'PLAK'lar Unutuldu mu? HAYIR!

Merhaba sayın seyirciler eskiden kasetten önce PLAKLAR vardı...Plaklar o günün en büyük icatıydı diyebilirim ama benim için halada öyledir plakların yeri farklıdır bende...

Plaktan müzik dinlemenin zevkini hiçbirşeye dinlemem o cızırdayan ses bile günümüz CD'lerine yeter diyebilirim. Plak yuvarlak daire şeklinde cd nin büyük halini düşünün içine dolum yapılım dinlenirdi...PLAKLIK plak çalmaya yarayan alete diyoruz 3lü 5 li set olarakta üretilmiştir komple el yapımıdır bendeki 3 lü settir.

PLAKLIKLARA amfii bağlanıyor artı bas bağlanıp müzik zevkini dahada güçlendirebilirsiniz. PLAK hayatımda olmazsa olmazdım takarım 2 plak kalbim pansuman olur..

'PLAK'lar unutuldumu HAYIR...

En sevdiğimde bozuk plaklardır hep aynı şeyi söylüyor bazen plaklar cızırtı eşliğinde farklı bir keyiftir zevktir hobidir aslında..

PLAKLARI internet sitesinden alıyorum eskiden babadan dededen kalma plaklarda var tabi onlara yenisini eklemek için nerde varsa alıyorum beğendiklerimi çok güzel bir sanat ve internette radyoda müzik dinleme gibi değil ap ayrı bir zevktir tüyleri ürperir ve içine huzur hissi gelir aynı plağı 1 saat çalmışlığım bile vardır öyle nadide bir eserdirki plaklar eskileri yaad etmek için birebirdir..

Gecenin arzu halinde sessizce plaktan çıkan sesle gökyüzünde olan yıldızları seyretmek gibisi yok bu his çok süper herkesin dinlemesini isterim ama plaklıklar yok plaklar var ama plaklıklar çok nadirdir bendeki plaklık dededen kalmadır yoksa bende bulamazdım bulursunuzda ama çok para isterler..

Plak benim hayatımda vazgeçilmezdir AŞKTIR plak eski sanatçıların sesleri daha net geliyor BERGEN olsun MÜSLÜM gürses olsun yayınlanmamış plakları vardır bende SADRİ ALIŞIK bunlar nadide sanatçılar baştacıdır bunlar olmazsa emin olun plakları dinlemezdim..

PLAK FESTİVALİ düzenleniyor bizim burada herkes evinden plaklarını getirir FESTİVALDE teker teker calınır eğer kimin plağı az bozuk çıkarsa hediye çeki verilir az katılımcı oldu ama öz olmuştu bende katılmıştım ama benim plağım biraz bozuk çıktı önemli olan katılmaktı tabi ama diğer insanlarınn getirdikleri plaklar çok hoştu oturup dinledik anlatılmaz yaşanır bu duygu bence bir SANAT plak iş her insanın dinleyeceği iş değildir..

Her akşam 1 saat civarı dinlerim genellikle buna özel ses sistemi yaptırdım sadece el emeğiyle bence buna değer bu gibi sanata az bile ama elimizden geldiğince hakkını vermeye çalışıyoruz. Arkadaşlar benimle dalga geçiyorlardı ne yapıcaksın plakları diye birgün eve geldiler dinlediler aşık oldular resmen evden çıkaramıyorum artık :)

Plak bir tutkudur müzik sesinin en tiz halidir PLAK. Sizin de plak gibi PLAKLARA takılı kalmasını ümit ediyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler..

YAZAN : #MaX


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Şimdilerde müzigin o tadını , nağmelerini kulaklıklarda bulamıyorum ben...
  Çok eskilerden kalma bir plağım var , İstediginde açıyorum o kadar iyi gidiyor ki...

  0|1
  0|0
  • aynen öyle teşekkürler

 • Etkileyici o. O

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;