalan bulanıklık. Seçimin yanılsaması. Kablolu yayın, doğalgaz ve elektrik şirketini bile seçemiyoruz. İçtiğimiz su, sağlık sigortamız. Seçebilseydik bile fark eder miydi ki? Eğer tek seçim şansımız kılıç ve kalkan arasında oluyorsa. Bu nasıl bir seçimdir? Aslında aynı değiller midir? Hayır, seçimlerimiz bizim için tayin edilmiş... Uzun zaman önce.

Eğer diziyi izlemeye karar verdiyseniz son olarak ufak bir uyarım olacak.

Her bölümde aksiyon olacak, yoksa beni sarmaz diyen izleyici kesimiyseniz. Belirli bölümlerde sıkılabilirsiniz. Dizi aksiyondan çok, fikirsel olarak darbe getirecek cinsten.

İzleyecek olanlara şimdiden keyifli seyirler.


0|1
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • yazının tamamını koyu harflerle yazmayınız. teşekkürler.

  0|0
  0|0
  • Resimlerin arasında kaybolup gittiğini düşündüğüm için böyle bir yola başvurdum

Kızlar Ne Diyor 1

 • Üst düzey bir dizi gerçekten. Bilişim ile ilgilendiğim için daha bir dikkatimi çekti. tavsiye ederim.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...